loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Sąd uznał, że Do Rzeczy nie miało prawa publikować rozmowy Kwaśniewskiego i Kalisza
Opublikowano dnia 20.03.2018 08:45
Sąd Apelacyjny w Warszawie stwierdził, że "Tygodnik do Rzeczy” (Orle Pióro) nie powinien publikować podsłuchanej rozmowy Aleksandra Kwaśniewskiego i Ryszarda Kalisza. Wyrok jest prawomocny.

Youtube.com

6 lipca 2015 roku ” w artykule Cezarego Gmyza „Korupcja na szczytach władzy?”  tygodnik udostępnił fragment rozmowy byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i byłego szefa Kancelarii Prezydenta RP Ryszarda Kalisza (fragmenty rozmowy zostały też opublikowane w internecie). Zapis ich rozmów opublikowały też m.in. "Fakt" i "Super Express". 

Byli politycy stwierdzili, że naruszono ich dobra osobiste, ponieważ prasa "opublikowała pochodzące z przestępstwa nagrania całkowicie prywatnego spotkania przyjaciół w niedzielny wieczór sprzed prawie dwóch lat" -  tak uzasadniali swój pozew przeciwko spółce Orle Pióro, wydawcy "Tygodnika do Rzeczy" i redaktorowi naczelnemu Pawłowi Lisickiemu. 

Kalisz i Kwaśniewski zażądali przeprosin za naruszenie prawa do prywatności i 200 tys. zł zadośćuczynienia.

We wrześniu 2016 roku Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo Aleksandra Kwaśniewskiego i Ryszarda Kalisza twierdząc, że w takich okolicznościach ponad prawem do prywatności stoi prawo opinii publicznej do informacji. Politycy odwołali się od tego wyroku.

Sąd Apelacyjny w Warszawie zmienił wyrok sądu pierwszej instancji i nakazał pozwanym publikację przeprosin na swojej stronie internetowej i usunięcie stamtąd i z kanału tygodnika na YouTube nagrania rozmowy.

Wyrok jest prawomocny. Wydawca "Tygodnika do Rzeczy" ma 60 dni na złożenie skargi kasacyjnej.Źródło: press.pl

BB

 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
avatar
Resortowy
Renegat

Resortowy Renegat: Cisza wyborcza…
Od wielu lat, kiedy dostęp do sieci jest powszechny, politycy publicyści czy komentatorzy zadają sobie pytane, właśnie o ową ciszę wyborczą.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: W Pardubicach odbyło się święto polskiego żużla
Dziś cisza wyborcza - a więc będzie o sporcie. W Czechach (Pardubice) odbył się decydujący o tytule mistrza świata juniorów na żużlu trzeci turniej IMŚJ ( poprzednie w Polsce i na Łotwie). Wygrał go Polak, mistrzem został Polak, wicemistrzem tez Polak. Poniżej publikuję wywiad, którego udzieliłem na ten temat „Tygodnikowi Żużlowemu”. Rozmawiał ze mną red Radosław Zieliński.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.