loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Sąd uznał, że Do Rzeczy nie miało prawa publikować rozmowy Kwaśniewskiego i Kalisza
Opublikowano dnia 20.03.2018 08:45
Sąd Apelacyjny w Warszawie stwierdził, że "Tygodnik do Rzeczy” (Orle Pióro) nie powinien publikować podsłuchanej rozmowy Aleksandra Kwaśniewskiego i Ryszarda Kalisza. Wyrok jest prawomocny.

Youtube.com

6 lipca 2015 roku ” w artykule Cezarego Gmyza „Korupcja na szczytach władzy?”  tygodnik udostępnił fragment rozmowy byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i byłego szefa Kancelarii Prezydenta RP Ryszarda Kalisza (fragmenty rozmowy zostały też opublikowane w internecie). Zapis ich rozmów opublikowały też m.in. "Fakt" i "Super Express". 

Byli politycy stwierdzili, że naruszono ich dobra osobiste, ponieważ prasa "opublikowała pochodzące z przestępstwa nagrania całkowicie prywatnego spotkania przyjaciół w niedzielny wieczór sprzed prawie dwóch lat" -  tak uzasadniali swój pozew przeciwko spółce Orle Pióro, wydawcy "Tygodnika do Rzeczy" i redaktorowi naczelnemu Pawłowi Lisickiemu. 

Kalisz i Kwaśniewski zażądali przeprosin za naruszenie prawa do prywatności i 200 tys. zł zadośćuczynienia.

We wrześniu 2016 roku Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo Aleksandra Kwaśniewskiego i Ryszarda Kalisza twierdząc, że w takich okolicznościach ponad prawem do prywatności stoi prawo opinii publicznej do informacji. Politycy odwołali się od tego wyroku.

Sąd Apelacyjny w Warszawie zmienił wyrok sądu pierwszej instancji i nakazał pozwanym publikację przeprosin na swojej stronie internetowej i usunięcie stamtąd i z kanału tygodnika na YouTube nagrania rozmowy.

Wyrok jest prawomocny. Wydawca "Tygodnika do Rzeczy" ma 60 dni na złożenie skargi kasacyjnej.Źródło: press.pl

BB

 

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

22 lipca - zwyczajny dzień
Nie ma już dzisiaj fałszywych świąt i rocznic, nie ma ogłupiającej propagandy, nie ma zastępowania prawdy kłamstwem.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: Pierwszy gwizdek w Krakowie
Pierwszy gwizdek rozpoczynający sezon piłkarski 2018/19 rozległ się w Krakowie, gdzie w piątek o godz. 17.45 walkę o punkty w I Lidze rozpoczęli zawodnicy Garbarni i Stali Mielec. Tam też padła pierwsza bramka sezonu, którą w 13’ spotkania zdobył zawodnik Stali, Martin Dobrotka.
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Udany powrót za kraty przez spalony dom
Podpalacz ostatnie dziesięciolecie spędził w kryminale i traktował to miejsce jako swój prawdziwy dom, do którego koniecznie chciał powrócić.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.