loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Artur Warzocha [PiS]: Tusk opowiada nieprawdę, potrafi w jednym zdaniu zawrzeć cztery kłamstwa
Opublikowano dnia 23.04.2018 09:30
Dzisiaj o godzinie 10, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w procesie Tomasza Arabskiego, byłego szefa kancelarii premiera. Przesłuchanie to budzi duże emocje i jest od samego rana gorąco komentowane w mediach. 

Artur Warzocha, screen video

Tusk udzielił szeregu wypowiedzi, jakby przygotowując opinię publiczną, nie tylko w Polsce ale również w UE, gdzie próbuje się wykreować na potencjalną ofiarę polityczną rządów PiS. Opowiada nieprawdę, potrafi w jednym zdaniu zawrzeć cztery kłamstwa, np. mówi o "dość mściwej partii PiS" i o tym, że jest "dość waleczny". Jego waleczność najlepiej jest mierzona jego skutecznością w Unii Europejskiej. Widzimy dzisiaj wyraźnie, że ta waleczność ujawnia się tylko wtedy, kiedy dochodzi do walki pomiędzy PiSem, a opozycją. A kiedy trzeba walczyć o polskie interesy na szczeblach struktur unijnych, to wtedy Donalda Tuska po prostu nie ma


- mówił senator PiS Artur Warzocha w TVP Info.
 
źródło: twitter tvp info, dorzeczy.pl

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Dyskutujmy zamiast się obrażać", czyli niemieckie media uczą Polaków... wolności prasy
To już któryś z rządu tekst w niemieckich mediach, gdzie niejako w roli Wergiliusza - owego przewodnika po "polskim piekle" - występuje znany z "miłości" do Polski pisarz Szczepan Twardoch. Tutaj co prawda jego rola jest dość ograniczona: kończy się na dostarczeniu pewnej głębokiej jak patelnia, choć "astronomicznej" metafory, która stała się źródłem inspiracji dla autora tekstu - niejakiego Stephana Stacha.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Porozumienie podpisane - gaz amerykański i norweski zastąpi gaz rosyjski
W ostatnią środę miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie, w obecności premiera Mateusza Morawieckiego i ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher polska spółka gazowa PGNiG zawarła porozumienie z dwoma amerykańskim firmami zajmującymi się eksportem gazu skroplonego o dostawach 2 mln ton gazu (2,7 mld m3) rocznie przez 20 lat rocznie, przy czym eksport rozpocznie się w roku 2023.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Co łączy byłego I Sekretarza KC PZPR z dzisiejszym PSL?
Czas płynie, ustrój się zmienił, do polityki weszło od 1980 roku kilka pokoleń polityków, a w PSL (i zapewne nie tylko w tym ugrupowaniu) niechęć do poszerzania wiedzy nadal kwitnie.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.