loading
Proszę czekać...
Pracodawcy narzekają, że pensje pracowników rosną za szybko. Ekonomista: rosną "w sam raz"
Opublikowano dnia 25.05.2018 12:14
- Jest niedobór pracowników i pracodawcy o nich walczą, a jedną z metod tej walki jest podnoszenie wynagrodzeń. Pensje rosną w Polsce za szybko - narzeka prezes Związku Pracodawców Polskich Cezary Kaźmierczak.

Shutterstock
W polemikę z prezesem ZPP wszedł ekonomista Robert Sosnowiecki.

- Pensje rosną w Polsce za szybko za szybko - to stwierdzenie jest z makroekonomicznego punktu widzenia ABSOLUTNIE fałszywe. O tym czy pensje rosną za szybko decyduje RYNEK. A jedynym możliwym wskaźnikiem o tym informującym jest INFLACJA, której BRAK. Pensje obecnie rosną "w sam raz"

- napisał na Twitterze ekonomista.
 mk
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Resortowy
Renegat

Wyniki sondażowe – subiektywna analiza
Pierwsze wyniki sondażowe po godz. 21:00, które dają zjednoczonej prawicy tylko, tak tylko 32,3 % uważam, mimo wszystko za porażkę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niepodległościowa duma na ulicach Krakowa
Około 10 tysięcy uczniów z całej Małopolski przemaszerowało w piątek z Wawelu do parku im. doktora Henryka Jordana w ramach „Widowiska Dumy i Radości”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.