loading
Proszę czekać...
Pochodząca z Wietnamu partnerka szefa grupy przestępczej popełniła samobójstwo w trakcie akcji ABW
Opublikowano dnia 23.05.2018 17:27
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie okoliczności śmierci pochodzącej z Wietnamu kobiety, która należała do międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej. Wyskoczyła ona przez okno w trakcie akcji zatrzymań członków grupy, dokonywanej przez funkcjonariuszy Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Białymstoku. Mimo szybkiej pomocy, kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala.

screen YT

Na miejsce zdarzenia natychmiast udało się dwóch prokuratorów z Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Osobiście zabezpieczają wszystkie ślady i dowody w celu dokładnego i wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Prokuratorzy przeprowadzają również oględziny zwłok zmarłej kobiety. W późniejszym terminie w Zakładzie Medycyny Sądowej prokurator z udziałem biegłego lekarza przeprowadzą sekcję zwłok zmarłej.

Prokuratorzy podejmują również czynności dowodowe, zmierzające do wyjaśnienia, czy działania podjęte przez funkcjonariuszy ABW były prawidłowe i zgodne z przyjętymi procedurami.

Dzisiejsze zatrzymania miały związek ze śledztwem Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Dotyczy ono działania, od lutego 2015 roku do połowy marca 2018 roku na terenie Warszawy i Wólki Kosowskiej oraz w innych miejscowościach Polski, międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami podatku VAT. Działania grupy naraziły Skarb Państwa na stratę 164 milionów złotych.

Wśród zatrzymanych są obywatele Wietnamu i jedna Polka. Część z nich pełniła kierownicze funkcje w strukturze grupy. Zmarła kobieta była członkiem grupy i życiową partnerką kierującego grupą mężczyzny, który także został dziś zatrzymany.

 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Mamy charyzmatycznego premiera
Premier zawiesił bardzo wysoko poprzeczkę w kampanii samorządowej nie tylko liderom opozycji, ale także własnemu obozowi politycznemu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Deutschlandfunk tłumaczy dyplomatyczną zdradę Niemiec
Niedawno przyjmowany był w Berlinie (w sposób nieomal tajny) rosyjski szef sztabu, Gierasimow, człowiek objęty zakazem wjazdu do Unii, a wczoraj gościł u naszych niemieckich "przyjaciół" sam Putin. Ciekawe są komentarze niemieckich mediów mainstreamowych, które wyczuwają co prawda, że coś jest nie tak, że to wszystko wygląda na niemieckie sobiepaństwo, na - jak to oni nazywają - "Alleingang" i przytaczają nawet z pewną troską głosy zaniepokojonej zagranicy, skąd padają nawet tak śmiałe supozycje, jak "dyplomatyczna zdrada". Zawsze jednak bardzo szybko znajdują usprawiedliwienie dla owego niemieckiego "Alleingangu", wszak Angela, jak przystało na przywódczynię Europy, rozmawia z Putinem nie w imieniu Niemiec, lecz całego kontynentu.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Kanapki
Kiedy dwie kobiety przebywają blisko siebie dłuższy czas, zawsze dochodzi pomiędzy nimi do rywalizacji na jakiejś płaszczyźnie. I nieważne czy są te kobiety sobie zupełnie obce, czy też to najlepsze przyjaciółki, czy w ostateczności rodzina. I to jest po prostu faktyczny fakt.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.