loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Janusz Szewczak: Nowoczesny Macho-Man pomaszerował w siną dal. Petru miał już "dość dyktatury kobiet"
Opublikowano dnia 14.05.2018 08:29
Plan Petru wreszcie się powiódł, niewyobrażalne stało się całkiem realne. Nowoczesny Macho-Man Ryszard Petru odszedł i porzucił swe ukochane partyjne dziecko.

Ryszard Petru, screen YT
Odszedł z Nowoczesnej wulkan intelektu, człowiek encyklopedia, nowy prawodawca i spec od historii starożytnej i nowożytnej, uwielbiany i wychwalany przez partyjne koleżanki, Superman, który „przynosił wszystkie pieniądze do Nowoczesnej”. Kto teraz za to cudowne dziecko prof. Leszka Balcerowicza i Ryszarda Petru spłaci potężne, wielomilionowe kredyty i długi oraz ciągle nie rozliczone zobowiązania, które niektórzy szacują nawet na kwotę 5 mln zł? Czy prezes PKO BP da prolongatę długu dla znikającej partii. Były przewodniczący „Nowoczesnej” Ryszard Petru najwyraźniej brał złudzenia za rzeczywistość, a tego kobiety, nawet z „Nowoczesnej” mężczyznom nie wybaczają. Solidarność męska nakazuje powiedzieć w obronie Ryszard Petru, że on był stały, tylko one go nie chciały, a przecież taki Macho-Man powinien wiedzieć, że kobiety nie tylko w polityce wolą zwycięzców niż bohaterów. Tym bardziej, że przewodniczący R.Petru starał się jak mógł, codziennie błyszczał i błyskał w mediach, obiecywał sobie i koleżankom prezydenturę, premierostwo i szybkie objęcie władzy w kraju.

Obiecywał nie byle co, nowe katolickie święto 6-ciu Króli, wizyty chłopców u ginekologa, brał z obrzydzeniem 500 Plus, jeździł do Brukseli przekonywać Guya Verhofstadta, by UE dawała pieniądze z budżetu tylko liberalnym rządom, broń Boże PiS-owi. W czasie grudniowego puczu potrafił skromnie usunąć się w cień i skoczyć na Maderę z partyjną koleżanką Joanną Schmidt, choć już wówczas niektórzy spece od politycznego PR twierdzili, że pominięcie i nie zabranie na zieloną wyspę Katarzynę Lubnauer może przynieść dramatyczne konsekwencje polityczne.

I tak też się stało, nie ma nic gorszego niż urażone kobiety, one nie wybaczają. Ryszard Petru zapłacił więc wielką cenę i w przeciwieństwie do wiecznie wojującej i podekscytowanej partyjnej koleżanki Joannę Scheuring-Wielgus, Ryszard Petru miał najwyraźniej już „dość dyktatury kobiet”. Stanowczo w świetle fleszy obwieścił „przerażonym” Polakom, że to koniec politycznego romansu. Ta piękna, zabawna, choć jakże krótka kariera polityczna przewodniczącego Ryszarda Petru legła w gruzach, Nowoczesnego księcia Popiela zagryzły Myszki Agresorki, które jak twierdzą niektórzy „potrafią zjeść na śniadanie po dwie żmije i zakąsić skorpionem”, a w tak trudnym środowisku naturalnym nawet Super-Ryszard nie dał rady.

Być może jeszcze nie raz, były przewodniczący „Nowoczesnej” błyśnie nam z telewizyjnego studia TVN-24 i u redaktor Moniki Olejnik, tyle, że to też kobieta o bardzo silnym i wielce jadowitym charakterze, nie znająca litości dla przegranych. Pompowanie pustego, „Nowoczesnego Balona” bez Ryszarda Petru nie ma sensu, bez Ryszarda Wspaniałego nie ma radości ani w polityce ani w kabarecie, ot, żal, pustka medialna, zafrasowana twarz Jana Pietrzaka i brak tematu w Tyle Wizji. Co by nie powiedzieć Kamili Gasiuk-Pihowicz to nie ten sam czar, lotność, wdzięk i bezpretensjonalność co R.Petru. Coście nam uczyniły szanowne posłanki z Nowoczesnej, przecież nigdy nie było mądrze, dobrze i przyzwoicie, ale było z Ryszardem Petru naprawdę śmiesznie.

Janusz Szewczak
/k


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Kraków bez transgenderu
W rywalizacji o prezydenturę Krakowa nie weźmie udziału jedyny(a) w Polsce kandydat(ka) transgenderowy(a) Vala Tomasz Foltyn.
avatar
Balli
Marzec

Bali Marzec: Debata o demokracji w Polsce w … Bundestagu.
Niemcy zaprosili osobę, którą Polska wprowadziła do systemu SIS, jako bardzo niebezpieczną i zagrażającą bezpieczeństwu Polski i Unii Europejskiej. Ale Niemcy zignorowali polskie ostrzeżenie i złamali zasady strefy Schengen.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Po zestrzeleniu rosyjskiego Ił-20. Lekki, anty-irański dryf Moskwy w Syrii.
W poniedziałek wieczorem, kiedy w Soczi kończyło się spotkanie Putin – Erdogan napłynęły informacje o ataku izraelskiego lotnictwa na cele położone w prowincji Latakia, w Syrii. Jak się później okazało z komunikatu strony izraelskiej uderzono po to, aby przeciwdziałać trwającemu przekazaniu instalacji do produkcji broni przez Irańczyków na rzecz oddziałów libańskiego Hezbollahu. Samo uderzenie izraelskiego lotnictwa na cele zlokalizowane w Syrii nie jest niczym nadzwyczajnym, nawet, jeśli weźmie się pod uwagę, że w tej samej prowincji znajduje się rosyjska baza lotnicza. Znacznie ciekawsze jest to, co się stało później. Otóż rakiety wystrzelone przez Syryjczyków zestrzeliły rosyjski samolot zwiadu elektronicznego Ił- 20 z 15 osobową ekipą na pokładzie. Choć poszukiwania nadal trwają, to raczej nikt w Rosji nie ma wątpliwości, że wszyscy zginęli.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.