loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Grupa „Angelo” z aniołami nie miała nic wspólnego. Teraz zostali rozbici przez policję
Opublikowano dnia 23.04.2018 09:08
Na polecenie prokuratorów Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga w Warszawie zatrzymanych zostało 17 osób podejrzanych o wyłudzanie pieniędzy od osób w podeszłym wieku tzw. metodą „na policjanta”. Wśród zatrzymanych był lider grupy przestępczej - 26-letni obywatel Polski Angelo Roman M. Zatrzymań dokonali funkcjonariusze warszawskiego Zarządu CBŚP w dniach 17 – 19 kwietnia 2018 roku na terenie Warszawy i okolic.

pexels.com
Za zarzucone przestępstwa podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Angelo M. oraz innym osobom stale czerpiącym dochód z wyłudzeń grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd uwzględnił wszystkie wnioski prokuratora i zastosował wobec 13 podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Pozostali podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem.

Podczas przeprowadzonej realizacji zabezpieczono telefony i laptopy, które mogły służyć do popełnienia oszustw. Zabezpieczono również pieniądze i biżuterię, co do których zachodzi podejrzenie, że mogą pochodzić z przestępczego procederu.

W toku śledztwa ustalono, że większość podejrzanych odbierała lub usiłowała odebrać pieniądze od pokrzywdzonych. Działali oni na zlecenie osób, które telefonicznie, podając się za funkcjonariuszy Policji CBŚP i prokuratorów, wprowadzały w błąd osoby starsze. Sprawcy informowali pokrzywdzonych, że prowadzone są czynności służbowe przez Policję, które mają na celu ochronę ich pieniędzy przed kradzieżą. Następnie osoby te nakłaniały pokrzywdzonych do przekazania pieniędzy podejrzanym, którzy mieli być funkcjonariuszami Policji, bądź do pozostawiania tych pieniędzy w koszach na śmieci, z których następnie pieniądze zabierali podejrzani.

Zagrabione pieniądze były niezwłocznie przesyłane poza granice Polski za pomocą firmy świadczącej usługi płatnicze lub przekazywane przez kurierów innym, nieustalonym osobom.

W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową Warszawa - Praga w Warszawie status podejrzanych posiadają 43 osoby. Część z nich przyznała się do popełniania zarzucanych im czynów i złożyła wyjaśniania pozwalające na wytypowanie i zatrzymanie kolejnych sprawców wyłudzeń.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.
 
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Prezydenci zaproszeni pod pomnik gen. Kuklińskiego
Taka wielka, patriotyczna uroczystość ponad wszelkimi politycznymi podziałami należy się „pierwszemu polskiemu oficerowi w NATO”.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Mon cher Vladimir
Wczoraj, w trakcie Petersburskiego Forum Ekonomicznego, odbyło się główne wydarzenie spotkania – plenarna dyskusja z udziałem prezydentów Rosji, Francji, premiera Japonii, prezes Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz Wang Qishana, wiceprzewodniczącego Chin, według oficjalnej hierarchii osoby nr 2 w Państwie Środka.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Odszedł weteran spod Tobruku i spod Monte Cassino
Na trumnie, a potem na grobie podpułkownika Mieczysława Heroda na pewno nie zabraknie czerwonych maków.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.