loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ziemkiewicz idzie na starcie! Pozwie dyrektora POLIN
Opublikowano dnia 20.04.2018 10:19
Publicysta tygodnika „Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz zapowiedział pozew przeciwko prof. Dariuszowi Stoli, dyrektorowi muzeum POLIN

Rafał Ziemkiewicz, screen YT
Przypominamy, że Muzeum POLIN zorganizowało wystawę „Obcy w domu”, która dotyczyła marca 1968 r., prezentowała ona również przykłady rzekomego współczesnego antysemityzmu. Na wystawie znalazły się wpisy na Twitterze Magdaleny Ogórek i Rafała Ziemkiewicza, które ukazały się dzień po tym jak ambasador Izraela zaatakowała nowelizację ustawy o IPN. - Przez wiele lat przekonywałem rodaków, że powinniśmy Izrael wspierać. Dziś przez paru głupich względnie chciwych parchów czuję się z tym jak palant – napisał w kontrowersyjnym tweetcie Ziemkiewicz. 

Prof. Stola w mocnych słowach atakował Ziemkiewicza w kilku audycjach radiowych. 

- W mojej ocenie wypowiedzi dyrektora wyczerpują znamiona uporczywego naruszania dóbr osobistych i prowadzenia oszczerczej nagonki. W rozmaitych wywiadach pan Stola popłynął, uporczywie powtarza kłamstwo jakoby mój tweet nie dotyczył kilku osób, którym zarzucam konkretną winę, tylko ja nazywam Żydów w rasistowski sposób - cytują Ziemkiewicza wirtualnemedia.pl. Popularny publicysta zapowiada pozew przeciwko dyrektorowi instytucji. 

Źródło: wirtualnemedia.pl 
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Rabaty pełne Cybów
Jednym z ulubionych komentarzy zwolenników PiS, udzielających się w sieci w odniesieniu do przejawów czystej nienawiści pojawiających się w wypowiedziach zwolenników radykalnej opozycji jest ostrzeżenie przed wyhodowaniem kolejnego Cyby. Ja mam poważniejsze obawy. Wydaje mi się, że chodzi nie o hodowlę kolejnego Cyby a o cale rabaty Cybów. Rosnące, niestety, prawdopodobnie po obu stronach. Już nie sporu a pełnej zajadłości i pozbawionej zasad wojny.
avatar
Adam
Zyzman

Adam Zyzman: Powrót do "ery pary"
"Parowozjada" w Chabówce
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Pieracki zostanie pochowany w mauzoleum
Ponowny pochówek generała Bronisława Pierackiego odbędzie się 14 października na Starym Cmentarzu w Nowym Sączu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.