loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
UE przejdzie z dolara na euro w płatnościach za irańską ropę?
Opublikowano dnia 17.05.2018 11:30
Unia Europejska planuje zmienić płatności na euro za zakupy ropy z Iranu, eliminując transakcje w dolarach amerykańskich – podała irańska agencja Tasnim.

źródło: fotolia
Wcześniej szeowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini powiedziała, że ​​ministrowie spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Iranu zgodzili się wypracować praktyczne rozwiązania w odpowiedzi na ruch Waszyngtonu wobec Iranu w ciągu najbliższych kilku tygodni.

- Państwa UE zamierza utrzymać i pogłębić więzi gospodarcze z Iranem, w tym w dziedzinie dostaw ropy i gazu powiedziała Mogherini.

Mogherini podkreślił, że strony powinny wspólnie pracować nad zniesieniem wobec Teheranu. - Nie jesteśmy naiwni i wiemy, że będzie to trudne dla wszystkich stron - dodała.

Źródło: Tasnim.com
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Trzy wizyty jednej pani, czyli praca leczy
Był pogodny wieczór. Tata Łukaszka długo jeździł po osiedlu i nie mógł znaleźć wolnego miejsca do parkowania. Wreszcie wypatrzył jedno wolno koło osiedlowego domu. Tam też podjechał i zatrzymał auto, prostopadle do chodnika.
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Papua na Eurowizji
Z zapartym tchem czekałem na wynik obiektywnego głosowania, naprawdę z zapartym. Przyznaję, że nic tak mnie nie wzrusza od lat, nic mnie tak nie zapiera, jak uczciwe, obiektywne, głosowanie na gwiazdorków i gwiazdeczki jednego kwadransa. Wczoraj byli, dziś już nikt ich nie pamięta. Przebierają się, zmienią płeć, zapuszczają brody do pasa, wydziwiają jak tylko się da, a przy okazji coś tam śpiewają. I tak w kółko. Eurowizja.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wałęsa idzie na rekord
Jestem przekonany, że Lecha Wałęsę stać na jeszcze więcej w autodestrukcji resztek dawnego autorytetu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.