loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Marian Panic: Frankfurter Allgemeine Zeitung cytuje: "Krew polskich Żydów krzyczy spod ziemi"
Opublikowano dnia 08.02.2018 14:00
Chciałoby się odpocząć, ale się nie da. Bo przecież na taki tekst, na taki niby to suchy komunikat zamieszczony w FAZ nikt w polskich mediach nie zwróci uwagi. Wolą pisać, że "niemiecka gazeta nie ma wątpliwości", w szczególności ów "wielki przyjaciel Polski" Konrad Schuller, który zaapelował do władz niemieckich, aby przyznali, że to jednak Niemcy urządzili holokaust. Czy oni doprawdy nie mają wyczucia tej farsy?

Naftali Bennett, screen YT
W tym podlinkowanym tekście niektóre sformułowania już podpadałyby pod paragraf nowej ustawy IPN, nie mówiąc już o tym, jak skwapliwie powtarzają słowa tego izraelskiego polonofoba Bennetta. No bo wreszcie ktoś mówi to, co im trochę nie wypada mówić, choć przecież i tak robią to od dawna. Zwracam uwagę na sformułowania i sam tytuł, który niby to jest tylko cytatem: "Krew polskich Żydów krzyczy spod ziemi".
 

"Spór wokół udziału Polski w holokauście przerodził się w poważny kryzys dyplomatyczny: Izraelski minister chciał udać się do Warszawy, ale tamtejszy rząd odmówił mu przyjazdu. (...)"

"(...) Krytycy, w tym Stany Zjednoczone i Izrael, obawiają się tego, że Polska może w ten sposób uchylać się od odpowiedzialności i zaprzeczać udziałowi swych obywateli w zagładzie Żydów. (...)"
Marian Panic
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Odszedł weteran spod Tobruku i spod Monte Cassino
Na trumnie, a potem na grobie podpułkownika Mieczysława Heroda na pewno nie zabraknie czerwonych maków.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Najdłuższy protest nowoczesnej Europy
Do bloku, w którym mieszkali Hiobowscy, wprowadziło się młode małżeństwo. Nie dość, że pochodzili z maleńkiej wioski, to na dodatek ta wioska była koło Pawełkowic. Te oto podwójne kompleksy były zapewne przyczyną tego, że młoda małżonka bardzo szybko chciała zostać osobą miastową. Przypadkiem spotkała mamę Wiktymiusza, zwierzyła jej się ze swojego problemu. A mama Wiktymiusza namówiła ją aby się zapisała do kierowanego przez siebie koła Komitetu Obrony Dewiacji. W kole tym była już mama Łukaszka, która zaprosiła swoją szefową i neofitkę na sojową latte i kanapkę z salcesonem z promocji.
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: "Nowoczesna. Ugotowani"
Nowa animacja Barbary Pieli
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.