loading
Proszę czekać...
Pochodząca z Wietnamu partnerka szefa grupy przestępczej popełniła samobójstwo w trakcie akcji ABW
Opublikowano dnia 23.05.2018 17:27
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie okoliczności śmierci pochodzącej z Wietnamu kobiety, która należała do międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej. Wyskoczyła ona przez okno w trakcie akcji zatrzymań członków grupy, dokonywanej przez funkcjonariuszy Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Białymstoku. Mimo szybkiej pomocy, kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala.

screen YT

Na miejsce zdarzenia natychmiast udało się dwóch prokuratorów z Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Osobiście zabezpieczają wszystkie ślady i dowody w celu dokładnego i wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Prokuratorzy przeprowadzają również oględziny zwłok zmarłej kobiety. W późniejszym terminie w Zakładzie Medycyny Sądowej prokurator z udziałem biegłego lekarza przeprowadzą sekcję zwłok zmarłej.

Prokuratorzy podejmują również czynności dowodowe, zmierzające do wyjaśnienia, czy działania podjęte przez funkcjonariuszy ABW były prawidłowe i zgodne z przyjętymi procedurami.

Dzisiejsze zatrzymania miały związek ze śledztwem Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Dotyczy ono działania, od lutego 2015 roku do połowy marca 2018 roku na terenie Warszawy i Wólki Kosowskiej oraz w innych miejscowościach Polski, międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami podatku VAT. Działania grupy naraziły Skarb Państwa na stratę 164 milionów złotych.

Wśród zatrzymanych są obywatele Wietnamu i jedna Polka. Część z nich pełniła kierownicze funkcje w strukturze grupy. Zmarła kobieta była członkiem grupy i życiową partnerką kierującego grupą mężczyzny, który także został dziś zatrzymany.

 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Resortowy
Renegat

Wyniki sondażowe – subiektywna analiza
Pierwsze wyniki sondażowe po godz. 21:00, które dają zjednoczonej prawicy tylko, tak tylko 32,3 % uważam, mimo wszystko za porażkę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Niepodległościowa duma na ulicach Krakowa
Około 10 tysięcy uczniów z całej Małopolski przemaszerowało w piątek z Wawelu do parku im. doktora Henryka Jordana w ramach „Widowiska Dumy i Radości”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.