loading
Proszę czekać...
Holandia oskarża: Rakieta pochodziła z rosyjskiej 53. Brygady Przeciwlotniczej
Opublikowano dnia 25.05.2018 20:05
Przełom w sprawie zestrzelenia samolotu linii lotniczych Malaysia Airlines. Rządy Holandii i Australii formalnie oskarżyły Rosję o bezpośrednią odpowiedzialność za zestrzelenie samolotu do której doszło w 2014 roku. Łącznie śmierć poniosło 298 osób.

By Alex Beltyukov - CC BY-SA 3.0, Wikipedia Commons
Dziś holenderscy śledczy prowadzący sprawę opublikowali raport, który dowodzi, że rakieta, której użyto nad Ukrainą pochodzi z rosyjskiej 53. Brygady Przeciwlotniczej.

Holenderski minister spraw zagranicznych Stef Blok stwierdził, że ustalenie wskazują na bezpośredni udział Rosji, ale wskazanie odpowiedzialności jest skomplikowane pod względem prawnym.

Oba rządy zwróciły się do władz rosyjskich z wezwaniem do dialogu. Australia i Holandia apelują o "znalezienie rozwiązania oddającego sprawiedliwość o ogromnemu cierpieniu i szkodom spowodowanym przez zestrzelenie samolotu.

Tragiczne zestrzelenie miało miejsce w lipcu 2014 r. Samolot leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Większość ofiar była narodowości holenderskiej.
Źródło: DoRzeczy.pl
kos
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Czy Poroszenko zaryzykuje pokerowe zagranie?
Choć wybory prezydenckie na Ukrainie dopiero za 9 miesięcy, a parlamentarne jeszcze później, to wszystko wskazuje na to, że zasadnicze rozstrzygnięcia polityczne mogą mieć miejsce w najbliższych tygodniach, jeśli nie dniach.
avatar
Portal
Stoczniowy

Portal Stoczniowy: US Navy - nowy niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke odebrany
Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych US Navy odebrała nowy okręt. To niszczyciel USS Thomas Hudner, wyposażony w kierowane pociski rakietowe Tomahawk. Okręt zbudowała amerykańska stocznia General Dynamics Bath Iron Works.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Trzeba wznieść w Krakowie dwa obiecane kombatantom pomniki
Okazja jest znakomita: rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.