loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Grupa „Angelo” z aniołami nie miała nic wspólnego. Teraz zostali rozbici przez policję
Opublikowano dnia 23.04.2018 09:08
Na polecenie prokuratorów Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga w Warszawie zatrzymanych zostało 17 osób podejrzanych o wyłudzanie pieniędzy od osób w podeszłym wieku tzw. metodą „na policjanta”. Wśród zatrzymanych był lider grupy przestępczej - 26-letni obywatel Polski Angelo Roman M. Zatrzymań dokonali funkcjonariusze warszawskiego Zarządu CBŚP w dniach 17 – 19 kwietnia 2018 roku na terenie Warszawy i okolic.

pexels.com
Za zarzucone przestępstwa podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Angelo M. oraz innym osobom stale czerpiącym dochód z wyłudzeń grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd uwzględnił wszystkie wnioski prokuratora i zastosował wobec 13 podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Pozostali podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem.

Podczas przeprowadzonej realizacji zabezpieczono telefony i laptopy, które mogły służyć do popełnienia oszustw. Zabezpieczono również pieniądze i biżuterię, co do których zachodzi podejrzenie, że mogą pochodzić z przestępczego procederu.

W toku śledztwa ustalono, że większość podejrzanych odbierała lub usiłowała odebrać pieniądze od pokrzywdzonych. Działali oni na zlecenie osób, które telefonicznie, podając się za funkcjonariuszy Policji CBŚP i prokuratorów, wprowadzały w błąd osoby starsze. Sprawcy informowali pokrzywdzonych, że prowadzone są czynności służbowe przez Policję, które mają na celu ochronę ich pieniędzy przed kradzieżą. Następnie osoby te nakłaniały pokrzywdzonych do przekazania pieniędzy podejrzanym, którzy mieli być funkcjonariuszami Policji, bądź do pozostawiania tych pieniędzy w koszach na śmieci, z których następnie pieniądze zabierali podejrzani.

Zagrabione pieniądze były niezwłocznie przesyłane poza granice Polski za pomocą firmy świadczącej usługi płatnicze lub przekazywane przez kurierów innym, nieustalonym osobom.

W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową Warszawa - Praga w Warszawie status podejrzanych posiadają 43 osoby. Część z nich przyznała się do popełniania zarzucanych im czynów i złożyła wyjaśniania pozwalające na wytypowanie i zatrzymanie kolejnych sprawców wyłudzeń.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.
 
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Samochodowa cisza wyborcza
Hiobowscy byli w centrum handlowym na zakupach. Robili ja na zapas. Bo w niedzielę sklepy miały być zamknięte.\n- I to jest najlepszy dowód na to, że w Polsce jest faszyzm - sarkała mama Łukaszka. - Hitler też zaczynał od sztucznej regulacji handlu!
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Ks. Isakowicz-Zaleski pyta - Ilu uchodźców przyjął bp Pieronek?
"Ile też ośrodków charytatywnych powstało z jego inicjatywy w diecezji w Sosnowcu, której był sufraganem?"
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Postmodernizm – filozofia wyczerpania czy intelektualna moda?
„Wszystkie granice są przekraczalne,\nale istnienie granic jest nieprzekraczalne”\nB. Pascal
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.