loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[tylko na Tysol.pl] Prof. Romuald Szeremietiew: Moja rocznica strajku w stoczni gdańskiej w 1988 r.
Opublikowano dnia 12.05.2018 18:37
„… niepokoją mnie warcholskie poczynania osobników w rodzaju Szeremietiewa, którzy w zalążku pragnęliby pogrzebać ideę porozumienia i Okrągłego Stołu.” 

Romuald Szeremietiew - zbiory prywatne
Na stronie Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” można znaleźć listę uczestników strajku w 1988 r. Jest na niej:
Romuald Szeremietiew – PPN – wsparcie dla strajkujących
Cóż nie tylko „wsparcie”
Wspominam jak odnotowała moją obecność czerwona propaganda:
„… niepokoją mnie warcholskie poczynania osobników w rodzaju Szeremietiewa, którzy w zalążku pragnęliby pogrzebać ideę porozumienia i Okrągłego Stołu.” 
Zbigniew Niemcewicz, „Powtórka z historii”, (Dziennik Bałtycki 03.10.1988.)
Niedawno trafiłem na słowa uczestnika tamtego strajku: 
"W 1988 r podczas strajku w stoczni Pan Romuald Szeremietiew potrafił publicznie zarzucić Wałęsie zdradę ideałów Solidarności i podejrzane kontakty z funkcjonariuszami reżimu .Taka postawa wymagała wtedy dużej odwagi, dziś wszystko się potwierdza. Jestem dumny, że był Pan wtedy z nami w Gdańskiej Stoczni Remontowej im J. Piłsudskiego!"
A po latach przeczytałem, że: "... Naszymi przywódcami byli wówczas Wojciech Ziembiński, Romuald Szeremietiew i Kornel Morawiecki.” 
Sławomir Cenckiewicz, Mit założycielski III RP (Nasz Dziennik 04.06.2009).
------------------------------
Jestem na strajku w stoczni gdańskiej 1988 r. Na zdjęciu w centrum (stoję bokiem), pierwszy z prawej kierujący strajkiem Alojzy Szablewski, wykonuje polecenie Wałęsy, który wskazując na mnie powiedział - nie dawać mu mikrofonu.
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jacek
Matysiak

Trump popychadłem Putina?
Lewica nie ma innego wyjścia jak walka z Trumpem. W mainstreamowych mediach aż huczy od oskarżeń Trumpa o zdradę i o to, że temu KGB-ście Putinowi dał się owinąć wokół małego palca, a wszystko dlatego, że Putin ma na niego jakiś poważny bród. Były szef CIA John Brennan w rządzie Obamy, wrzucił na twitterze, że zachowanie Trumpa było kryminalne i pachnie zdradą,
avatar
Portal
Stoczniowy

PGZ Stocznia Wojenna rekrutuje specjalistów
Państwowa stocznia należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej ogłosiła szeroką rekrutację. Firma zamierza w najbliższym czasie zatrudnić ok. 150 osób. Potrzebni są spawacze, monterzy, elektromonterzy, elektrycy, rurarze, malarze, elektronicy, automatycy. Stocznia Wojenna szuka też technologów i projektantów, spółka podała w komunikacie.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Gafa Putina, niedopatrzenie ochroniarzy innych VIP-ów"
Prezydentowi Rosji zabrakło refleksu i wyczucia sytuacji, co w niczym nie zwalnia jednak z odpowiedzialności za ten skandal służb ochrony pozostałych moknących w deszczu na Łużnikach VIP-ów.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.