loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Skandal w Powiewiórce – pamiątki po Marszałku Piłsudskim przeniesiono z kościoła do kruchty
Opublikowano dnia 17.04.2018 16:04
Jak donosi Kurier Wileński w kościele w Powiewiórce doszło do skandalicznych zmian. Historyczna tablica z 1927 roku informująca o tym, że w tym miejscu ochrzczono Marszałka, oraz zabytkowa chrzcielnica zostały przeniesione z wnętrza kościoła do kruchty. 

pixabay.com
O sprawie opowiada mieszkanka Powiewiórki, Apolonia Pietuchowa, która od lat jest zaangażowana w pomoc kościołowi.
 

Parafianie, którzy zebrali się tradycyjnie w niedzielę na Mszy świętej, byli nieprzyjemnie zaskoczeni zmianami


- relacjonuje Pani Apolonia dla Kuriera Wileńskiego. 
 

Proboszcz niczego nie tłumaczył. Powiedział tylko, że w kościele za dużo jest ozdób. Podkreślił, że Marszałek nie jest żadnym świętym i niekoniecznie pamiątki po nim mają być przechowywane wewnątrz kościoła


- dodaje. 

Redakcja „Kuriera" poinformowała, że nie udało się skontaktować z proboszczem ks. Deimantasem Braziulisem ani wikariuszem ks. Danielem Narkunem z Podbrodzia, którzy mieli być inicjatorami zmian.

źródło: kurierwilenski.it

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Co łączy byłego I Sekretarza KC PZRP z dzisiejszym PSL?
Czas płynie, ustrój się zmienił, do polityki weszło od 1980 roku kilka pokoleń polityków, a w PSL (i zapewne nie tylko w tym ugrupowaniu) niechęć do poszerzania wiedzy nadal kwitnie.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Z. Kuźmiuk: Do tej pory tylko się domyślaliśmy, Pawlak mówi jak jest z mediami zagranicznymi w Polsce
Ujawnione wczoraj przez portal TVP Info fragmenty rozmowy pomiędzy Waldemarem Pawlakiem, wtedy wicepremierem i ministrem gospodarki, a jednym z najbogatszych przedsiębiorców w Polsce Michałem Sołowowem, rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące wpływu mediów o zagranicznym kapitale na polską politykę.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy obronimy konstytucję przed uzurpatorami?
Od pewnego czasu wykrzykiwanie go na każdej antyrządowej demonstracji stało się znakiem wywoławczym i sztandarem totalnej opozycji wobec obecnego obozu władzy.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.