loading
Proszę czekać...
Marian Panic: Frankfurter Allgemeine Zeitung cytuje: "Krew polskich Żydów krzyczy spod ziemi"
Opublikowano dnia 08.02.2018 14:00
Chciałoby się odpocząć, ale się nie da. Bo przecież na taki tekst, na taki niby to suchy komunikat zamieszczony w FAZ nikt w polskich mediach nie zwróci uwagi. Wolą pisać, że "niemiecka gazeta nie ma wątpliwości", w szczególności ów "wielki przyjaciel Polski" Konrad Schuller, który zaapelował do władz niemieckich, aby przyznali, że to jednak Niemcy urządzili holokaust. Czy oni doprawdy nie mają wyczucia tej farsy?

Naftali Bennett, screen YT
W tym podlinkowanym tekście niektóre sformułowania już podpadałyby pod paragraf nowej ustawy IPN, nie mówiąc już o tym, jak skwapliwie powtarzają słowa tego izraelskiego polonofoba Bennetta. No bo wreszcie ktoś mówi to, co im trochę nie wypada mówić, choć przecież i tak robią to od dawna. Zwracam uwagę na sformułowania i sam tytuł, który niby to jest tylko cytatem: "Krew polskich Żydów krzyczy spod ziemi".
 

"Spór wokół udziału Polski w holokauście przerodził się w poważny kryzys dyplomatyczny: Izraelski minister chciał udać się do Warszawy, ale tamtejszy rząd odmówił mu przyjazdu. (...)"

"(...) Krytycy, w tym Stany Zjednoczone i Izrael, obawiają się tego, że Polska może w ten sposób uchylać się od odpowiedzialności i zaprzeczać udziałowi swych obywateli w zagładzie Żydów. (...)"
Marian Panic
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: przeznaczenie
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Marian
Panic

Apel Karczewskiego do Polonii o obronę imienia Polski niemieckie media naz. "wezwaniem do denuncjowania"
- "Denunziationsaufruf aus Warschau. Berlin setzt auf Vernunft der Polen in Deutschland" - Co oni mają z tym "denuncjowaniem"? Apel marszałka senatu do Polaków na świecie, aby angażować się na rzecz obrony dobrego imienia Polski, wszystkie niemieckie gazety nazywają "wezwaniem do denuncjowania". Ktoś kiedyś słusznie zauważył, że to nie RFN przyłączyło NRD, tylko odwrotnie.
avatar
Adrian
Wachowiak

Tolerancjonizm to pałka politycznej poprawności, ale premier Morawiecki nie może się dać przestraszyć
Któż nie chce być tolerancyjny? Za sprawą terroru politycznej poprawności w dzisiejszym świecie określenie “jesteś nietolerancyjny” urosło do rangi jednej z najcięższych obelg. Każdy komu skutecznie uda się przypiąć łatkę osoby nietolerancyjnej nie ma czego szukać na światowych salonach, dzięki mediom musi się liczyć z ostracyzmem, kariera zawodowa zazwyczaj staje pod dużym znakiem zapytania, a bajońskie sumy na odszkodowania są codziennością.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.