loading
Proszę czekać...
Holandia oskarża: Rakieta pochodziła z rosyjskiej 53. Brygady Przeciwlotniczej
Opublikowano dnia 25.05.2018 20:05
Przełom w sprawie zestrzelenia samolotu linii lotniczych Malaysia Airlines. Rządy Holandii i Australii formalnie oskarżyły Rosję o bezpośrednią odpowiedzialność za zestrzelenie samolotu do której doszło w 2014 roku. Łącznie śmierć poniosło 298 osób.

By Alex Beltyukov - CC BY-SA 3.0, Wikipedia Commons
Dziś holenderscy śledczy prowadzący sprawę opublikowali raport, który dowodzi, że rakieta, której użyto nad Ukrainą pochodzi z rosyjskiej 53. Brygady Przeciwlotniczej.

Holenderski minister spraw zagranicznych Stef Blok stwierdził, że ustalenie wskazują na bezpośredni udział Rosji, ale wskazanie odpowiedzialności jest skomplikowane pod względem prawnym.

Oba rządy zwróciły się do władz rosyjskich z wezwaniem do dialogu. Australia i Holandia apelują o "znalezienie rozwiązania oddającego sprawiedliwość o ogromnemu cierpieniu i szkodom spowodowanym przez zestrzelenie samolotu.

Tragiczne zestrzelenie miało miejsce w lipcu 2014 r. Samolot leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Większość ofiar była narodowości holenderskiej.
Źródło: DoRzeczy.pl
kos
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Resortowy
Renegat

Wyniki sondażowe – subiektywna analiza
Pierwsze wyniki sondażowe po godz. 21:00, które dają zjednoczonej prawicy tylko, tak tylko 32,3 % uważam, mimo wszystko za porażkę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niepodległościowa duma na ulicach Krakowa
Około 10 tysięcy uczniów z całej Małopolski przemaszerowało w piątek z Wawelu do parku im. doktora Henryka Jordana w ramach „Widowiska Dumy i Radości”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.