loading
Proszę czekać...
Adidas sprzedał już… milion butów wyprodukowanych z plastikowych butelek
Opublikowano dnia 24.05.2018 11:53
Oceany zanieczyszczone są tonami plastikowych śmieci. Jak informuje „Rzeczpospolita” duże sukcesy w materii skutecznego recyklingu i równocześnie…. sprzedaży osiąga firma Adidas. 

adidas.pl
Dzięki współpracy z organizacją ekologiczną Parley for the Oceans firma z wyłowionych butelek produkuje buty. Produkcja jednego buta wymaga około 11 butelek. Co ciekawe seria butów UltraBoost wyprodukowana z materiałów odnawialnych okazała się dla firmy dużym sukcesem komercyjnym. 

Buty sprzedawane za kwotę sięgającą nawet 300 dolarów cieszą się dużą popularnością. Łącznie sprzedano już ponad milion par z tej kolekcji. Jak informuje „Rzeczpospolita” Adidas idzie za ciosem i szykuje „ekologiczną” rewolucję pod hasłem Parley A.I.R. Strategy – gdzie A.I.R. jest akronimem słów „avoid”, „intercept” i „redesign” (unikaj, przechwytuj, przeprojektuj). W jej ramach mają zniknąć plastikowe torby, które zastąpić ma papier. 

W Polsce buty marki UltraBoost na stronie producenta osiągają cenę… 889 zł. Ratowanie oceanów nie jest więc tanią sprawą.

Źródło: Rp.pl
kos

 
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Mamy charyzmatycznego premiera
Premier zawiesił bardzo wysoko poprzeczkę w kampanii samorządowej nie tylko liderom opozycji, ale także własnemu obozowi politycznemu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Deutschlandfunk tłumaczy dyplomatyczną zdradę Niemiec
Niedawno przyjmowany był w Berlinie (w sposób nieomal tajny) rosyjski szef sztabu, Gierasimow, człowiek objęty zakazem wjazdu do Unii, a wczoraj gościł u naszych niemieckich "przyjaciół" sam Putin. Ciekawe są komentarze niemieckich mediów mainstreamowych, które wyczuwają co prawda, że coś jest nie tak, że to wszystko wygląda na niemieckie sobiepaństwo, na - jak to oni nazywają - "Alleingang" i przytaczają nawet z pewną troską głosy zaniepokojonej zagranicy, skąd padają nawet tak śmiałe supozycje, jak "dyplomatyczna zdrada". Zawsze jednak bardzo szybko znajdują usprawiedliwienie dla owego niemieckiego "Alleingangu", wszak Angela, jak przystało na przywódczynię Europy, rozmawia z Putinem nie w imieniu Niemiec, lecz całego kontynentu.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Kanapki
Kiedy dwie kobiety przebywają blisko siebie dłuższy czas, zawsze dochodzi pomiędzy nimi do rywalizacji na jakiejś płaszczyźnie. I nieważne czy są te kobiety sobie zupełnie obce, czy też to najlepsze przyjaciółki, czy w ostateczności rodzina. I to jest po prostu faktyczny fakt.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.