loading
Proszę czekać...
Czaputowicz: Polonia to najsilniejszy i naturalny sojusznik Polski
Opublikowano dnia 24.05.2018 13:12
Szef polskiego MSZ spotkał się w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku z przedstawicielami Polonii.

msz.gov.pl
Podczas spotkania omówiono kwestię pomnika katyńskiego w New Jersey. Pomnik początkowo miał zostać zlikwidowany, ale dzięki zaangażowaniu lokalnych organizacji polonijnych i polskiej dyplomacji podjęto decyzję o przesunięciu go w niedalekie, równie prestiżowe miejsce. – Z zadowoleniem przyjęliśmy informację o wypracowywanym porozumieniu – podkreślił szef polskiego MSZ w trakcie dyskusji. 

– Polonia to najsilniejszy i naturalny sojusznik Polski za granicą, a zarazem najlepszy ambasador jej interesów – powiedział minister Jacek Czaputowicz podczas spotkania. Przedmiotem dyskusji były m.in. kwestie relacji polsko-amerykańskich, zaangażowanie środowisk polonijnych w kreowanie pozytywnego wizerunku Polski w USA, a także współpraca MSZ z organizacjami polonijnymi w lobbowaniu na rzecz umocnienia sojuszu strategicznego obu krajów.

Środa była trzecim dniem wizyty szefa polskiego MSZ w Stanach Zjednoczonych. W poniedziałek minister Czaputowicz spotkał się w Waszyngtonie z sekretarzem stanu USA Mikiem Pompeo. We wtorek z kolei przewodniczył debacie otwartej w Radzie Bezpieczeństwa ONZ poświęconej ochronie ludności cywilnej podczas konfliktów zbrojnych.

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Mamy charyzmatycznego premiera
Premier zawiesił bardzo wysoko poprzeczkę w kampanii samorządowej nie tylko liderom opozycji, ale także własnemu obozowi politycznemu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Deutschlandfunk tłumaczy dyplomatyczną zdradę Niemiec
Niedawno przyjmowany był w Berlinie (w sposób nieomal tajny) rosyjski szef sztabu, Gierasimow, człowiek objęty zakazem wjazdu do Unii, a wczoraj gościł u naszych niemieckich "przyjaciół" sam Putin. Ciekawe są komentarze niemieckich mediów mainstreamowych, które wyczuwają co prawda, że coś jest nie tak, że to wszystko wygląda na niemieckie sobiepaństwo, na - jak to oni nazywają - "Alleingang" i przytaczają nawet z pewną troską głosy zaniepokojonej zagranicy, skąd padają nawet tak śmiałe supozycje, jak "dyplomatyczna zdrada". Zawsze jednak bardzo szybko znajdują usprawiedliwienie dla owego niemieckiego "Alleingangu", wszak Angela, jak przystało na przywódczynię Europy, rozmawia z Putinem nie w imieniu Niemiec, lecz całego kontynentu.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Kanapki
Kiedy dwie kobiety przebywają blisko siebie dłuższy czas, zawsze dochodzi pomiędzy nimi do rywalizacji na jakiejś płaszczyźnie. I nieważne czy są te kobiety sobie zupełnie obce, czy też to najlepsze przyjaciółki, czy w ostateczności rodzina. I to jest po prostu faktyczny fakt.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.