loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Minister Dera o spotkaniu prezydenta Dudy z Fulopem: Ciepła tam nie było
Opublikowano dnia 17.05.2018 11:56
Prezydencki minister Andrzej Dera, oceniając przebieg rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z burmistrzem Jersey City Stevenem Fulopem, powiedział w programie TVP1 „Kwadrans polityczny”, że „ciepła tam nie było”.

Źródło: prezydent.pl
Prezydent, który przebywa z kilkudniową wizytą w Stanach Zjednoczonych, złożył w środę po południu czasu miejscowego kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City. Razem z prezydentem wiązankę składała pierwsza dama Agata Kornhauser–Duda.

Podczas uroczystości, która odbyła się po południu miejscowego czasu, obecny był m.in. burmistrz Jersey City, z którym prezydent, po złożeniu kwiatów, krótko rozmawiał.

Andrzej Dera mówił w czwartek w TVP 1, że podczas uroczystości nastąpiło „zwyczajowe przekazanie upominku i wypowiedź pana prezydenta”, który powiedział burmistrzowi, że oczekuje godnego traktowania Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

Jak podkreślił prezydencki minister, podczas wizyt prezydenta zarówno w kraju, jak i za granicą, może być obecny przedstawiciel władzy lokalnej. „Jeżeli prezydent składa wiązankę kwiatów, to burmistrz ma – tak mówi protokół – ma możliwość funkcjonowania, bo jest gospodarzem tego miejsca” – wyjaśnił.


Dera dodał, że „odbyło się to w kategoriach ceremonialnych, protokolarnych, a nie w kategoriach chęci spotkania z panem burmistrzem”. Pytany o temperaturę spotkania, Dera odparł: „Pogoda na zewnątrz jakby pokazywała te relacje między panem prezydentem i burmistrzem”. „Było deszczowo, padało, ciepła tam nie było – tak mogę to spointować” – mówił.

Prezydencki minister pytany o powody uzupełnienia programu o złożenie kwiatów pod pomnikiem, podkreślił, że prezydent chciał „wesprzeć Polonię amerykańską w walce o ten pomnik” i „pokazać, że dla Polski i Polaków jest to bardzo ważne miejsce pokazujące martyrologię polskich oficerów”.


Źródło: TVP Info
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Trzy wizyty jednej pani, czyli praca leczy
Był pogodny wieczór. Tata Łukaszka długo jeździł po osiedlu i nie mógł znaleźć wolnego miejsca do parkowania. Wreszcie wypatrzył jedno wolno koło osiedlowego domu. Tam też podjechał i zatrzymał auto, prostopadle do chodnika.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Papua na Eurowizji
Z zapartym tchem czekałem na wynik obiektywnego głosowania, naprawdę z zapartym. Przyznaję, że nic tak mnie nie wzrusza od lat, nic mnie tak nie zapiera, jak uczciwe, obiektywne, głosowanie na gwiazdorków i gwiazdeczki jednego kwadransa. Wczoraj byli, dziś już nikt ich nie pamięta. Przebierają się, zmienią płeć, zapuszczają brody do pasa, wydziwiają jak tylko się da, a przy okazji coś tam śpiewają. I tak w kółko. Eurowizja.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wałęsa idzie na rekord
Jestem przekonany, że Lecha Wałęsę stać na jeszcze więcej w autodestrukcji resztek dawnego autorytetu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.