loading
Proszę czekać...
[video] Krzysztof Łapiński zapytany o ocenę działań Polskiej Fundacji Narodowej: Tutaj ugryzę się w język
Opublikowano dnia 17.02.2018 11:36
Rzecznik prezydenta rozmawiał w Radiu ZET na temat promocji Polski na świecie. Zapytany podczas wywiadu o ocenę działalności Polskiej Fundacji Narodowej starał się nie wyrazić opinii wprost.

print screen/TT
Mamy też ambasady, instytuty polskie, Instytut Adama Mickiewicza, mamy muzea, mamy PFN i brakuje jednego efektu synergii, żeby (...) tutaj było jakieś współdziałanie
- powiedział.
 
Co do PFN, to tutaj ugryzę się w język...
- uznał.
 
Ja o tyle mam łatwiej, że nie należę do decydentów...
- stwierdził po pytaniu, czy wymieniłby zarząd fundacji.
 
Prezydent nie wypowiada się, czy jest zadowolony w sprawie tej czy jednej fundacji, bo gra idzie o większą stawkę. (...) Czy Polska ma dobre mechanizmy, dobre instytucje i potrafi wykorzystać te środki, które ma na promocję swojej historii czy państwa na świecie czy nie? Mam wrażenie, że teraz jest czas na to, by przemyśleć to i stworzyć takie mechanizmy współpracy między tymi wieloma organizacjami, żeby promocja Polski odbywała się w sposób fachowy, kompetentny, całościowy i przemyślany...
- wyraził opinię.

 

źródło: TT/RadioZET

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Czy Poroszenko zaryzykuje pokerowe zagranie?
Choć wybory prezydenckie na Ukrainie dopiero za 9 miesięcy, a parlamentarne jeszcze później, to wszystko wskazuje na to, że zasadnicze rozstrzygnięcia polityczne mogą mieć miejsce w najbliższych tygodniach, jeśli nie dniach.
avatar
Portal
Stoczniowy

Portal Stoczniowy: US Navy - nowy niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke odebrany
Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych US Navy odebrała nowy okręt. To niszczyciel USS Thomas Hudner, wyposażony w kierowane pociski rakietowe Tomahawk. Okręt zbudowała amerykańska stocznia General Dynamics Bath Iron Works.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Trzeba wznieść w Krakowie dwa obiecane kombatantom pomniki
Okazja jest znakomita: rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.