loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[VIDEO] Marek Miśko w RM: Dość szkalowania Polski. Cele kampanii #RespectUs
Opublikowano dnia 02.04.2018 14:14
Gdy pojawiła się informacja o ataku związanym z ustawą o IPN strasznie się zezłościliśmy. Usiedliśmy, zaczęliśmy myśleć, tworzyć pierwsze projekty. Szef poszedł na spotkanie na miasto, wrócił i mówi: „Słuchajcie, oni muszą zacząć nas szanować”. I tak powstał tytuł: „Respect Us” - mówi w rozmowie z portalem Radia Maryja pomysłodawca, Marek Miśko.

Źródło: screen YouTube
– W swojej firmie jesteśmy otoczeni młodym, dynamicznym zespołem patriotycznych ludzi, których nie trzeba do takich spraw namawiać. Siedzieliśmy w naszej firmie i słuchaliśmy radia (chyba nawet Radia Maryja). Pojawiła się wtedy informacja o pierwszym ataku związanym z ustawą o IPN i wypowiedzią ambasador Izraela. Strasznie się zezłościliśmy. Nasz szef Szczepan Wójcik – wiedząc, że działamy w akcjach społecznych – powiedział, że jeżeli mamy jakiś pomysł, to pomoże nam to częściowo sfinansować i na sprzęcie firmowym możemy przystąpić do pracy. Usiedliśmy, zaczęliśmy myśleć, tworzyć pierwsze projekty. Szef poszedł na spotkanie na miasto, wrócił i mówi: „Słuchajcie, oni muszą zacząć nas szanować”. I tak powstał tytuł: „Respect Us” – szanujcie nas. Nie nas, Polaków współczesnych, bo na szacunek trzeba sobie zasłużyć, ale szanujcie nas Polaków jako ciągłość, która była, jest i przyjdzie – mówił Marek Miśko.

Czytaj także: Trafił Kosa na Marka Miśko [#RespectUs]: Zabrzmi to brutalnie, ale prawdę trzeba dobrze sprzedać

Już od pierwszych dni kampania cieszy się dużym i niesłabnącym zainteresowaniem. Działalność młodych ludzi została zauważona nie tylko we wszystkich mediach w Polsce, ale odezwały się też głosy z zagranicy – CNN czy Euronews. – Nasz komunikat poszedł w świat. Europejskie media zaczęły mówić o tym problemie. Nawet nie powstały negatywne artykuły, ale pozytywne, w których informowano, że młodzi Polacy piszą do swoich rówieśników w Europie i o nic nie proszą, tylko chcą, żeby oni czytali i zdobywali wiedzę – zaznaczył rozmówca Radia Maryja.

Więcej o akcji dowiesz się z filmu

Źródło: Radio Maryja
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Paweł
Janowski

Paweł Janowski: Plastynowanie gotówkowe
Przyglądam się młodym, interesująco inteligentnym, pracowitym inaczej kandydatom z wybitnie zasłużonej partii. O którą chodzi? Proszę odgadnąć. Przyglądam się bardzo dokładnie, a jak tak się przyglądam, to zauważam zadziwiające podobieństwo między nimi. Od Szczecina po Gdańsk, od Wrocławia po Inowrocław, od miasteczka po aglomerację. Jest coś, co ich wszystkich łączy. Co to takiego?
avatar
Historia W
Aspektach Różnych

19-20 czerwca 1574 r. - ucieczka króla Henryka Walezego z Polski
444 lata temu, w nocy z 19 na 20 czerwca 1574 r., król Polski Henryk z rodu Walezjuszy zbiegł ze stołecznego Krakowa i wraz z kilkoma zaufanymi osobami uciekł do rodzinnej Francji, by objąć tron po zmarłym bracie Karolu IX.
avatar
Portal
Stoczniowy

[Wywiad] Konrad Konefał: PGZ Stocznia Wojenna szuka 150 pracowników i liczy na nowe kontrakty
– Jeżeli pozyskamy kontrakty w takim kształcie, do jakiego dążymy, będziemy potrzebowali nawet 150 nowych pracowników w drugim półroczu tego roku. Poszukujemy głównie pracowników produkcyjnych o różnych specjalnościach stoczniowych. Chcemy również uzupełnić wakaty na stanowiskach projektantów i technologów. Szeroko zakrojoną rekrutację zaczynamy z końcem czerwca – mówi prezes zarządu PGZ Stoczni Wojennej Konrad Konefał w rozmowie z Portalem Stoczniowym.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.