loading
Proszę czekać...
Czaputowicz: Polonia to najsilniejszy i naturalny sojusznik Polski
Opublikowano dnia 24.05.2018 13:12
Szef polskiego MSZ spotkał się w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku z przedstawicielami Polonii.

msz.gov.pl
Podczas spotkania omówiono kwestię pomnika katyńskiego w New Jersey. Pomnik początkowo miał zostać zlikwidowany, ale dzięki zaangażowaniu lokalnych organizacji polonijnych i polskiej dyplomacji podjęto decyzję o przesunięciu go w niedalekie, równie prestiżowe miejsce. – Z zadowoleniem przyjęliśmy informację o wypracowywanym porozumieniu – podkreślił szef polskiego MSZ w trakcie dyskusji. 

– Polonia to najsilniejszy i naturalny sojusznik Polski za granicą, a zarazem najlepszy ambasador jej interesów – powiedział minister Jacek Czaputowicz podczas spotkania. Przedmiotem dyskusji były m.in. kwestie relacji polsko-amerykańskich, zaangażowanie środowisk polonijnych w kreowanie pozytywnego wizerunku Polski w USA, a także współpraca MSZ z organizacjami polonijnymi w lobbowaniu na rzecz umocnienia sojuszu strategicznego obu krajów.

Środa była trzecim dniem wizyty szefa polskiego MSZ w Stanach Zjednoczonych. W poniedziałek minister Czaputowicz spotkał się w Waszyngtonie z sekretarzem stanu USA Mikiem Pompeo. We wtorek z kolei przewodniczył debacie otwartej w Radzie Bezpieczeństwa ONZ poświęconej ochronie ludności cywilnej podczas konfliktów zbrojnych.

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Resortowy
Renegat

Wyniki sondażowe – subiektywna analiza
Pierwsze wyniki sondażowe po godz. 21:00, które dają zjednoczonej prawicy tylko, tak tylko 32,3 % uważam, mimo wszystko za porażkę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niepodległościowa duma na ulicach Krakowa
Około 10 tysięcy uczniów z całej Małopolski przemaszerowało w piątek z Wawelu do parku im. doktora Henryka Jordana w ramach „Widowiska Dumy i Radości”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.