loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ruszył projekt "Wojownik" - wspólne treningi weteranów i mistrzów MMA
Opublikowano dnia 25.05.2018 19:15
25 maja br. w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu zainaugurowany został program zajęć edukacyjno-sportowych przeznaczonych dla wojskowych mających za sobą służbę poza granicami kraju. Patronat honorowy nad „Projektem Wojownik” objął minister Mariusz Błaszczak,, a organizatorem i pomysłodawcą jest Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.

mon.gov.pl
– Nauka mieszanych sztuk walki to nie tylko nabycie umiejętności walki bezpośredniej, ale także poznanie technik czyniących walkę efektywniejszą, poprawa ogólnej kondycji fizycznej, kształtowanie hartu ducha oraz skuteczna metoda radzenia sobie ze stresem.  Dziękuję czołowym polskim zawodnikom walczącym w najlepszych światowych i europejskich federacjach mieszanych sztuk walki za chęć współpracy z wojskiem. Doświadczenia i umiejętności nabyte w szkoleniu pod okiem mistrzów są nie do przecenienia – podkreślił w liście szef MON.
Nikt tak dobrze nie zrozumie wojownika, jak drugi wojownik - stąd zrodziła się inicjatywa wspólnych treningów zawodników mieszanych sztuk walki (MMA) z weteranami.

Celem projektu jest integracja środowiska żołnierzy weteranów – uczestników misji poza granicami kraju, a także zainteresowanie sportami walki.

– Nauka MMA pozwala nabyć umiejętności walki bezpośredniej, nie ograniczającej się tylko do rzutów, czy boksu, a pozwalająca stosować znacznie więcej technik czyniąc walkę efektywniejszą, a żołnierza wszechstronniejszym – podkreślił ambasador sportowy projektu Tomasz Drwal, pierwszy Polak walczący w najlepszej federacji mieszanych sztuk walki UFC (Ultimate Fighting Championship).

Żołnierze podczas szkolenia spotkali się również z psychologiem z Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej, który omówił rolę sportu, jako narzędzia człowieka na pokonywanie różnego typu stresu. O motywacji w sporcie, jako niezwykle ważnym aspekcie treningów, ale i życia człowieka opowiadał swoim kolegom w mundurze weteran misji zagranicznych st. kpr. Tomasz Rożniatowski, który w Afganistanie w wyniku wybuchu improwizowanego ładunku – pułapki stracił rękę.

Projekt w kolejnych miesiącach zawita do dużych garnizonów: Warszawa, Giżycko, Gdynia, Szczecin, Świętoszów, Łask, Rzeszów oraz Kraków, gdzie do udziału w treningach będą zaproszeni weterani z najbliższych jednostek wojskowych.

Źródło: mon.gov.pl
kos
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Dyskutujmy zamiast się obrażać", czyli niemieckie media uczą Polaków... wolności prasy
To już któryś z rządu tekst w niemieckich mediach, gdzie niejako w roli Wergiliusza - owego przewodnika po "polskim piekle" - występuje znany z "miłości" do Polski pisarz Szczepan Twardoch. Tutaj co prawda jego rola jest dość ograniczona: kończy się na dostarczeniu pewnej głębokiej jak patelnia, choć "astronomicznej" metafory, która stała się źródłem inspiracji dla autora tekstu - niejakiego Stephana Stacha.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Porozumienie podpisane - gaz amerykański i norweski zastąpi gaz rosyjski
W ostatnią środę miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie, w obecności premiera Mateusza Morawieckiego i ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher polska spółka gazowa PGNiG zawarła porozumienie z dwoma amerykańskim firmami zajmującymi się eksportem gazu skroplonego o dostawach 2 mln ton gazu (2,7 mld m3) rocznie przez 20 lat rocznie, przy czym eksport rozpocznie się w roku 2023.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Co łączy byłego I Sekretarza KC PZPR z dzisiejszym PSL?
Czas płynie, ustrój się zmienił, do polityki weszło od 1980 roku kilka pokoleń polityków, a w PSL (i zapewne nie tylko w tym ugrupowaniu) niechęć do poszerzania wiedzy nadal kwitnie.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.