loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Polskie żubry wyemigrowały do...
Opublikowano dnia 13.04.2018 09:57
Dzięki projektowi „Kompleksowa ochrona żubra przez Lasy Państwowe” kolejne osobniki z Polski trafiły za granicę. Tym razem celem ich podróży było bułgarskie Ostrovo.

wikipedia/Ludwig Schneider /CC BY 3.0

Dziś do Bułgarii trafiło sześć żubrów z Nadleśnictwa Lutowiska. Są to cztery krowy i dwa byki. Bieszczadzkie żubry staną się częścią stada hodowlanego w zagrodzie "VODEN-IRI HISAR" koło miejscowości Ostrovo. Osobniki zostały odłowione w leśnictwie Tworylczyk i po przejściu badań weterynaryjnych zakwalifikowane do transportu.

Żubry zamieszkują Bułgarię od 1961, kiedy do zagrody VODEN przewieziono pierwsze osobniki z Polski.

Bułgaria to kolejny kraj do którego w ostatnim czasie trafiły żubry z Polski. W grudniu ubiegłego roku do Hiszpanii trafiło 8 osobników z hodowli w śląskich i małopolskich nadleśnictwach.

Zwiększenie populacji żubra w Polsce i za granicą jest głównym celem realizowanego od 2017 roku projektu „Kompleksowa ochrona żubra przez Lasy Państwowe”. Partnerem tej inicjatywy jest Stowarzyszeniem Miłośników Żubrów przy współpracy z naukowcami ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Plastynowanie gotówkowe
Przyglądam się młodym, interesująco inteligentnym, pracowitym inaczej kandydatom z wybitnie zasłużonej partii. O którą chodzi? Proszę odgadnąć. Przyglądam się bardzo dokładnie, a jak tak się przyglądam, to zauważam zadziwiające podobieństwo między nimi. Od Szczecina po Gdańsk, od Wrocławia po Inowrocław, od miasteczka po aglomerację. Jest coś, co ich wszystkich łączy. Co to takiego?
avatar
Historia W
Aspektach Różnych

19-20 czerwca 1574 r. - ucieczka króla Henryka Walezego z Polski
444 lata temu, w nocy z 19 na 20 czerwca 1574 r., król Polski Henryk z rodu Walezjuszy zbiegł ze stołecznego Krakowa i wraz z kilkoma zaufanymi osobami uciekł do rodzinnej Francji, by objąć tron po zmarłym bracie Karolu IX.
avatar
Portal
Stoczniowy

[Wywiad] Konrad Konefał: PGZ Stocznia Wojenna szuka 150 pracowników i liczy na nowe kontrakty
– Jeżeli pozyskamy kontrakty w takim kształcie, do jakiego dążymy, będziemy potrzebowali nawet 150 nowych pracowników w drugim półroczu tego roku. Poszukujemy głównie pracowników produkcyjnych o różnych specjalnościach stoczniowych. Chcemy również uzupełnić wakaty na stanowiskach projektantów i technologów. Szeroko zakrojoną rekrutację zaczynamy z końcem czerwca – mówi prezes zarządu PGZ Stoczni Wojennej Konrad Konefał w rozmowie z Portalem Stoczniowym.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.