loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Janusz Szewczak: Nowoczesny Macho-Man pomaszerował w siną dal. Petru miał już "dość dyktatury kobiet"
Opublikowano dnia 14.05.2018 08:29
Plan Petru wreszcie się powiódł, niewyobrażalne stało się całkiem realne. Nowoczesny Macho-Man Ryszard Petru odszedł i porzucił swe ukochane partyjne dziecko.

Ryszard Petru, screen YT
Odszedł z Nowoczesnej wulkan intelektu, człowiek encyklopedia, nowy prawodawca i spec od historii starożytnej i nowożytnej, uwielbiany i wychwalany przez partyjne koleżanki, Superman, który „przynosił wszystkie pieniądze do Nowoczesnej”. Kto teraz za to cudowne dziecko prof. Leszka Balcerowicza i Ryszarda Petru spłaci potężne, wielomilionowe kredyty i długi oraz ciągle nie rozliczone zobowiązania, które niektórzy szacują nawet na kwotę 5 mln zł? Czy prezes PKO BP da prolongatę długu dla znikającej partii. Były przewodniczący „Nowoczesnej” Ryszard Petru najwyraźniej brał złudzenia za rzeczywistość, a tego kobiety, nawet z „Nowoczesnej” mężczyznom nie wybaczają. Solidarność męska nakazuje powiedzieć w obronie Ryszard Petru, że on był stały, tylko one go nie chciały, a przecież taki Macho-Man powinien wiedzieć, że kobiety nie tylko w polityce wolą zwycięzców niż bohaterów. Tym bardziej, że przewodniczący R.Petru starał się jak mógł, codziennie błyszczał i błyskał w mediach, obiecywał sobie i koleżankom prezydenturę, premierostwo i szybkie objęcie władzy w kraju.

Obiecywał nie byle co, nowe katolickie święto 6-ciu Króli, wizyty chłopców u ginekologa, brał z obrzydzeniem 500 Plus, jeździł do Brukseli przekonywać Guya Verhofstadta, by UE dawała pieniądze z budżetu tylko liberalnym rządom, broń Boże PiS-owi. W czasie grudniowego puczu potrafił skromnie usunąć się w cień i skoczyć na Maderę z partyjną koleżanką Joanną Schmidt, choć już wówczas niektórzy spece od politycznego PR twierdzili, że pominięcie i nie zabranie na zieloną wyspę Katarzynę Lubnauer może przynieść dramatyczne konsekwencje polityczne.

I tak też się stało, nie ma nic gorszego niż urażone kobiety, one nie wybaczają. Ryszard Petru zapłacił więc wielką cenę i w przeciwieństwie do wiecznie wojującej i podekscytowanej partyjnej koleżanki Joannę Scheuring-Wielgus, Ryszard Petru miał najwyraźniej już „dość dyktatury kobiet”. Stanowczo w świetle fleszy obwieścił „przerażonym” Polakom, że to koniec politycznego romansu. Ta piękna, zabawna, choć jakże krótka kariera polityczna przewodniczącego Ryszarda Petru legła w gruzach, Nowoczesnego księcia Popiela zagryzły Myszki Agresorki, które jak twierdzą niektórzy „potrafią zjeść na śniadanie po dwie żmije i zakąsić skorpionem”, a w tak trudnym środowisku naturalnym nawet Super-Ryszard nie dał rady.

Być może jeszcze nie raz, były przewodniczący „Nowoczesnej” błyśnie nam z telewizyjnego studia TVN-24 i u redaktor Moniki Olejnik, tyle, że to też kobieta o bardzo silnym i wielce jadowitym charakterze, nie znająca litości dla przegranych. Pompowanie pustego, „Nowoczesnego Balona” bez Ryszarda Petru nie ma sensu, bez Ryszarda Wspaniałego nie ma radości ani w polityce ani w kabarecie, ot, żal, pustka medialna, zafrasowana twarz Jana Pietrzaka i brak tematu w Tyle Wizji. Co by nie powiedzieć Kamili Gasiuk-Pihowicz to nie ten sam czar, lotność, wdzięk i bezpretensjonalność co R.Petru. Coście nam uczyniły szanowne posłanki z Nowoczesnej, przecież nigdy nie było mądrze, dobrze i przyzwoicie, ale było z Ryszardem Petru naprawdę śmiesznie.

Janusz Szewczak
/k


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jacek
Matysiak

Trump popychadłem Putina?
Lewica nie ma innego wyjścia jak walka z Trumpem. W mainstreamowych mediach aż huczy od oskarżeń Trumpa o zdradę i o to, że temu KGB-ście Putinowi dał się owinąć wokół małego palca, a wszystko dlatego, że Putin ma na niego jakiś poważny bród. Były szef CIA John Brennan w rządzie Obamy, wrzucił na twitterze, że zachowanie Trumpa było kryminalne i pachnie zdradą,
avatar
Portal
Stoczniowy

PGZ Stocznia Wojenna rekrutuje specjalistów
Państwowa stocznia należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej ogłosiła szeroką rekrutację. Firma zamierza w najbliższym czasie zatrudnić ok. 150 osób. Potrzebni są spawacze, monterzy, elektromonterzy, elektrycy, rurarze, malarze, elektronicy, automatycy. Stocznia Wojenna szuka też technologów i projektantów, spółka podała w komunikacie.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Gafa Putina, niedopatrzenie ochroniarzy innych VIP-ów"
Prezydentowi Rosji zabrakło refleksu i wyczucia sytuacji, co w niczym nie zwalnia jednak z odpowiedzialności za ten skandal służb ochrony pozostałych moknących w deszczu na Łużnikach VIP-ów.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.