loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ruszył projekt "Wojownik" - wspólne treningi weteranów i mistrzów MMA
Opublikowano dnia 25.05.2018 19:15
25 maja br. w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu zainaugurowany został program zajęć edukacyjno-sportowych przeznaczonych dla wojskowych mających za sobą służbę poza granicami kraju. Patronat honorowy nad „Projektem Wojownik” objął minister Mariusz Błaszczak,, a organizatorem i pomysłodawcą jest Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.

mon.gov.pl
– Nauka mieszanych sztuk walki to nie tylko nabycie umiejętności walki bezpośredniej, ale także poznanie technik czyniących walkę efektywniejszą, poprawa ogólnej kondycji fizycznej, kształtowanie hartu ducha oraz skuteczna metoda radzenia sobie ze stresem.  Dziękuję czołowym polskim zawodnikom walczącym w najlepszych światowych i europejskich federacjach mieszanych sztuk walki za chęć współpracy z wojskiem. Doświadczenia i umiejętności nabyte w szkoleniu pod okiem mistrzów są nie do przecenienia – podkreślił w liście szef MON.
Nikt tak dobrze nie zrozumie wojownika, jak drugi wojownik - stąd zrodziła się inicjatywa wspólnych treningów zawodników mieszanych sztuk walki (MMA) z weteranami.

Celem projektu jest integracja środowiska żołnierzy weteranów – uczestników misji poza granicami kraju, a także zainteresowanie sportami walki.

– Nauka MMA pozwala nabyć umiejętności walki bezpośredniej, nie ograniczającej się tylko do rzutów, czy boksu, a pozwalająca stosować znacznie więcej technik czyniąc walkę efektywniejszą, a żołnierza wszechstronniejszym – podkreślił ambasador sportowy projektu Tomasz Drwal, pierwszy Polak walczący w najlepszej federacji mieszanych sztuk walki UFC (Ultimate Fighting Championship).

Żołnierze podczas szkolenia spotkali się również z psychologiem z Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej, który omówił rolę sportu, jako narzędzia człowieka na pokonywanie różnego typu stresu. O motywacji w sporcie, jako niezwykle ważnym aspekcie treningów, ale i życia człowieka opowiadał swoim kolegom w mundurze weteran misji zagranicznych st. kpr. Tomasz Rożniatowski, który w Afganistanie w wyniku wybuchu improwizowanego ładunku – pułapki stracił rękę.

Projekt w kolejnych miesiącach zawita do dużych garnizonów: Warszawa, Giżycko, Gdynia, Szczecin, Świętoszów, Łask, Rzeszów oraz Kraków, gdzie do udziału w treningach będą zaproszeni weterani z najbliższych jednostek wojskowych.

Źródło: mon.gov.pl
kos
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Niech KOD wymyśli coś nowego"
Jeżeli protest społeczny ma odnieść pożądany przez jego organizatorów skutek, to musi być ciekawy i różnorodny.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Rabaty pełne Cybów
Jednym z ulubionych komentarzy zwolenników PiS, udzielających się w sieci w odniesieniu do przejawów czystej nienawiści pojawiających się w wypowiedziach zwolenników radykalnej opozycji jest ostrzeżenie przed wyhodowaniem kolejnego Cyby. Ja mam poważniejsze obawy. Wydaje mi się, że chodzi nie o hodowlę kolejnego Cyby a o cale rabaty Cybów. Rosnące, niestety, prawdopodobnie po obu stronach. Już nie sporu a pełnej zajadłości i pozbawionej zasad wojny.
avatar
Adam
Zyzman

Adam Zyzman: Powrót do "ery pary"
"Parowozjada" w Chabówce
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.