loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Gross ostro o Morawieckim: "Trzeba mieć świra żeby coś takiego powiedzieć"
Opublikowano dnia 12.02.2018 12:43
"Autorzy ustawy i PiS-owscy parlamentarzyści w życiu swoim nie przeczytali ani jednego świadectwa Żyda, który przeżył Zagładę w Polsce". W rozmowie ze Sławomirem Sierakowskim Jan Tomasz Gross ostro zaatakował premiera Mateusza Morawieckiego i polski rząd. Wywiad ukazał się na łamach onet.pl. 

Jan Tomasz Gross, screen YT

Jakbyś nazwał ten polski udział? Współodpowiedzialność za Holokaust?


- zapytał Sierakowski. 
 

Albo współudział. Jest wiele sposobów na określenie tego, co się działo.  (...) Autorzy ustawy i PiS-owscy parlamentarzyści w życiu swoim nie przeczytali ani jednego świadectwa Żyda, który przeżył Zagładę w Polsce. Każdy z nich przeszedł gehennę zdrad, szantaży, gwałtów, rabunków i wszystkiego najgorszego ze strony polskich współobywateli


- mówił Gross. 
 

Badania opinii publicznej pokazują, że większość Polaków uważa, że Polacy bardziej ucierpieli niż Żydzi podczas okupacji. Morawiecki po raz któryś już mówi coś podobnego. Trzeba mieć świra, żeby coś takiego powiedzieć. Jemu się pomyliła Dania z Polską. Gdzieś tam się dowiedział, że postawili drzewko w Yad Vashem Danii i on teraz, gdzie tylko może, mówi, że brakuje nam jednego drzewka


- powiedział. Zdaniem Grossa zamordowano 3 miliony Polaków w sposób brutalny, a "społeczeństwo nic na ten temat nie wie". W jego opinii to rezultat "kompletnej ignorancji na ten temat", a wszystko zostało w włożone w "wirówkę propagandy PiS-owskiej".
 

Bez czysto moralnego rozliczenia to społeczeństwo nie jest w stanie w zdrowy sposób iść do przodu. To, co się dzieje z Polską za czasów PiS-u, jest tego potwierdzeniem


- przekonuje Gross. Jego zdaniem rząd jest w stanie ludziom "sprzedać największą bzdurę" i 50 proc. społeczeństwa za tym idzie. 
 

Ludzie są jakoś zniewoleni. Oni się zaczęli otwarcie odwoływać do antysemityzmu


- obwieszczył Gross.

źródło: onet.pl

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborcze esemesy
Mam nadzieję, że nikt, kto wysłał dzisiaj esemesa lub odbył rozmowę telefoniczną o kandydatach do samorządów nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
avatar
Resortowy
Renegat

Resortowy Renegat: Cisza wyborcza…
Od wielu lat, kiedy dostęp do sieci jest powszechny, politycy publicyści czy komentatorzy zadają sobie pytane, właśnie o ową ciszę wyborczą.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: W Pardubicach odbyło się święto polskiego żużla
Dziś cisza wyborcza - a więc będzie o sporcie. W Czechach (Pardubice) odbył się decydujący o tytule mistrza świata juniorów na żużlu trzeci turniej IMŚJ ( poprzednie w Polsce i na Łotwie). Wygrał go Polak, mistrzem został Polak, wicemistrzem tez Polak. Poniżej publikuję wywiad, którego udzieliłem na ten temat „Tygodnikowi Żużlowemu”. Rozmawiał ze mną red Radosław Zieliński.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.