loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Jarosław Gowin w Haaretz: Nie będzie zgody na postawienie Polski wśród sprawców ludobójstwa
Opublikowano dnia 01.03.2018 13:20
Jarosław Gowin opublikował artykuł w Haaretz - najstarszym dzienniku wydawanym w Izraelu.

screen yt

- Przez kilka stuleci Rzeczpospolita Obojga Narodów była domem dla największej społeczności żydowskiej na świecie, ciesząc się w tamtym czasie wyjątkową w Europie ochroną i tolerancją, a jednocześnie , wnosząc znaczący wkład w nasze wspólne dziedzictwo kulturowe i rozwój gospodarczy

- podkreślił Jarosław Gowin, który opisywał historyczne relacje polsko-izraelskie, ale także wypunktował toczący się obecnie między dwoma państwami konflikt.
 


- Owszem, wydarzenia antysemickie występują w Polsce, podobnie jak niestety w innych krajach Starego Kontynentu. To powinno zawsze  stymulować całą Europę do zdecydowanych działań. Wszelkie przejawy antysemityzmu są potępiane przez polskie władze, ale zdecydowanie musimy zintensyfikować walkę z nimi, wzmacniając jednocześnie działalność edukacyjną. Jednak każdy, kto przyjrzy się zimnym, twardym statystykom i faktom, zobaczy, że na szczęście w naszym kraju antysemityzm nigdy nie osiągnął skali ani formy tak drastycznych, jak w innych krajach naszego kontynentu.

- napisał wicepremier.
 

- Z politycznego punktu widzenia państwo Izrael jest jednym z naszych bardzo ważnych sojuszników. AChciałbym zapytać: co się stało, że tak nagle wielu ludzi zapomina o wszystkim i zlekceważyło wszystko, co w ostatnich latach zbliżyło nas do siebie? Dlaczego mielibyśmy go marnować i marnować? Co zyskujemy, gdy odwrócimy się od siebie nawzajem?

- pytał Gowin.
 

- Nigdy nie zgodzimy się na użycie mylących i obraźliwych zwrotów, takich jak "polskie obozy śmierci" czy "polski holokaust". Polska nigdy nie dopuści do fałszowania historii, wykluczenia nas ze wspólnoty ofiar i postawienia nas jako organizatorów i sprawców ludobójstwa kierowanego przez Niemców

- skwitował.


mk/Haaretz
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Więcej dyskrecji, panowie generałowie i oficerowie!
Stara zasada głosi, że armia powinna być „wielkim niemową”.
avatar
Marian
Panic

M. Panic: Szkalowanie Polski w niemieckich mediach to świadoma, sterowana odgórnie państwowa propaganda
To uporczywe zrównywanie Polski z Turcją, ta niezwykła wręcz częstotliwość pojawiania się tego niczym nie uzasadnionego zrównania, nie mówiąc już o innych kłamstwach nagminnie występujących w niemieckich mediach na temat naszego kraju, świadczy nie tylko o stanie tychże mediów, ale i o totalnej degrengoladzie ich elit - ich całkowitym upolitycznieniu i oderwaniu od rzeczywistości. Nikt mnie nie przekona, że stoi za tym jedynie ignorancja i bezmyślność, że brak im wiedzy i rozeznania, a już zwłaszcza, że jest to tylko jakiś margines.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wybite okno też można dobrze wykorzystać
Warto wyciągnąć odpowiednią naukę z tej lekcji.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.