loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Fiasko rozmów z Brukselą? Timmermans: Na tym etapie nie ma szans na wycofanie artykułu 7
Opublikowano dnia 14.05.2018 09:31
Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans oznajmił dzisiaj przed rozpoczęciem spotkania unijnych ministrów ds. europejskich, że na tym etapie nie ma szans na wycofanie art. 7 uruchomionego przez KE w związku z obawami o stan praworządności w Polsce.

Frans Timmermans, screen YT

Na tym etapie nie ma szans na wycofanie artykułu 7 Traktatu o Unii Europejskiej wobec Polski (...) Dokonaliśmy jakiegoś postępu, ale nie jesteśmy jeszcze w miejscu, żeby powiedzieć, że problemy zostały rozwiązane. Na koniec chodzi o niezależność wymiaru sprawiedliwości. Jeśli mamy praworządność, jest jasny podział władzy, a sądownictwo jest niezależne. Wciąż mamy obawy w tej sprawie


- powiedział dziś wiceszef KE Frans Timmermans. Jego słowa są o tyle zaskakujące, że podczas ostatnich negocjacji z polskim rządem polityk zapowiadał, że do 14 maja powinno zostać wypracowane wstępne porozumienie pomiędzy stronami. Dziś w PE przedstawi efekty tego dialogu.

Europoseł PiS Karol Karski zapowiadał w niedzielę, że sprawa artykułu 7 jest już "praktycznie zamknięta", gdyż zostało zawarte porozumienie pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim i przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem. 
źródło: rp.pl, tvn24.pl, wpolityce.pl

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Niech KOD wymyśli coś nowego
Jeżeli protest społeczny ma odnieść pożądany przez jego organizatorów skutek, to musi być ciekawy i różnorodny.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Rabaty pełne Cybów
Jednym z ulubionych komentarzy zwolenników PiS, udzielających się w sieci w odniesieniu do przejawów czystej nienawiści pojawiających się w wypowiedziach zwolenników radykalnej opozycji jest ostrzeżenie przed wyhodowaniem kolejnego Cyby. Ja mam poważniejsze obawy. Wydaje mi się, że chodzi nie o hodowlę kolejnego Cyby a o cale rabaty Cybów. Rosnące, niestety, prawdopodobnie po obu stronach. Już nie sporu a pełnej zajadłości i pozbawionej zasad wojny.
avatar
Adam
Zyzman

Adam Zyzman: Powrót do "ery pary"
"Parowozjada" w Chabówce
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.