loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Apel publicysty z RPA: Przyjęliśmy uciekających przed komunizmem, może Polacy i Czesi pomogą nam także?
Opublikowano dnia 17.03.2018 17:21
W tym tygodniu zabito kolejnego farmera w RPA. Pisarz i publicysta południowoafrykański - Dan Roodt, skierował pytanie do Polaków i Czechów, czy nie przyjęliby do siebie zagrożonych rasowym ludobójstwem białych mieszkańców RPA.

YT, print screen

W latach 60. Afrykanerzy z Afryki Południowej przyjęli ponad 1000 Polaków i Czechów uciekających przed komunizmem. Teraz my cierpimy podczas komunizmu; może Polacy i Czesi pomogą nam także w potrzebie?

- pyta.

Niedawno pisaliśmy o zagrożeniu, z jakim przyszło się zmagać białym mieszkańcom RPA. Śmierć poniosło już w bestialski sposób kilka tysięcy farmerów. W tym miesiącu uchwalono także ustawę o ich wywłaszczeniu, która wejdzie w życie najprawdopodobniej na jesieni tego roku. Przeczytać o tym można TUTAJ
 

źródło: TT

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

22 lipca - zwyczajny dzień
Nie ma już dzisiaj fałszywych świąt i rocznic, nie ma ogłupiającej propagandy, nie ma zastępowania prawdy kłamstwem.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: Pierwszy gwizdek w Krakowie
Pierwszy gwizdek rozpoczynający sezon piłkarski 2018/19 rozległ się w Krakowie, gdzie w piątek o godz. 17.45 walkę o punkty w I Lidze rozpoczęli zawodnicy Garbarni i Stali Mielec. Tam też padła pierwsza bramka sezonu, którą w 13’ spotkania zdobył zawodnik Stali, Martin Dobrotka.
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Udany powrót za kraty przez spalony dom
Podpalacz ostatnie dziesięciolecie spędził w kryminale i traktował to miejsce jako swój prawdziwy dom, do którego koniecznie chciał powrócić.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.