loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Minister Dera o spotkaniu prezydenta Dudy z Fulopem: Ciepła tam nie było
Opublikowano dnia 17.05.2018 11:56
Prezydencki minister Andrzej Dera, oceniając przebieg rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z burmistrzem Jersey City Stevenem Fulopem, powiedział w programie TVP1 „Kwadrans polityczny”, że „ciepła tam nie było”.

Źródło: prezydent.pl
Prezydent, który przebywa z kilkudniową wizytą w Stanach Zjednoczonych, złożył w środę po południu czasu miejscowego kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City. Razem z prezydentem wiązankę składała pierwsza dama Agata Kornhauser–Duda.

Podczas uroczystości, która odbyła się po południu miejscowego czasu, obecny był m.in. burmistrz Jersey City, z którym prezydent, po złożeniu kwiatów, krótko rozmawiał.

Andrzej Dera mówił w czwartek w TVP 1, że podczas uroczystości nastąpiło „zwyczajowe przekazanie upominku i wypowiedź pana prezydenta”, który powiedział burmistrzowi, że oczekuje godnego traktowania Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

Jak podkreślił prezydencki minister, podczas wizyt prezydenta zarówno w kraju, jak i za granicą, może być obecny przedstawiciel władzy lokalnej. „Jeżeli prezydent składa wiązankę kwiatów, to burmistrz ma – tak mówi protokół – ma możliwość funkcjonowania, bo jest gospodarzem tego miejsca” – wyjaśnił.


Dera dodał, że „odbyło się to w kategoriach ceremonialnych, protokolarnych, a nie w kategoriach chęci spotkania z panem burmistrzem”. Pytany o temperaturę spotkania, Dera odparł: „Pogoda na zewnątrz jakby pokazywała te relacje między panem prezydentem i burmistrzem”. „Było deszczowo, padało, ciepła tam nie było – tak mogę to spointować” – mówił.

Prezydencki minister pytany o powody uzupełnienia programu o złożenie kwiatów pod pomnikiem, podkreślił, że prezydent chciał „wesprzeć Polonię amerykańską w walce o ten pomnik” i „pokazać, że dla Polski i Polaków jest to bardzo ważne miejsce pokazujące martyrologię polskich oficerów”.


Źródło: TVP Info
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Samochodowa cisza wyborcza
Hiobowscy byli w centrum handlowym na zakupach. Robili ja na zapas. Bo w niedzielę sklepy miały być zamknięte.\n- I to jest najlepszy dowód na to, że w Polsce jest faszyzm - sarkała mama Łukaszka. - Hitler też zaczynał od sztucznej regulacji handlu!
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Ks. Isakowicz-Zaleski pyta - Ilu uchodźców przyjął bp Pieronek?
"Ile też ośrodków charytatywnych powstało z jego inicjatywy w diecezji w Sosnowcu, której był sufraganem?"
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Postmodernizm – filozofia wyczerpania czy intelektualna moda?
„Wszystkie granice są przekraczalne,\nale istnienie granic jest nieprzekraczalne”\nB. Pascal
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.