loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Marian Panic: Frankfurter Allgemeine Zeitung cytuje: "Krew polskich Żydów krzyczy spod ziemi"
Opublikowano dnia 08.02.2018 14:00
Chciałoby się odpocząć, ale się nie da. Bo przecież na taki tekst, na taki niby to suchy komunikat zamieszczony w FAZ nikt w polskich mediach nie zwróci uwagi. Wolą pisać, że "niemiecka gazeta nie ma wątpliwości", w szczególności ów "wielki przyjaciel Polski" Konrad Schuller, który zaapelował do władz niemieckich, aby przyznali, że to jednak Niemcy urządzili holokaust. Czy oni doprawdy nie mają wyczucia tej farsy?

Naftali Bennett, screen YT
W tym podlinkowanym tekście niektóre sformułowania już podpadałyby pod paragraf nowej ustawy IPN, nie mówiąc już o tym, jak skwapliwie powtarzają słowa tego izraelskiego polonofoba Bennetta. No bo wreszcie ktoś mówi to, co im trochę nie wypada mówić, choć przecież i tak robią to od dawna. Zwracam uwagę na sformułowania i sam tytuł, który niby to jest tylko cytatem: "Krew polskich Żydów krzyczy spod ziemi".
 

"Spór wokół udziału Polski w holokauście przerodził się w poważny kryzys dyplomatyczny: Izraelski minister chciał udać się do Warszawy, ale tamtejszy rząd odmówił mu przyjazdu. (...)"

"(...) Krytycy, w tym Stany Zjednoczone i Izrael, obawiają się tego, że Polska może w ten sposób uchylać się od odpowiedzialności i zaprzeczać udziałowi swych obywateli w zagładzie Żydów. (...)"
Marian Panic
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

Taśmy, Tusk, Berlin i … pomarańcze
Najpierw ogłasza się, ze na tych taśmach jest coś o kupowaniu mieszkań na słupa, po czym następnego dnia publikuje się taśmę, na której tego wątku jakoś nie ma. Ale medialne „grzanie” było, tytuły i oskarżenia pozostały.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Wg. wielu Polaków, niektórzy widok pięknych, polskich Tatr, winni oglądać tylko zza krat
Były minister, specjalista od wyprzedaży majątku narodowego, eurodeputowany PO J.Lewandowski w kontekście odzyskania przez Polskę i polski rząd kolejki na Kasprowy Wierch drwiąco oświadczył zdumionym Polakom, że „Naszych pięknych Tatr na szczęście nie trzeba nacjonalizować - repolonizować….”.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Schetyna dehumanizuje elektorat PiS i chce zostać premierem
Na każdej kolejnej konwencji wyborczej Platformy i Nowoczesnej, Grzegorz Schetyna niewiele mówi o programie, który obydwa ugrupowania chcą realizować w samorządach, a przede wszystkim atakuje Prawo i Sprawiedliwość i dehumanizuje elektorat tego ugrupowania.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.