loading
Proszę czekać...
Schüler-Springorum w Sueddeutsche Zeitung nazywa "Żydokomunę" "antysemicką fantazją"
Opublikowano dnia 07.02.2018 23:37
- "(...)Do tego dochodzi jeszcze antysemicka fantazja o "judeo-bolszewizmie", która Żydów i komunistów łączy w jeden wspólny obraz wroga, co podskórnie występowało aż do 1989, a dzisiaj wyrażane jest w sposób otwarty. Agresje przeciwko władzy komunistycznej zawsze były podkarmiane antysemityzmem." - mówi w Sueddeutsche.de "badaczka Holocaustu" Stefanie Schüler-Springorum

Salomon Morel szef komunistycznego obozu koncentracyjnego w Świętochłowicach zdjęcie archiwalne
Wrzucam to, bo w wywiadzie tym oprócz powszechnie cytowanego w polskich mediach absurdalnego zarzutu, że Polacy w czasie okupacji nie organizowali protestów przeciwko "masowemu ludobójstwu" znaleźć można jeszcze inne kurioza. 

Do tego ubolewa nad tym, że w RFN przez tyle lat nie doceniano komunistycznego ruchu oporu przeciwko nazistom.

Aha, płacze także z powodu odwołania z funkcji dyrektora Muzeum II Wojny Światowej pana Pawła Machcewicza oraz pani Katarzyny Wielgi-Skolimowskiej z funkcji dyrektora Instytutu Polskiego w Berlinie.

Marian Panic

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: przeznaczenie
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Marian
Panic

Apel Karczewskiego do Polonii o obronę imienia Polski niemieckie media naz. "wezwaniem do denuncjowania"
- "Denunziationsaufruf aus Warschau. Berlin setzt auf Vernunft der Polen in Deutschland" - Co oni mają z tym "denuncjowaniem"? Apel marszałka senatu do Polaków na świecie, aby angażować się na rzecz obrony dobrego imienia Polski, wszystkie niemieckie gazety nazywają "wezwaniem do denuncjowania". Ktoś kiedyś słusznie zauważył, że to nie RFN przyłączyło NRD, tylko odwrotnie.
avatar
Adrian
Wachowiak

Tolerancjonizm to pałka politycznej poprawności, ale premier Morawiecki nie może się dać przestraszyć
Któż nie chce być tolerancyjny? Za sprawą terroru politycznej poprawności w dzisiejszym świecie określenie “jesteś nietolerancyjny” urosło do rangi jednej z najcięższych obelg. Każdy komu skutecznie uda się przypiąć łatkę osoby nietolerancyjnej nie ma czego szukać na światowych salonach, dzięki mediom musi się liczyć z ostracyzmem, kariera zawodowa zazwyczaj staje pod dużym znakiem zapytania, a bajońskie sumy na odszkodowania są codziennością.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.