loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Marian Panic: Frankfurter Allgemeine Zeitung cytuje: "Krew polskich Żydów krzyczy spod ziemi"
Opublikowano dnia 08.02.2018 14:00
Chciałoby się odpocząć, ale się nie da. Bo przecież na taki tekst, na taki niby to suchy komunikat zamieszczony w FAZ nikt w polskich mediach nie zwróci uwagi. Wolą pisać, że "niemiecka gazeta nie ma wątpliwości", w szczególności ów "wielki przyjaciel Polski" Konrad Schuller, który zaapelował do władz niemieckich, aby przyznali, że to jednak Niemcy urządzili holokaust. Czy oni doprawdy nie mają wyczucia tej farsy?

Naftali Bennett, screen YT
W tym podlinkowanym tekście niektóre sformułowania już podpadałyby pod paragraf nowej ustawy IPN, nie mówiąc już o tym, jak skwapliwie powtarzają słowa tego izraelskiego polonofoba Bennetta. No bo wreszcie ktoś mówi to, co im trochę nie wypada mówić, choć przecież i tak robią to od dawna. Zwracam uwagę na sformułowania i sam tytuł, który niby to jest tylko cytatem: "Krew polskich Żydów krzyczy spod ziemi".
 

"Spór wokół udziału Polski w holokauście przerodził się w poważny kryzys dyplomatyczny: Izraelski minister chciał udać się do Warszawy, ale tamtejszy rząd odmówił mu przyjazdu. (...)"

"(...) Krytycy, w tym Stany Zjednoczone i Izrael, obawiają się tego, że Polska może w ten sposób uchylać się od odpowiedzialności i zaprzeczać udziałowi swych obywateli w zagładzie Żydów. (...)"
Marian Panic
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Trzaskowski złoży też wniosek o delegalizację KPP?
Jeśli nie podoba mu się tylko ON-R, a nie przeszkadza mu KPP to znaczy, że jest stronniczy, wybiórczo traktuje przytoczone wyżej artykuły Konstytucji i Kodeksu karnego oraz wyraźnie sympatyzuje z komunistami.
avatar
Przemysław
Jarasz

Lekarz ginekolog podejrzany o zgwałcenie pacjentki i molestowanie innych. Został zatrzymany przez policję
50-letni lekarz ginekolog z Zabrza jest podejrzany o zgwałcenie, a także doprowadzenie czterech pacjentek do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym. Został już zatrzymany przez miejscową policję prowadzącą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu. Podejrzany medyk został objęty m.in. policyjnym dozorem i absolutnym zakazem wykonywania zawodu. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Śledczy nie wykluczają, że ofiar lekarza może być więcej i apelują do kobiet, które mogły być pokrzywdzone przez zatrzymanego ginekologa, o zgłaszanie się na policję lub do prokuratury.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Jan Vincent Rostowski pluje pod wiatr
Ciekawe, kogo chciał obrazić i sprowokować Sztukmistrz z Londynu Jan Vincent Rostowski; Kornela Morawieckiego, premiera Mateusza Morawieckiego, a może śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w związku z 10-tą rocznicą jego odważnej akcji w Gruzji, swym ostatnim, głupawym i aroganckim wpisem w mediach społecznościowych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.