loading
Proszę czekać...
Adidas sprzedał już… milion butów wyprodukowanych z plastikowych butelek
Opublikowano dnia 24.05.2018 11:53
Oceany zanieczyszczone są tonami plastikowych śmieci. Jak informuje „Rzeczpospolita” duże sukcesy w materii skutecznego recyklingu i równocześnie…. sprzedaży osiąga firma Adidas. 

adidas.pl
Dzięki współpracy z organizacją ekologiczną Parley for the Oceans firma z wyłowionych butelek produkuje buty. Produkcja jednego buta wymaga około 11 butelek. Co ciekawe seria butów UltraBoost wyprodukowana z materiałów odnawialnych okazała się dla firmy dużym sukcesem komercyjnym. 

Buty sprzedawane za kwotę sięgającą nawet 300 dolarów cieszą się dużą popularnością. Łącznie sprzedano już ponad milion par z tej kolekcji. Jak informuje „Rzeczpospolita” Adidas idzie za ciosem i szykuje „ekologiczną” rewolucję pod hasłem Parley A.I.R. Strategy – gdzie A.I.R. jest akronimem słów „avoid”, „intercept” i „redesign” (unikaj, przechwytuj, przeprojektuj). W jej ramach mają zniknąć plastikowe torby, które zastąpić ma papier. 

W Polsce buty marki UltraBoost na stronie producenta osiągają cenę… 889 zł. Ratowanie oceanów nie jest więc tanią sprawą.

Źródło: Rp.pl
kos

 
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Czy Poroszenko zaryzykuje pokerowe zagranie?
Choć wybory prezydenckie na Ukrainie dopiero za 9 miesięcy, a parlamentarne jeszcze później, to wszystko wskazuje na to, że zasadnicze rozstrzygnięcia polityczne mogą mieć miejsce w najbliższych tygodniach, jeśli nie dniach.
avatar
Portal
Stoczniowy

Portal Stoczniowy: US Navy - nowy niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke odebrany
Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych US Navy odebrała nowy okręt. To niszczyciel USS Thomas Hudner, wyposażony w kierowane pociski rakietowe Tomahawk. Okręt zbudowała amerykańska stocznia General Dynamics Bath Iron Works.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Trzeba wznieść w Krakowie dwa obiecane kombatantom pomniki
Okazja jest znakomita: rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.