loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Nowy sondaż. PiS odrabia straty, PO traci
Opublikowano dnia 12.05.2018 11:17
Według najnowszego sondażu Pollstera dla "Wiadomości" partia rządząca zwiększyła swoje poparcie notując wyniki: PiS 43%, co stanowi wzrost o 2% w stosunku do badania z kwietnia br.

morguefile.com
Z kolei największa partia opozycyjna zaliczyła spadek poparcia o 3 % mając obecnie PO 20%.

Kolejno prasują się: Sojusz Lewicy Demokratycznej 9% (+2), Kuliz'15 8% (-1) oraz Nowoczesna 6%, ze wzrostem o 1% w porównaniu do zeszłego miesiąca.

Listę zamykają Polskie Stronnictwo Ludowe, które pozostaje na tym samym poziomie poprarcia, czyli 5%, nastepnie RAZEM 5% (+1) oraz Wolność 4% (-1).

Badanie wykonano 10-11 maja, na próbie 1096 dorosłych Polaków. Metodą CAWI.

Na pytanie: "Który rząd skuteczniej walczyl z korupcją i nadużyciami finansowymi w gospodarce?" respondenci odpowiedzieli - Rząd PiS 59%, rząd PO/PSL 15%, walczyli tak samo skutecznie 26%.aj

źrodlo: TVP.Info, Wiadomosci TVP

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Kraków bez transgenderu
W rywalizacji o prezydenturę Krakowa nie weźmie udziału jedyny(a) w Polsce kandydat(ka) transgenderowy(a) Vala Tomasz Foltyn.
avatar
Balli
Marzec

Bali Marzec: Debata o demokracji w Polsce w … Bundestagu.
Niemcy zaprosili osobę, którą Polska wprowadziła do systemu SIS, jako bardzo niebezpieczną i zagrażającą bezpieczeństwu Polski i Unii Europejskiej. Ale Niemcy zignorowali polskie ostrzeżenie i złamali zasady strefy Schengen.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Po zestrzeleniu rosyjskiego Ił-20. Lekki, anty-irański dryf Moskwy w Syrii.
W poniedziałek wieczorem, kiedy w Soczi kończyło się spotkanie Putin – Erdogan napłynęły informacje o ataku izraelskiego lotnictwa na cele położone w prowincji Latakia, w Syrii. Jak się później okazało z komunikatu strony izraelskiej uderzono po to, aby przeciwdziałać trwającemu przekazaniu instalacji do produkcji broni przez Irańczyków na rzecz oddziałów libańskiego Hezbollahu. Samo uderzenie izraelskiego lotnictwa na cele zlokalizowane w Syrii nie jest niczym nadzwyczajnym, nawet, jeśli weźmie się pod uwagę, że w tej samej prowincji znajduje się rosyjska baza lotnicza. Znacznie ciekawsze jest to, co się stało później. Otóż rakiety wystrzelone przez Syryjczyków zestrzeliły rosyjski samolot zwiadu elektronicznego Ił- 20 z 15 osobową ekipą na pokładzie. Choć poszukiwania nadal trwają, to raczej nikt w Rosji nie ma wątpliwości, że wszyscy zginęli.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.