loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Prezydent uczestniczył w uroczystości ku czci św. Stanisława w Krakowie
Opublikowano dnia 13.05.2018 13:24
Prezydent wziął udział w uroczystościach związanych z obchodami ku czci św. Stanisława, które odbyły się dziś w Krakowie. Św. Stanisław, biskup i męczennik, jest obok Matki Bożej Królowej Polski i św. Wojciecha jednym z trojga głównych patronów Polski. Dzisiejsze obchodowy mają szczególny charakter dziękczynny za odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Jakub Szymczuk/KPRP/prezydent.pl
Oprócz prezydenta udział w uroczystościach wzięli członkowie Epispopatu Polski, metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, nuncjusz apostolski, min. Krzysztof Szczerski i kandydatka na prezydenta Krakowa - Małgorzata Wassermann. 

Mszy św. na Skałce przewodniczył kard. Giuseppe Versaldi, kazanie głosił abp Stanisław Gądecki przewodniczący KEP.
 

aj

źródło: prezydent.pl, TT

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Kraków bez transgenderu
W rywalizacji o prezydenturę Krakowa nie weźmie udziału jedyny(a) w Polsce kandydat(ka) transgenderowy(a) Vala Tomasz Foltyn.
avatar
Balli
Marzec

Bali Marzec: Debata o demokracji w Polsce w … Bundestagu.
Niemcy zaprosili osobę, którą Polska wprowadziła do systemu SIS, jako bardzo niebezpieczną i zagrażającą bezpieczeństwu Polski i Unii Europejskiej. Ale Niemcy zignorowali polskie ostrzeżenie i złamali zasady strefy Schengen.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Po zestrzeleniu rosyjskiego Ił-20. Lekki, anty-irański dryf Moskwy w Syrii.
W poniedziałek wieczorem, kiedy w Soczi kończyło się spotkanie Putin – Erdogan napłynęły informacje o ataku izraelskiego lotnictwa na cele położone w prowincji Latakia, w Syrii. Jak się później okazało z komunikatu strony izraelskiej uderzono po to, aby przeciwdziałać trwającemu przekazaniu instalacji do produkcji broni przez Irańczyków na rzecz oddziałów libańskiego Hezbollahu. Samo uderzenie izraelskiego lotnictwa na cele zlokalizowane w Syrii nie jest niczym nadzwyczajnym, nawet, jeśli weźmie się pod uwagę, że w tej samej prowincji znajduje się rosyjska baza lotnicza. Znacznie ciekawsze jest to, co się stało później. Otóż rakiety wystrzelone przez Syryjczyków zestrzeliły rosyjski samolot zwiadu elektronicznego Ił- 20 z 15 osobową ekipą na pokładzie. Choć poszukiwania nadal trwają, to raczej nikt w Rosji nie ma wątpliwości, że wszyscy zginęli.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.