loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Fiasko rozmów z Brukselą? Timmermans: Na tym etapie nie ma szans na wycofanie artykułu 7
Opublikowano dnia 14.05.2018 09:31
Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans oznajmił dzisiaj przed rozpoczęciem spotkania unijnych ministrów ds. europejskich, że na tym etapie nie ma szans na wycofanie art. 7 uruchomionego przez KE w związku z obawami o stan praworządności w Polsce.

Frans Timmermans, screen YT

Na tym etapie nie ma szans na wycofanie artykułu 7 Traktatu o Unii Europejskiej wobec Polski (...) Dokonaliśmy jakiegoś postępu, ale nie jesteśmy jeszcze w miejscu, żeby powiedzieć, że problemy zostały rozwiązane. Na koniec chodzi o niezależność wymiaru sprawiedliwości. Jeśli mamy praworządność, jest jasny podział władzy, a sądownictwo jest niezależne. Wciąż mamy obawy w tej sprawie


- powiedział dziś wiceszef KE Frans Timmermans. Jego słowa są o tyle zaskakujące, że podczas ostatnich negocjacji z polskim rządem polityk zapowiadał, że do 14 maja powinno zostać wypracowane wstępne porozumienie pomiędzy stronami. Dziś w PE przedstawi efekty tego dialogu.

Europoseł PiS Karol Karski zapowiadał w niedzielę, że sprawa artykułu 7 jest już "praktycznie zamknięta", gdyż zostało zawarte porozumienie pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim i przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem. 
źródło: rp.pl, tvn24.pl, wpolityce.pl

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
avatar
Resortowy
Renegat

Resortowy Renegat: Cisza wyborcza…
Od wielu lat, kiedy dostęp do sieci jest powszechny, politycy publicyści czy komentatorzy zadają sobie pytane, właśnie o ową ciszę wyborczą.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: W Pardubicach odbyło się święto polskiego żużla
Dziś cisza wyborcza - a więc będzie o sporcie. W Czechach (Pardubice) odbył się decydujący o tytule mistrza świata juniorów na żużlu trzeci turniej IMŚJ ( poprzednie w Polsce i na Łotwie). Wygrał go Polak, mistrzem został Polak, wicemistrzem tez Polak. Poniżej publikuję wywiad, którego udzieliłem na ten temat „Tygodnikowi Żużlowemu”. Rozmawiał ze mną red Radosław Zieliński.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.