loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[video] Krzysztof Łapiński zapytany o ocenę działań Polskiej Fundacji Narodowej: Tutaj ugryzę się w język
Opublikowano dnia 17.02.2018 11:36
Rzecznik prezydenta rozmawiał w Radiu ZET na temat promocji Polski na świecie. Zapytany podczas wywiadu o ocenę działalności Polskiej Fundacji Narodowej starał się nie wyrazić opinii wprost.

print screen/TT
Mamy też ambasady, instytuty polskie, Instytut Adama Mickiewicza, mamy muzea, mamy PFN i brakuje jednego efektu synergii, żeby (...) tutaj było jakieś współdziałanie
- powiedział.
 
Co do PFN, to tutaj ugryzę się w język...
- uznał.
 
Ja o tyle mam łatwiej, że nie należę do decydentów...
- stwierdził po pytaniu, czy wymieniłby zarząd fundacji.
 
Prezydent nie wypowiada się, czy jest zadowolony w sprawie tej czy jednej fundacji, bo gra idzie o większą stawkę. (...) Czy Polska ma dobre mechanizmy, dobre instytucje i potrafi wykorzystać te środki, które ma na promocję swojej historii czy państwa na świecie czy nie? Mam wrażenie, że teraz jest czas na to, by przemyśleć to i stworzyć takie mechanizmy współpracy między tymi wieloma organizacjami, żeby promocja Polski odbywała się w sposób fachowy, kompetentny, całościowy i przemyślany...
- wyraził opinię.

 

źródło: TT/RadioZET

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Akcja CBŚP: rozbito gang handlujący nielegalnym tytoniem i alkoholem. Straty idą w miliony złotych
Od ponad roku rozpracowywany był przez Centralne Biuro Śledcze Policji gang, który na terenie województw kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i mazowieckiego zajmował się nielegalnym obrotem krajanki tytoniowej, papierosów i spirytusu. W śledztwie tym zatrzymano 12 osób podejrzanych o udział w przestępczym procederze. Większość z nich usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Łączna wartość strat Skarbu Państwa przekracza 10 milionów złotych.
avatar
Waldemar
Żyszkiewicz

Waldemar Żyszkiewicz: Fejk raport o Polsce? Niekończąca się historia
To się nie zaczęło w styczniu 2018 roku, lecz lekko licząc sto lat wcześniej. Nie było jeszcze Państwa Izrael, tylko diaspora, czyli społeczność o rozgałęzionej strukturze sieciowej, rozumiejąca wagę szybkiego transferu informacji oraz pieniędzy; co więcej, społeczność dysponująca skutecznymi do tego narzędziami.
avatar
Przemysław
Jarasz

Minister Ziobro polecił prześwietlić śledztwo, w którym niezasadnie skazano człowieka na 25 lat więzienia
Na osobiste polecenie ministra sprawiedliwości – prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, do gruntu mają zostać prześwietlone działania policji i śledczych, które doprowadziły przed lat do skazania młodego człowieka za zbrodnię, której – jak wiele na to wskazuje – nie popełnił. Chodzi o głośną obecnie sprawę Tomasza K., który spędził w więzieniu 18 minionych lat po prawomocnym skazaniu za rzekome zabójstwo i zgwałcenie 15-letniej dziewczyny w sylwestra 1996 roku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.