loading
Proszę czekać...
Adidas sprzedał już… milion butów wyprodukowanych z plastikowych butelek
Opublikowano dnia 24.05.2018 11:53
Oceany zanieczyszczone są tonami plastikowych śmieci. Jak informuje „Rzeczpospolita” duże sukcesy w materii skutecznego recyklingu i równocześnie…. sprzedaży osiąga firma Adidas. 

adidas.pl
Dzięki współpracy z organizacją ekologiczną Parley for the Oceans firma z wyłowionych butelek produkuje buty. Produkcja jednego buta wymaga około 11 butelek. Co ciekawe seria butów UltraBoost wyprodukowana z materiałów odnawialnych okazała się dla firmy dużym sukcesem komercyjnym. 

Buty sprzedawane za kwotę sięgającą nawet 300 dolarów cieszą się dużą popularnością. Łącznie sprzedano już ponad milion par z tej kolekcji. Jak informuje „Rzeczpospolita” Adidas idzie za ciosem i szykuje „ekologiczną” rewolucję pod hasłem Parley A.I.R. Strategy – gdzie A.I.R. jest akronimem słów „avoid”, „intercept” i „redesign” (unikaj, przechwytuj, przeprojektuj). W jej ramach mają zniknąć plastikowe torby, które zastąpić ma papier. 

W Polsce buty marki UltraBoost na stronie producenta osiągają cenę… 889 zł. Ratowanie oceanów nie jest więc tanią sprawą.

Źródło: Rp.pl
kos

 
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Resortowy
Renegat

Wyniki sondażowe – subiektywna analiza
Pierwsze wyniki sondażowe po godz. 21:00, które dają zjednoczonej prawicy tylko, tak tylko 32,3 % uważam, mimo wszystko za porażkę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niepodległościowa duma na ulicach Krakowa
Około 10 tysięcy uczniów z całej Małopolski przemaszerowało w piątek z Wawelu do parku im. doktora Henryka Jordana w ramach „Widowiska Dumy i Radości”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.