loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] dr Ewa Kurek: Muzeum Historii Żydów Polskich jest kwintesencją kłamstw szerzonych od lat
Opublikowano dnia 20.03.2018 12:31
Ewa Kurek, doktor historii, absolwentka KUL, autorka książek dotyczących Żydów, Rosji oraz Żołnierzy Wyklętych. W swoich książkach przedstawia relacje Polaków i Żydów w czasie drugiej wojny światowej odtwarzając czas wojny na podstawie źródeł żydowskich. Ewa Kurek ma odwagę stawiać trudne pytania i ukazywać nieznane dotychczas obszary przeszłości obu narodów. Przypominamy fragment rozmowy z dr Ewą Kurek sprzed niemal 3 lat, dotyczący Muzeum Historii Żydów Polskich. Wydaje się, że jej słowa jeszcze nigdy nie były tak aktualne jak dziś.

dr Ewa Kurek, screen YT

Muzeum Historii Żydów Polskich... co to muzeum kreuje?


- zapytano panią doktor.
 

To muzeum jest kwintesencją wszystkich kłamstw szerzonych od kilkudziesięciu lat. To Muzeum Żydów Polskich, w którym... nie ma Żydów. W '31 roku w Polsce było 3,5 mln Żydów. 85% z nich, w tym spisie ludności z roku '31 roku, można to sprawdzić, podało język ojczysty jidysz albo herbajski. Byli to ludzie, którzy nie znali polskiego języka, byli to hasydzi, którzy byli ubrani w określony sposób, nosili czapki, kapelusze, pejsy. Żyli w określonym świecie i tych Żydów w Muzeum Żydów Polskich nie ma. Jak się wejdzie w dział XIX w. to mamy wyfiołkowane Żydówki z parasolkami, sukniami zgodnymi z najnowszą ówczesną modą, mamy Żydów w marynarkach eleganckich, bez pejsów. To było parę procent Żydów. (...) poza paroma procentami zasymilowanych Żydów, to w Polsce mieszkała cała rzesza Hasydów, dalekich od świata, od wszelkiej nauki, którzy zajmowali się tym, czy Żydów może wyczyścić pastą buty, czy nie może, czy może zaprasować kant od spodni, takimi rzeczami. Tych Żydów w Muzeum nie ma. Te 3 miliony zamordowanych przez Niemców Żydów zniknęło też z Muzeum Żydów Polskich. To zbrodnia niepamięci. Ja nie wiem kto zrobił to muzeum żydowskie


- powiedziała dr Ewa Kurek.źródło: youtube

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Jak sprytnie poradzić sobie z reliktami komunizmu?
Problemy z pamiątkami minionego ustroju mają też inne dawniej zniewolone przez Sowietów państwa.
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Zakończono budowę pomnika gen. Kuklińskiego
Monument robi spore wrażenie, chociaż osobiście wolałbym, żeby był on figuralny, a nie symboliczny.
avatar
prof. Romuald
Szeremietiew

Romuald Szeremietiew: Dwa sztandary - Żydowski Związek Wojskowy
Przypominając powstanie w getcie warszawskim w 75. rocznicę wybuchu walk, warto pamiętać, kto wówczas walczył. Obok Żydowskiej Organizacji Bojowej, znanej dzięki licznym opracowaniom historycznym, był też przemilczany w latach PRL Żydowski Związek Wojskowy.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.