loading
Proszę czekać...
Zofiówka: Znaleziono dwa ciała poszukiwanych górników
Opublikowano dnia 13.05.2018 20:05
12 maja w nocy i 13 maja rano ratownicy odnaleźli dwóch z trzech poszukiwanych nadal górników w kopalni Zofiówka. Niestety, obaj mężczyźni nie żyją.

YT, print screen
To już 9. dzień poszukiwań. Ciała martwych górników znaleziono przy oszuczaniu zalewiska.
 
Pompowanie wody rozpoczęto - po dotarciu zniszczonymi wyrobiskami w rejon zalewiska i doprowadzeniu tam powietrza - w nocy ze środy na czwartek. Ze względu na stężenie metanu w miejscu akcji, uniemożliwiające zastosowanie wydajnych pomp elektrycznych (mogą pracować przy stężeniu metanu poniżej 2 proc.)
- podaje wnp.pl

Zalegający sztam oraz uwalniający się przy osuszaniu metan spowolniły prace. Akcję tę znano za jedną z najtrudniejszych w historii spółki JSW. Powołano specjalną komisję, która ma zająć się badaniem przyczyn wypadku, jej raport zapowiadany jest na sierpień.

Przypomnijmy, że w zeszłą sobotę w chwili tąpnięcia w kopalni było 11 osób - cztery wydostały się szybko, służby uratowały dwie kolejne, wydobyto także ciała dwóch górników, którzy ponieśli śmierć. Z dwiema dzisiejszymi ofiarami ich liczba powiększyła się do czterech. Wciąż poszukiwany jest jeszcze jeden mężczyzna.

aj

źródło: wnp.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Czy Poroszenko zaryzykuje pokerowe zagranie?
Choć wybory prezydenckie na Ukrainie dopiero za 9 miesięcy, a parlamentarne jeszcze później, to wszystko wskazuje na to, że zasadnicze rozstrzygnięcia polityczne mogą mieć miejsce w najbliższych tygodniach, jeśli nie dniach.
avatar
Portal
Stoczniowy

Portal Stoczniowy: US Navy - nowy niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke odebrany
Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych US Navy odebrała nowy okręt. To niszczyciel USS Thomas Hudner, wyposażony w kierowane pociski rakietowe Tomahawk. Okręt zbudowała amerykańska stocznia General Dynamics Bath Iron Works.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Trzeba wznieść w Krakowie dwa obiecane kombatantom pomniki
Okazja jest znakomita: rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.