loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[Zwiastun] Magazyn Śledczy Gargas: "Darowizny" jako opłata za zabiegi okulistyczne refundowane przez NFZ
Opublikowano dnia 17.05.2018 11:54
Darowizny jako opłata za zabiegi okulistyczne refundowane przez… Narodowy Fundusz Zdrowia. 13,5 mln złotych „dobrowolnych” wpłat dokonanych przez pacjentów na rzecz prywatnej kliniki wykonującej zabiegi w ramach NFZ. Jaką rolę odegrał w sprawie ówczesny wiceminister zdrowia, wpływowy polityk Platformy Obywatelskiej, Sławomir Neumann? W jaki sposób szpital okulistyczny mógł wyciągać pieniądze od ubezpieczonych pacjentów? Kto w Ministerstwie Zdrowia wiedział o niezgodnych z prawem praktykach w Sensor Cliniq, a mimo to lobbował na rzecz zawarcia kontraktu między NFZ a pobierającą dodatkowe opłaty od pacjentów kliniką? Kto nakazywał pracownikom ministerstwa interpretowanie przepisów w sposób korzystny dla kliniki?

screen YouTube
„Magazyn śledczy Anity Gargas” o kulisach ministerialnej protekcji wobec prywatnej placówki medycznej już w czwartek o 22:20 w TVP1.

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Kukliński patrzy na defiladę
Marzę, aby w roku 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości śp. generał Ryszard Kukliński został wreszcie zaliczony w poczet kawalerów jej najwyższego odznaczenia - Orderu Orła Białego.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukoski: Chwilowa zgoda narodowa
Związek Harcerstwa Polskiego nie będzie narażony na wplątanie go w żenującą rozgrywkę prowadzoną przez reprezentantów dwóch zwaśnionych obozów politycznych.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Konwencja w sprawie Morza Kaspijskiego, czyli jak Rosja rozgrywa Iran.
12 sierpnia na szczycie w kazachskim porcie Aktau podpisano konwencję regulującą status Morza Kaspijskiego oraz zasady współpracy 5 państw mających doń dostęp. Negocjacje trwały 22 lata, odbyło się 5 szczytów liderów państw, setki spotkań na niższych szczeblach i negocjacji eksperckich, a do ostatniej chwili nie było wiadomo czy umowa zostanie podpisana. Irańskie media oceniały, przed szczytem, że szansa jej zawarcia wynosi 50 na 50. Już to, że rozmowy trwały tak długo i ostatecznie doszło do zawarcia jakiejś formy porozumienia każe przyjrzeć się temu, co się stało, z większą uwagą. Przede wszystkim z tego powodu, że kształt kompromisu odbija jak w zwierciadle zmieniający się układ sił w regionie oraz zamierzenia i interesy głównych graczy.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.