loading
Proszę czekać...
Czaputowicz: Polonia to najsilniejszy i naturalny sojusznik Polski
Opublikowano dnia 24.05.2018 13:12
Szef polskiego MSZ spotkał się w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku z przedstawicielami Polonii.

msz.gov.pl
Podczas spotkania omówiono kwestię pomnika katyńskiego w New Jersey. Pomnik początkowo miał zostać zlikwidowany, ale dzięki zaangażowaniu lokalnych organizacji polonijnych i polskiej dyplomacji podjęto decyzję o przesunięciu go w niedalekie, równie prestiżowe miejsce. – Z zadowoleniem przyjęliśmy informację o wypracowywanym porozumieniu – podkreślił szef polskiego MSZ w trakcie dyskusji. 

– Polonia to najsilniejszy i naturalny sojusznik Polski za granicą, a zarazem najlepszy ambasador jej interesów – powiedział minister Jacek Czaputowicz podczas spotkania. Przedmiotem dyskusji były m.in. kwestie relacji polsko-amerykańskich, zaangażowanie środowisk polonijnych w kreowanie pozytywnego wizerunku Polski w USA, a także współpraca MSZ z organizacjami polonijnymi w lobbowaniu na rzecz umocnienia sojuszu strategicznego obu krajów.

Środa była trzecim dniem wizyty szefa polskiego MSZ w Stanach Zjednoczonych. W poniedziałek minister Czaputowicz spotkał się w Waszyngtonie z sekretarzem stanu USA Mikiem Pompeo. We wtorek z kolei przewodniczył debacie otwartej w Radzie Bezpieczeństwa ONZ poświęconej ochronie ludności cywilnej podczas konfliktów zbrojnych.

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Czy Poroszenko zaryzykuje pokerowe zagranie?
Choć wybory prezydenckie na Ukrainie dopiero za 9 miesięcy, a parlamentarne jeszcze później, to wszystko wskazuje na to, że zasadnicze rozstrzygnięcia polityczne mogą mieć miejsce w najbliższych tygodniach, jeśli nie dniach.
avatar
Portal
Stoczniowy

Portal Stoczniowy: US Navy - nowy niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke odebrany
Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych US Navy odebrała nowy okręt. To niszczyciel USS Thomas Hudner, wyposażony w kierowane pociski rakietowe Tomahawk. Okręt zbudowała amerykańska stocznia General Dynamics Bath Iron Works.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Trzeba wznieść w Krakowie dwa obiecane kombatantom pomniki
Okazja jest znakomita: rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.