loading
Proszę czekać...
Pochodząca z Wietnamu partnerka szefa grupy przestępczej popełniła samobójstwo w trakcie akcji ABW
Opublikowano dnia 23.05.2018 17:27
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie okoliczności śmierci pochodzącej z Wietnamu kobiety, która należała do międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej. Wyskoczyła ona przez okno w trakcie akcji zatrzymań członków grupy, dokonywanej przez funkcjonariuszy Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Białymstoku. Mimo szybkiej pomocy, kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala.

screen YT

Na miejsce zdarzenia natychmiast udało się dwóch prokuratorów z Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Osobiście zabezpieczają wszystkie ślady i dowody w celu dokładnego i wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Prokuratorzy przeprowadzają również oględziny zwłok zmarłej kobiety. W późniejszym terminie w Zakładzie Medycyny Sądowej prokurator z udziałem biegłego lekarza przeprowadzą sekcję zwłok zmarłej.

Prokuratorzy podejmują również czynności dowodowe, zmierzające do wyjaśnienia, czy działania podjęte przez funkcjonariuszy ABW były prawidłowe i zgodne z przyjętymi procedurami.

Dzisiejsze zatrzymania miały związek ze śledztwem Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Dotyczy ono działania, od lutego 2015 roku do połowy marca 2018 roku na terenie Warszawy i Wólki Kosowskiej oraz w innych miejscowościach Polski, międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami podatku VAT. Działania grupy naraziły Skarb Państwa na stratę 164 milionów złotych.

Wśród zatrzymanych są obywatele Wietnamu i jedna Polka. Część z nich pełniła kierownicze funkcje w strukturze grupy. Zmarła kobieta była członkiem grupy i życiową partnerką kierującego grupą mężczyzny, który także został dziś zatrzymany.

 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Czy Poroszenko zaryzykuje pokerowe zagranie?
Choć wybory prezydenckie na Ukrainie dopiero za 9 miesięcy, a parlamentarne jeszcze później, to wszystko wskazuje na to, że zasadnicze rozstrzygnięcia polityczne mogą mieć miejsce w najbliższych tygodniach, jeśli nie dniach.
avatar
Portal
Stoczniowy

Portal Stoczniowy: US Navy - nowy niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke odebrany
Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych US Navy odebrała nowy okręt. To niszczyciel USS Thomas Hudner, wyposażony w kierowane pociski rakietowe Tomahawk. Okręt zbudowała amerykańska stocznia General Dynamics Bath Iron Works.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Trzeba wznieść w Krakowie dwa obiecane kombatantom pomniki
Okazja jest znakomita: rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.