loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Polskie żubry wyemigrowały do...
Opublikowano dnia 13.04.2018 09:57
Dzięki projektowi „Kompleksowa ochrona żubra przez Lasy Państwowe” kolejne osobniki z Polski trafiły za granicę. Tym razem celem ich podróży było bułgarskie Ostrovo.

wikipedia/Ludwig Schneider /CC BY 3.0

Dziś do Bułgarii trafiło sześć żubrów z Nadleśnictwa Lutowiska. Są to cztery krowy i dwa byki. Bieszczadzkie żubry staną się częścią stada hodowlanego w zagrodzie "VODEN-IRI HISAR" koło miejscowości Ostrovo. Osobniki zostały odłowione w leśnictwie Tworylczyk i po przejściu badań weterynaryjnych zakwalifikowane do transportu.

Żubry zamieszkują Bułgarię od 1961, kiedy do zagrody VODEN przewieziono pierwsze osobniki z Polski.

Bułgaria to kolejny kraj do którego w ostatnim czasie trafiły żubry z Polski. W grudniu ubiegłego roku do Hiszpanii trafiło 8 osobników z hodowli w śląskich i małopolskich nadleśnictwach.

Zwiększenie populacji żubra w Polsce i za granicą jest głównym celem realizowanego od 2017 roku projektu „Kompleksowa ochrona żubra przez Lasy Państwowe”. Partnerem tej inicjatywy jest Stowarzyszeniem Miłośników Żubrów przy współpracy z naukowcami ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Niech KOD wymyśli coś nowego
Jeżeli protest społeczny ma odnieść pożądany przez jego organizatorów skutek, to musi być ciekawy i różnorodny.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Rabaty pełne Cybów
Jednym z ulubionych komentarzy zwolenników PiS, udzielających się w sieci w odniesieniu do przejawów czystej nienawiści pojawiających się w wypowiedziach zwolenników radykalnej opozycji jest ostrzeżenie przed wyhodowaniem kolejnego Cyby. Ja mam poważniejsze obawy. Wydaje mi się, że chodzi nie o hodowlę kolejnego Cyby a o cale rabaty Cybów. Rosnące, niestety, prawdopodobnie po obu stronach. Już nie sporu a pełnej zajadłości i pozbawionej zasad wojny.
avatar
Adam
Zyzman

Adam Zyzman: Powrót do "ery pary"
"Parowozjada" w Chabówce
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.