loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Polskie żubry wyemigrowały do...
Opublikowano dnia 13.04.2018 09:57
Dzięki projektowi „Kompleksowa ochrona żubra przez Lasy Państwowe” kolejne osobniki z Polski trafiły za granicę. Tym razem celem ich podróży było bułgarskie Ostrovo.

wikipedia/Ludwig Schneider /CC BY 3.0

Dziś do Bułgarii trafiło sześć żubrów z Nadleśnictwa Lutowiska. Są to cztery krowy i dwa byki. Bieszczadzkie żubry staną się częścią stada hodowlanego w zagrodzie "VODEN-IRI HISAR" koło miejscowości Ostrovo. Osobniki zostały odłowione w leśnictwie Tworylczyk i po przejściu badań weterynaryjnych zakwalifikowane do transportu.

Żubry zamieszkują Bułgarię od 1961, kiedy do zagrody VODEN przewieziono pierwsze osobniki z Polski.

Bułgaria to kolejny kraj do którego w ostatnim czasie trafiły żubry z Polski. W grudniu ubiegłego roku do Hiszpanii trafiło 8 osobników z hodowli w śląskich i małopolskich nadleśnictwach.

Zwiększenie populacji żubra w Polsce i za granicą jest głównym celem realizowanego od 2017 roku projektu „Kompleksowa ochrona żubra przez Lasy Państwowe”. Partnerem tej inicjatywy jest Stowarzyszeniem Miłośników Żubrów przy współpracy z naukowcami ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
avatar
Resortowy
Renegat

Resortowy Renegat: Cisza wyborcza…
Od wielu lat, kiedy dostęp do sieci jest powszechny, politycy publicyści czy komentatorzy zadają sobie pytane, właśnie o ową ciszę wyborczą.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: W Pardubicach odbyło się święto polskiego żużla
Dziś cisza wyborcza - a więc będzie o sporcie. W Czechach (Pardubice) odbył się decydujący o tytule mistrza świata juniorów na żużlu trzeci turniej IMŚJ ( poprzednie w Polsce i na Łotwie). Wygrał go Polak, mistrzem został Polak, wicemistrzem tez Polak. Poniżej publikuję wywiad, którego udzieliłem na ten temat „Tygodnikowi Żużlowemu”. Rozmawiał ze mną red Radosław Zieliński.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.