loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Prof. Cenckiewicz: Władze RP dały pół miliona na na badania prof. Engelking.Sami finansujemy antypolonizm
Opublikowano dnia 17.05.2018 12:03
- Władze RP dały właśnie pół miliona złotych na kolejne badania prof. B. Engelking - dziękuję za taką obronę polskiego imienia! Polska i jej instytucje stają się pośmiewiskiem, bo sami finansujemy antypolonizm i swoich osobistych wrogów. Cudownie! - pisze prof. Sławomir Cenckiewicz

screen YouTube
I rzeczywiście. Na stronie Narodowego Centrum Nauki pod pozycją "Świadkowie Holokaustu - społeczeństwo polskie na terenach okupowanych wobec zagłady Żydów (1939-1945)" widzimy nazwisko prof. dr hab. Barbary Teresy Engelking i kwota 522 250 pln. Prof. Egnelking jest autorką opinii według której:

"dla Polaków śmierć to była kwestia biologiczna, naturalna, śmierć jak śmierć, a dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym"

Ojczyzna moja dała na to pół miliona... "Mam nadzieję, że to, co się teraz dzieje, przyczyni się kolejny raz do debaty na temat naszej odpowiedzialności za to, co się działo na ziemiach polskich z Żydami za okupacji niemieckiej" – komentuje prof. Barbara Engelking.
(...)
Żeby było jasne: jestem za wolnością badań naukowych, także o "polskiej winie"! Chciałbym jednak by konserwatywny rząd RP wspierał także innych badaczy (nie propagandę) i miał szacunek dla samego siebie skoro Engelking i jej środowisko notorycznie atakuje RP w kraju i za granicą
(...)
W IPN spora demotywacja - ludzie zaangażowani w projekt polsko-żydowski pytają "po co to wszystko staramy się nadrobić skoro Polska wspiera ludzi którzy dają paliwo merytoryczne dla uzasadnienia ustawy 447. My będziemy tu 3 lata, oni zawsze" . Nic na to nie powiedziałem...
(...)
Za finansowanie grupy Engelking i Grabowskiego odpowiada NCN podległe Ministrowi Nauki i Szkolnictwa Wyższego


- pisze prof. Cenckiewicz

Centrum Badań nad Zagładą Żydów / Polish Center for Holocaust Research zdążyło się już pochwalić swoim sukcesem

 
 nnnnnnnnnnn/k\n
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Samochodowa cisza wyborcza
Hiobowscy byli w centrum handlowym na zakupach. Robili ja na zapas. Bo w niedzielę sklepy miały być zamknięte.\n- I to jest najlepszy dowód na to, że w Polsce jest faszyzm - sarkała mama Łukaszka. - Hitler też zaczynał od sztucznej regulacji handlu!
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Ks. Isakowicz-Zaleski pyta - Ilu uchodźców przyjął bp Pieronek?
"Ile też ośrodków charytatywnych powstało z jego inicjatywy w diecezji w Sosnowcu, której był sufraganem?"
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Postmodernizm – filozofia wyczerpania czy intelektualna moda?
„Wszystkie granice są przekraczalne,\nale istnienie granic jest nieprzekraczalne”\nB. Pascal
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.