loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Gross ostro o Morawieckim: "Trzeba mieć świra żeby coś takiego powiedzieć"
Opublikowano dnia 12.02.2018 12:43
"Autorzy ustawy i PiS-owscy parlamentarzyści w życiu swoim nie przeczytali ani jednego świadectwa Żyda, który przeżył Zagładę w Polsce". W rozmowie ze Sławomirem Sierakowskim Jan Tomasz Gross ostro zaatakował premiera Mateusza Morawieckiego i polski rząd. Wywiad ukazał się na łamach onet.pl. 

Jan Tomasz Gross, screen YT

Jakbyś nazwał ten polski udział? Współodpowiedzialność za Holokaust?


- zapytał Sierakowski. 
 

Albo współudział. Jest wiele sposobów na określenie tego, co się działo.  (...) Autorzy ustawy i PiS-owscy parlamentarzyści w życiu swoim nie przeczytali ani jednego świadectwa Żyda, który przeżył Zagładę w Polsce. Każdy z nich przeszedł gehennę zdrad, szantaży, gwałtów, rabunków i wszystkiego najgorszego ze strony polskich współobywateli


- mówił Gross. 
 

Badania opinii publicznej pokazują, że większość Polaków uważa, że Polacy bardziej ucierpieli niż Żydzi podczas okupacji. Morawiecki po raz któryś już mówi coś podobnego. Trzeba mieć świra, żeby coś takiego powiedzieć. Jemu się pomyliła Dania z Polską. Gdzieś tam się dowiedział, że postawili drzewko w Yad Vashem Danii i on teraz, gdzie tylko może, mówi, że brakuje nam jednego drzewka


- powiedział. Zdaniem Grossa zamordowano 3 miliony Polaków w sposób brutalny, a "społeczeństwo nic na ten temat nie wie". W jego opinii to rezultat "kompletnej ignorancji na ten temat", a wszystko zostało w włożone w "wirówkę propagandy PiS-owskiej".
 

Bez czysto moralnego rozliczenia to społeczeństwo nie jest w stanie w zdrowy sposób iść do przodu. To, co się dzieje z Polską za czasów PiS-u, jest tego potwierdzeniem


- przekonuje Gross. Jego zdaniem rząd jest w stanie ludziom "sprzedać największą bzdurę" i 50 proc. społeczeństwa za tym idzie. 
 

Ludzie są jakoś zniewoleni. Oni się zaczęli otwarcie odwoływać do antysemityzmu


- obwieszczył Gross.

źródło: onet.pl

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Grzegorz Gołębiewski
(grzechg)

Grzegorz Gołębiewski: Źli Polacy, zła Polska - wygodna narracja dla Zachodu
Premier Morawiecki powiedział całkiem niedawno, że gdyby Polska w 1939 roku nie wystąpiła przeciwko Niemcom, los całego narodu żydowskiego byłby zapewne przesądzony, a być może i los innych narodów Europy.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Komu nadal nie podoba się bohater narodowy?
Taką bohaterską postawę warto przedstawiać jako wzór polskiej młodzieży.
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Walka o słowo
Świat, w którym dominuje biały człowiek wyraźnie uległ polaryzacji. Kłócimy się zarówno o drobiazgi jak i o sprawy pryncypialne, które są dla nas ważne ze względów istotowych i bytowych. Ateiści walczą z ludźmi wierzącymi w Boga, najczęściej z katolikami. Lewacy bez pardonu atakują ludzi o poglądach konserwatywnych. Dziennikarze lewej strony opluwają tych dziennikarzy, którzy bronią realnego świata i racjonalnego postrzegania rzeczywistości. Dostrzegamy zwiększoną walkę dobra ze złem.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.