loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[VIDEO] Marek Miśko w RM: Dość szkalowania Polski. Cele kampanii #RespectUs
Opublikowano dnia 02.04.2018 14:14
Gdy pojawiła się informacja o ataku związanym z ustawą o IPN strasznie się zezłościliśmy. Usiedliśmy, zaczęliśmy myśleć, tworzyć pierwsze projekty. Szef poszedł na spotkanie na miasto, wrócił i mówi: „Słuchajcie, oni muszą zacząć nas szanować”. I tak powstał tytuł: „Respect Us” - mówi w rozmowie z portalem Radia Maryja pomysłodawca, Marek Miśko.

Źródło: screen YouTube
– W swojej firmie jesteśmy otoczeni młodym, dynamicznym zespołem patriotycznych ludzi, których nie trzeba do takich spraw namawiać. Siedzieliśmy w naszej firmie i słuchaliśmy radia (chyba nawet Radia Maryja). Pojawiła się wtedy informacja o pierwszym ataku związanym z ustawą o IPN i wypowiedzią ambasador Izraela. Strasznie się zezłościliśmy. Nasz szef Szczepan Wójcik – wiedząc, że działamy w akcjach społecznych – powiedział, że jeżeli mamy jakiś pomysł, to pomoże nam to częściowo sfinansować i na sprzęcie firmowym możemy przystąpić do pracy. Usiedliśmy, zaczęliśmy myśleć, tworzyć pierwsze projekty. Szef poszedł na spotkanie na miasto, wrócił i mówi: „Słuchajcie, oni muszą zacząć nas szanować”. I tak powstał tytuł: „Respect Us” – szanujcie nas. Nie nas, Polaków współczesnych, bo na szacunek trzeba sobie zasłużyć, ale szanujcie nas Polaków jako ciągłość, która była, jest i przyjdzie – mówił Marek Miśko.

Czytaj także: Trafił Kosa na Marka Miśko [#RespectUs]: Zabrzmi to brutalnie, ale prawdę trzeba dobrze sprzedać

Już od pierwszych dni kampania cieszy się dużym i niesłabnącym zainteresowaniem. Działalność młodych ludzi została zauważona nie tylko we wszystkich mediach w Polsce, ale odezwały się też głosy z zagranicy – CNN czy Euronews. – Nasz komunikat poszedł w świat. Europejskie media zaczęły mówić o tym problemie. Nawet nie powstały negatywne artykuły, ale pozytywne, w których informowano, że młodzi Polacy piszą do swoich rówieśników w Europie i o nic nie proszą, tylko chcą, żeby oni czytali i zdobywali wiedzę – zaznaczył rozmówca Radia Maryja.

Więcej o akcji dowiesz się z filmu

Źródło: Radio Maryja
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Trzaskowski złoży też wniosek o delegalizację KPP?
Jeśli nie podoba mu się tylko ON-R, a nie przeszkadza mu KPP to znaczy, że jest stronniczy, wybiórczo traktuje przytoczone wyżej artykuły Konstytucji i Kodeksu karnego oraz wyraźnie sympatyzuje z komunistami.
avatar
Przemysław
Jarasz

Lekarz ginekolog podejrzany o zgwałcenie pacjentki i molestowanie innych. Został zatrzymany przez policję
50-letni lekarz ginekolog z Zabrza jest podejrzany o zgwałcenie, a także doprowadzenie czterech pacjentek do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym. Został już zatrzymany przez miejscową policję prowadzącą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu. Podejrzany medyk został objęty m.in. policyjnym dozorem i absolutnym zakazem wykonywania zawodu. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Śledczy nie wykluczają, że ofiar lekarza może być więcej i apelują do kobiet, które mogły być pokrzywdzone przez zatrzymanego ginekologa, o zgłaszanie się na policję lub do prokuratury.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Jan Vincent Rostowski pluje pod wiatr
Ciekawe, kogo chciał obrazić i sprowokować Sztukmistrz z Londynu Jan Vincent Rostowski; Kornela Morawieckiego, premiera Mateusza Morawieckiego, a może śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w związku z 10-tą rocznicą jego odważnej akcji w Gruzji, swym ostatnim, głupawym i aroganckim wpisem w mediach społecznościowych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.