loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Schüler-Springorum w Sueddeutsche Zeitung nazywa "Żydokomunę" "antysemicką fantazją"
Opublikowano dnia 07.02.2018 23:37
- "(...)Do tego dochodzi jeszcze antysemicka fantazja o "judeo-bolszewizmie", która Żydów i komunistów łączy w jeden wspólny obraz wroga, co podskórnie występowało aż do 1989, a dzisiaj wyrażane jest w sposób otwarty. Agresje przeciwko władzy komunistycznej zawsze były podkarmiane antysemityzmem." - mówi w Sueddeutsche.de "badaczka Holocaustu" Stefanie Schüler-Springorum

Salomon Morel szef komunistycznego obozu koncentracyjnego w Świętochłowicach zdjęcie archiwalne
Wrzucam to, bo w wywiadzie tym oprócz powszechnie cytowanego w polskich mediach absurdalnego zarzutu, że Polacy w czasie okupacji nie organizowali protestów przeciwko "masowemu ludobójstwu" znaleźć można jeszcze inne kurioza. 

Do tego ubolewa nad tym, że w RFN przez tyle lat nie doceniano komunistycznego ruchu oporu przeciwko nazistom.

Aha, płacze także z powodu odwołania z funkcji dyrektora Muzeum II Wojny Światowej pana Pawła Machcewicza oraz pani Katarzyny Wielgi-Skolimowskiej z funkcji dyrektora Instytutu Polskiego w Berlinie.

Marian Panic

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
ks. Marek
Radomski

Ks. Marek Radomski: Ojciec to ten, co rodzi do wartości
Kilka refleksji wokół gali wyboru Nauczyciela Roku
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Górale i prawosławie
Jan Paweł II dał najkrótszy wykład na temat hierarchii ważności spraw, jaka ma obowiązywać w Kościele rzymskokatolickim.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Kolejny przedstawiciel naszej "elyty" na skargach w niemieckich mediach...
W rozmowie ze "Spiegel Online" autor scenariuszy fimowych, Maciej Karpiński mówi o "obawach (strachach) twórców kina w swoim kraju i o próbach wpływania rządu na produkcję filmową".
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.