loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ziemkiewicz idzie na starcie! Pozwie dyrektora POLIN
Opublikowano dnia 20.04.2018 10:19
Publicysta tygodnika „Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz zapowiedział pozew przeciwko prof. Dariuszowi Stoli, dyrektorowi muzeum POLIN

Rafał Ziemkiewicz, screen YT
Przypominamy, że Muzeum POLIN zorganizowało wystawę „Obcy w domu”, która dotyczyła marca 1968 r., prezentowała ona również przykłady rzekomego współczesnego antysemityzmu. Na wystawie znalazły się wpisy na Twitterze Magdaleny Ogórek i Rafała Ziemkiewicza, które ukazały się dzień po tym jak ambasador Izraela zaatakowała nowelizację ustawy o IPN. - Przez wiele lat przekonywałem rodaków, że powinniśmy Izrael wspierać. Dziś przez paru głupich względnie chciwych parchów czuję się z tym jak palant – napisał w kontrowersyjnym tweetcie Ziemkiewicz. 

Prof. Stola w mocnych słowach atakował Ziemkiewicza w kilku audycjach radiowych. 

- W mojej ocenie wypowiedzi dyrektora wyczerpują znamiona uporczywego naruszania dóbr osobistych i prowadzenia oszczerczej nagonki. W rozmaitych wywiadach pan Stola popłynął, uporczywie powtarza kłamstwo jakoby mój tweet nie dotyczył kilku osób, którym zarzucam konkretną winę, tylko ja nazywam Żydów w rasistowski sposób - cytują Ziemkiewicza wirtualnemedia.pl. Popularny publicysta zapowiada pozew przeciwko dyrektorowi instytucji. 

Źródło: wirtualnemedia.pl 
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Dyskutujmy zamiast się obrażać", czyli niemieckie media uczą Polaków... wolności prasy
To już któryś z rządu tekst w niemieckich mediach, gdzie niejako w roli Wergiliusza - owego przewodnika po "polskim piekle" - występuje znany z "miłości" do Polski pisarz Szczepan Twardoch. Tutaj co prawda jego rola jest dość ograniczona: kończy się na dostarczeniu pewnej głębokiej jak patelnia, choć "astronomicznej" metafory, która stała się źródłem inspiracji dla autora tekstu - niejakiego Stephana Stacha.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Porozumienie podpisane - gaz amerykański i norweski zastąpi gaz rosyjski
W ostatnią środę miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie, w obecności premiera Mateusza Morawieckiego i ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher polska spółka gazowa PGNiG zawarła porozumienie z dwoma amerykańskim firmami zajmującymi się eksportem gazu skroplonego o dostawach 2 mln ton gazu (2,7 mld m3) rocznie przez 20 lat rocznie, przy czym eksport rozpocznie się w roku 2023.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Co łączy byłego I Sekretarza KC PZPR z dzisiejszym PSL?
Czas płynie, ustrój się zmienił, do polityki weszło od 1980 roku kilka pokoleń polityków, a w PSL (i zapewne nie tylko w tym ugrupowaniu) niechęć do poszerzania wiedzy nadal kwitnie.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.