loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Rząd Norwegii może się rozpaść. Winny antyimigrancki wpis
Opublikowano dnia 19.03.2018 15:25
Rząd Norwegii stoi na skraju upadku. Opozycja domaga się dymisji antyimigracyjnej minister sprawiedliwości, po jej wpisie na Facebooku. "Partia Pracy w większym stopniu dba o prawa terrorystów niż o bezpieczeństwo narodowe" - napisała minister sprawiedliwości.

źródło: Screen YouTube

Premier kraju Erna Kolberg z Partii Konserwatywnej musi się zmierzyć z politycznym wyzwaniem, jakie rzucili jej członkowie Chrześcijańskiej Partii Ludowej (która obok Partii Liberalnej nieformalnie wspiera rząd Partii Konserwatywnej i Partii Postępu). Ugrupowanie ma dziś zdecydować, czy poprze centrolewicę, która chce przegłosowania wotum nieufności wobec kontrowersyjnej minister sprawiedliwości. Głosowanie nad wotum nieufności mogłoby zmusić cały rząd do poddania się ponownemu głosowaniu nad wotum zaufania – zaledwie 6 miesięcy po ostatnich wyborach.

Po tym, jak w parlamencie upadła propozycja, aby ułatwić proces odbierana obywatelstwa osobom podejrzanym o terroryzm, minister sprawiedliwości Norwegii napisała na Facebooku, że Partia Pracy w większym stopniu dba o prawa terrorystów niż o bezpieczeństwo narodowe.

Co prawda minister Sylvi Listhaug przeprosiła już za swoje słowa, ale mimo to z inicjatywy Partii Pracy na wtorek zaplanowano głosowanie nad wotum nieufności wobec Listhaug. Chrześcijańscy Demokraci mają się dziś spotkać i określić, czy wesprą inicjatywę Partii Pracy i zagłosują przeciw minister sprawiedliwości.

„To bardzo wymagająca i poważna sprawa, którą przedyskutujemy zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję” – komentował w piątek szef Chrześcijańskich Demokratów Alid Hareide.
Źródło: Forsal.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

22 lipca - zwyczajny dzień
Nie ma już dzisiaj fałszywych świąt i rocznic, nie ma ogłupiającej propagandy, nie ma zastępowania prawdy kłamstwem.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: Pierwszy gwizdek w Krakowie
Pierwszy gwizdek rozpoczynający sezon piłkarski 2018/19 rozległ się w Krakowie, gdzie w piątek o godz. 17.45 walkę o punkty w I Lidze rozpoczęli zawodnicy Garbarni i Stali Mielec. Tam też padła pierwsza bramka sezonu, którą w 13’ spotkania zdobył zawodnik Stali, Martin Dobrotka.
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Udany powrót za kraty przez spalony dom
Podpalacz ostatnie dziesięciolecie spędził w kryminale i traktował to miejsce jako swój prawdziwy dom, do którego koniecznie chciał powrócić.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.