loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] dr Ewa Kurek: Muzeum Historii Żydów Polskich jest kwintesencją kłamstw szerzonych od lat
Opublikowano dnia 20.03.2018 12:31
Ewa Kurek, doktor historii, absolwentka KUL, autorka książek dotyczących Żydów, Rosji oraz Żołnierzy Wyklętych. W swoich książkach przedstawia relacje Polaków i Żydów w czasie drugiej wojny światowej odtwarzając czas wojny na podstawie źródeł żydowskich. Ewa Kurek ma odwagę stawiać trudne pytania i ukazywać nieznane dotychczas obszary przeszłości obu narodów. Przypominamy fragment rozmowy z dr Ewą Kurek sprzed niemal 3 lat, dotyczący Muzeum Historii Żydów Polskich. Wydaje się, że jej słowa jeszcze nigdy nie były tak aktualne jak dziś.

dr Ewa Kurek, screen YT

Muzeum Historii Żydów Polskich... co to muzeum kreuje?


- zapytano panią doktor.
 

To muzeum jest kwintesencją wszystkich kłamstw szerzonych od kilkudziesięciu lat. To Muzeum Żydów Polskich, w którym... nie ma Żydów. W '31 roku w Polsce było 3,5 mln Żydów. 85% z nich, w tym spisie ludności z roku '31 roku, można to sprawdzić, podało język ojczysty jidysz albo herbajski. Byli to ludzie, którzy nie znali polskiego języka, byli to hasydzi, którzy byli ubrani w określony sposób, nosili czapki, kapelusze, pejsy. Żyli w określonym świecie i tych Żydów w Muzeum Żydów Polskich nie ma. Jak się wejdzie w dział XIX w. to mamy wyfiołkowane Żydówki z parasolkami, sukniami zgodnymi z najnowszą ówczesną modą, mamy Żydów w marynarkach eleganckich, bez pejsów. To było parę procent Żydów. (...) poza paroma procentami zasymilowanych Żydów, to w Polsce mieszkała cała rzesza Hasydów, dalekich od świata, od wszelkiej nauki, którzy zajmowali się tym, czy Żydów może wyczyścić pastą buty, czy nie może, czy może zaprasować kant od spodni, takimi rzeczami. Tych Żydów w Muzeum nie ma. Te 3 miliony zamordowanych przez Niemców Żydów zniknęło też z Muzeum Żydów Polskich. To zbrodnia niepamięci. Ja nie wiem kto zrobił to muzeum żydowskie


- powiedziała dr Ewa Kurek.źródło: youtube

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Ks. Isakowicz-Zaleski pyta - Ilu uchodźców przyjął bp Pieronek?
"Ile też ośrodków charytatywnych powstało z jego inicjatywy w diecezji w Sosnowcu, której był sufraganem?"
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Postmodernizm – filozofia wyczerpania czy intelektualna moda?
„Wszystkie granice są przekraczalne,\nale istnienie granic jest nieprzekraczalne”\nB. Pascal
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Oligofagizm szarańczy czyli ósma plaga egipska
„Bóg pogroził ludowi, ale z wiarą praca rozbraja Jego gniewy i klęskę odwraca” – motto na jedynym w świecie pomniku szarańczy w Zwierzyńcu. Pomnik ma prosty kształt rzymskiego sarkofagu na którym wykuta jest data i nazwy okolicznych wsi, które dotknęła ta niszczycielska plaga.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.