loading
Proszę czekać...
Schüler-Springorum w Sueddeutsche Zeitung nazywa "Żydokomunę" "antysemicką fantazją"
Opublikowano dnia 07.02.2018 23:37
- "(...)Do tego dochodzi jeszcze antysemicka fantazja o "judeo-bolszewizmie", która Żydów i komunistów łączy w jeden wspólny obraz wroga, co podskórnie występowało aż do 1989, a dzisiaj wyrażane jest w sposób otwarty. Agresje przeciwko władzy komunistycznej zawsze były podkarmiane antysemityzmem." - mówi w Sueddeutsche.de "badaczka Holocaustu" Stefanie Schüler-Springorum

Salomon Morel szef komunistycznego obozu koncentracyjnego w Świętochłowicach zdjęcie archiwalne
Wrzucam to, bo w wywiadzie tym oprócz powszechnie cytowanego w polskich mediach absurdalnego zarzutu, że Polacy w czasie okupacji nie organizowali protestów przeciwko "masowemu ludobójstwu" znaleźć można jeszcze inne kurioza. 

Do tego ubolewa nad tym, że w RFN przez tyle lat nie doceniano komunistycznego ruchu oporu przeciwko nazistom.

Aha, płacze także z powodu odwołania z funkcji dyrektora Muzeum II Wojny Światowej pana Pawła Machcewicza oraz pani Katarzyny Wielgi-Skolimowskiej z funkcji dyrektora Instytutu Polskiego w Berlinie.

Marian Panic

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Odszedł weteran spod Tobruku i spod Monte Cassino
Na trumnie, a potem na grobie podpułkownika Mieczysława Heroda na pewno nie zabraknie czerwonych maków.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Najdłuższy protest nowoczesnej Europy
Do bloku, w którym mieszkali Hiobowscy, wprowadziło się młode małżeństwo. Nie dość, że pochodzili z maleńkiej wioski, to na dodatek ta wioska była koło Pawełkowic. Te oto podwójne kompleksy były zapewne przyczyną tego, że młoda małżonka bardzo szybko chciała zostać osobą miastową. Przypadkiem spotkała mamę Wiktymiusza, zwierzyła jej się ze swojego problemu. A mama Wiktymiusza namówiła ją aby się zapisała do kierowanego przez siebie koła Komitetu Obrony Dewiacji. W kole tym była już mama Łukaszka, która zaprosiła swoją szefową i neofitkę na sojową latte i kanapkę z salcesonem z promocji.
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: "Nowoczesna. Ugotowani"
Nowa animacja Barbary Pieli
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.