loading
Proszę czekać...
Holandia oskarża: Rakieta pochodziła z rosyjskiej 53. Brygady Przeciwlotniczej
Opublikowano dnia 25.05.2018 20:05
Przełom w sprawie zestrzelenia samolotu linii lotniczych Malaysia Airlines. Rządy Holandii i Australii formalnie oskarżyły Rosję o bezpośrednią odpowiedzialność za zestrzelenie samolotu do której doszło w 2014 roku. Łącznie śmierć poniosło 298 osób.

By Alex Beltyukov - CC BY-SA 3.0, Wikipedia Commons
Dziś holenderscy śledczy prowadzący sprawę opublikowali raport, który dowodzi, że rakieta, której użyto nad Ukrainą pochodzi z rosyjskiej 53. Brygady Przeciwlotniczej.

Holenderski minister spraw zagranicznych Stef Blok stwierdził, że ustalenie wskazują na bezpośredni udział Rosji, ale wskazanie odpowiedzialności jest skomplikowane pod względem prawnym.

Oba rządy zwróciły się do władz rosyjskich z wezwaniem do dialogu. Australia i Holandia apelują o "znalezienie rozwiązania oddającego sprawiedliwość o ogromnemu cierpieniu i szkodom spowodowanym przez zestrzelenie samolotu.

Tragiczne zestrzelenie miało miejsce w lipcu 2014 r. Samolot leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Większość ofiar była narodowości holenderskiej.
Źródło: DoRzeczy.pl
kos
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Mamy charyzmatycznego premiera
Premier zawiesił bardzo wysoko poprzeczkę w kampanii samorządowej nie tylko liderom opozycji, ale także własnemu obozowi politycznemu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Deutschlandfunk tłumaczy dyplomatyczną zdradę Niemiec
Niedawno przyjmowany był w Berlinie (w sposób nieomal tajny) rosyjski szef sztabu, Gierasimow, człowiek objęty zakazem wjazdu do Unii, a wczoraj gościł u naszych niemieckich "przyjaciół" sam Putin. Ciekawe są komentarze niemieckich mediów mainstreamowych, które wyczuwają co prawda, że coś jest nie tak, że to wszystko wygląda na niemieckie sobiepaństwo, na - jak to oni nazywają - "Alleingang" i przytaczają nawet z pewną troską głosy zaniepokojonej zagranicy, skąd padają nawet tak śmiałe supozycje, jak "dyplomatyczna zdrada". Zawsze jednak bardzo szybko znajdują usprawiedliwienie dla owego niemieckiego "Alleingangu", wszak Angela, jak przystało na przywódczynię Europy, rozmawia z Putinem nie w imieniu Niemiec, lecz całego kontynentu.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Kanapki
Kiedy dwie kobiety przebywają blisko siebie dłuższy czas, zawsze dochodzi pomiędzy nimi do rywalizacji na jakiejś płaszczyźnie. I nieważne czy są te kobiety sobie zupełnie obce, czy też to najlepsze przyjaciółki, czy w ostateczności rodzina. I to jest po prostu faktyczny fakt.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.