loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Gen. Komornicki: Zaniechanie realizacji NS2, powinno być reakcją Europy na agresję Rosji na W. Brytanię
Opublikowano dnia 17.03.2018 16:13
Generał Leon Komornicki zabrał głos w sprawie reakcji, jaka powinna nastąpić w Europie po rosyjskim ataku na Siergieja Skripala.

YT, print screen

Agresja Rosji na W. Brytanię,winna uświadomić Europie, że Rosja staje sie coraz bardziej groźna, a dalsze uzależnianie się od rosyjskich surowców, zagrożenie będzie potęgować. Zaniechanie realizacji Nord Stream2, powinno być reakcją Europy na agresję Rosji na W. Brytanię!

- pisze Komornicki.
 

Rząd Polski powinien bardziej wykorzystać tę agresję w ofensywie przeciwko Nord Stream 2

- dodaje.


Dzisiejsza polityka Europy wobec Rosji, jest przykładem szczególnej hipokryzji i tchórzostwa, mającej swoje historyczne umocowanie w relacjach z Moskwą, która jest tragiczną dla nie przypadłością, na skutek której zawsze najbardziej cierpiała Polska ! (1939 r, Jałta itd.)

- przypomina.
 

Brak adekwatnej reakcji Europy i NATO na agresję Rosji na W. Brytanie, jeszcze raz także pokazuje jak ważny jest dla nas sojusz z USA i obecność militarna ich wojsk w Europę i w Polsce! Trzeba ten filar naszego bezpieczeństwa umacniać i pielęgnować!

- stwierdza.


Wyrzucanie dyplomatów, to może być tylko i wyłącznie "gra wstępna" (tym bardziej, że Rosja zastosowała te sankcje wobec W. Brytanii) do podjęcia systemowej i solidarnej reakcji Europy i NATO wobec Rosji, a Nord Stream 2 powinien byc w tym systemie koronnym argumentem!

- uznaje.
 

Europa nie może dzisiaj tej szansy zmarnować! Byłby to historycznie niewybaczalny błąd!!

- podkreśla.
 
źródło: TT

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

22 lipca - zwyczajny dzień
Nie ma już dzisiaj fałszywych świąt i rocznic, nie ma ogłupiającej propagandy, nie ma zastępowania prawdy kłamstwem.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: Pierwszy gwizdek w Krakowie
Pierwszy gwizdek rozpoczynający sezon piłkarski 2018/19 rozległ się w Krakowie, gdzie w piątek o godz. 17.45 walkę o punkty w I Lidze rozpoczęli zawodnicy Garbarni i Stali Mielec. Tam też padła pierwsza bramka sezonu, którą w 13’ spotkania zdobył zawodnik Stali, Martin Dobrotka.
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Udany powrót za kraty przez spalony dom
Podpalacz ostatnie dziesięciolecie spędził w kryminale i traktował to miejsce jako swój prawdziwy dom, do którego koniecznie chciał powrócić.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.