loading
Proszę czekać...
Zofiówka: Znaleziono dwa ciała poszukiwanych górników
Opublikowano dnia 13.05.2018 20:05
12 maja w nocy i 13 maja rano ratownicy odnaleźli dwóch z trzech poszukiwanych nadal górników w kopalni Zofiówka. Niestety, obaj mężczyźni nie żyją.

YT, print screen
To już 9. dzień poszukiwań. Ciała martwych górników znaleziono przy oszuczaniu zalewiska.
 
Pompowanie wody rozpoczęto - po dotarciu zniszczonymi wyrobiskami w rejon zalewiska i doprowadzeniu tam powietrza - w nocy ze środy na czwartek. Ze względu na stężenie metanu w miejscu akcji, uniemożliwiające zastosowanie wydajnych pomp elektrycznych (mogą pracować przy stężeniu metanu poniżej 2 proc.)
- podaje wnp.pl

Zalegający sztam oraz uwalniający się przy osuszaniu metan spowolniły prace. Akcję tę znano za jedną z najtrudniejszych w historii spółki JSW. Powołano specjalną komisję, która ma zająć się badaniem przyczyn wypadku, jej raport zapowiadany jest na sierpień.

Przypomnijmy, że w zeszłą sobotę w chwili tąpnięcia w kopalni było 11 osób - cztery wydostały się szybko, służby uratowały dwie kolejne, wydobyto także ciała dwóch górników, którzy ponieśli śmierć. Z dwiema dzisiejszymi ofiarami ich liczba powiększyła się do czterech. Wciąż poszukiwany jest jeszcze jeden mężczyzna.

aj

źródło: wnp.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Mamy charyzmatycznego premiera
Premier zawiesił bardzo wysoko poprzeczkę w kampanii samorządowej nie tylko liderom opozycji, ale także własnemu obozowi politycznemu.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Deutschlandfunk tłumaczy dyplomatyczną zdradę Niemiec
Niedawno przyjmowany był w Berlinie (w sposób nieomal tajny) rosyjski szef sztabu, Gierasimow, człowiek objęty zakazem wjazdu do Unii, a wczoraj gościł u naszych niemieckich "przyjaciół" sam Putin. Ciekawe są komentarze niemieckich mediów mainstreamowych, które wyczuwają co prawda, że coś jest nie tak, że to wszystko wygląda na niemieckie sobiepaństwo, na - jak to oni nazywają - "Alleingang" i przytaczają nawet z pewną troską głosy zaniepokojonej zagranicy, skąd padają nawet tak śmiałe supozycje, jak "dyplomatyczna zdrada". Zawsze jednak bardzo szybko znajdują usprawiedliwienie dla owego niemieckiego "Alleingangu", wszak Angela, jak przystało na przywódczynię Europy, rozmawia z Putinem nie w imieniu Niemiec, lecz całego kontynentu.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Kanapki
Kiedy dwie kobiety przebywają blisko siebie dłuższy czas, zawsze dochodzi pomiędzy nimi do rywalizacji na jakiejś płaszczyźnie. I nieważne czy są te kobiety sobie zupełnie obce, czy też to najlepsze przyjaciółki, czy w ostateczności rodzina. I to jest po prostu faktyczny fakt.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.