loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Rząd Norwegii może się rozpaść. Winny antyimigrancki wpis
Opublikowano dnia 19.03.2018 15:25
Rząd Norwegii stoi na skraju upadku. Opozycja domaga się dymisji antyimigracyjnej minister sprawiedliwości, po jej wpisie na Facebooku. "Partia Pracy w większym stopniu dba o prawa terrorystów niż o bezpieczeństwo narodowe" - napisała minister sprawiedliwości.

źródło: Screen YouTube

Premier kraju Erna Kolberg z Partii Konserwatywnej musi się zmierzyć z politycznym wyzwaniem, jakie rzucili jej członkowie Chrześcijańskiej Partii Ludowej (która obok Partii Liberalnej nieformalnie wspiera rząd Partii Konserwatywnej i Partii Postępu). Ugrupowanie ma dziś zdecydować, czy poprze centrolewicę, która chce przegłosowania wotum nieufności wobec kontrowersyjnej minister sprawiedliwości. Głosowanie nad wotum nieufności mogłoby zmusić cały rząd do poddania się ponownemu głosowaniu nad wotum zaufania – zaledwie 6 miesięcy po ostatnich wyborach.

Po tym, jak w parlamencie upadła propozycja, aby ułatwić proces odbierana obywatelstwa osobom podejrzanym o terroryzm, minister sprawiedliwości Norwegii napisała na Facebooku, że Partia Pracy w większym stopniu dba o prawa terrorystów niż o bezpieczeństwo narodowe.

Co prawda minister Sylvi Listhaug przeprosiła już za swoje słowa, ale mimo to z inicjatywy Partii Pracy na wtorek zaplanowano głosowanie nad wotum nieufności wobec Listhaug. Chrześcijańscy Demokraci mają się dziś spotkać i określić, czy wesprą inicjatywę Partii Pracy i zagłosują przeciw minister sprawiedliwości.

„To bardzo wymagająca i poważna sprawa, którą przedyskutujemy zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję” – komentował w piątek szef Chrześcijańskich Demokratów Alid Hareide.
Źródło: Forsal.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
avatar
Resortowy
Renegat

Resortowy Renegat: Cisza wyborcza…
Od wielu lat, kiedy dostęp do sieci jest powszechny, politycy publicyści czy komentatorzy zadają sobie pytane, właśnie o ową ciszę wyborczą.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: W Pardubicach odbyło się święto polskiego żużla
Dziś cisza wyborcza - a więc będzie o sporcie. W Czechach (Pardubice) odbył się decydujący o tytule mistrza świata juniorów na żużlu trzeci turniej IMŚJ ( poprzednie w Polsce i na Łotwie). Wygrał go Polak, mistrzem został Polak, wicemistrzem tez Polak. Poniżej publikuję wywiad, którego udzieliłem na ten temat „Tygodnikowi Żużlowemu”. Rozmawiał ze mną red Radosław Zieliński.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.