loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Polityka w sieci: Dzięki #GermanDeathCamps PiS zyskuje nowych wyborców w mediach społecznościowych
Opublikowano dnia 05.02.2018 20:22
Analiza danych wskazuje jednoznacznie, że dzięki #GermanDeathCamps w chwili obecnej na politycznym rynku wewnętrznym największe zyski w sieci odnosi PiS - czytamy na portalu badającym ruch w sieci dotyczący polityki PolitykaWSieci.pl

screen Google

Zebrane dane w sieci jednoznacznie wskazują ogromne zainteresowanie polskich użytkowników sieci tematem #GermanDeathCamps. Łączny zasięg w sieci w dniach 26.01-04.02.18 – 26,9MLN.
(...)
Dane jakościowe i sentyment wskazują, że dyskusja o „polskich obozach” naruszyła szczególnie u młodych użytkowników sieci pewien kod kulturowy i wywołała reakcje obronną. Miliony interakcji w sieci w tym udział w akcji popularnych marek wskazują, że promowanie w sieci hasła #GermanDeathCamps przez polskich (głównie młodych internautów) stało się bardzo modne.
(...)
Kluczowym momentem dla wzmocnienia #PiS w sieci była rezygnacja przez Narodowców z protestu przed ambasadą Państwa Izraelskiego. Dla większości sympatyków narodowców dobrowolna rezygnacja został odczytana jako kapitulacja. Przyrost nowych fanów wskazuje na całkowity brak dynamiki.
(...)
Do „twardego” przekazu dołączyli politycy #Kukiz’15, którzy od odejścia części posłów o poglądach narodowych bardzo szybko tracili fanów w Internecie. „Twarda retoryka” przełożyła się na powstrzymanie spadków.
(...)
Dane dot. Nowoczesnej wskazują, że jako partia straciła najwięcej fanów w czasie trwającego kryzysu. Główny powód to przepływ fanów do PO.
(...)
Analiza danych wskazuje jednoznacznie, że dzięki #GermanDeathCamps w chwili obecnej na politycznym rynku wewnętrznym największe zyski w sieci odnosi PiS.

Partia rządząca dzięki:

„twardemu” przekazowi wewnętrznemu
słabości środowisk narodowych,
braku skutecznej komunikacji opozycji liberalnej i lewicowej
zbieżnemu przekazowi z Kukiz’15
konsoliduje wokół swoich rozwiązań zarówno elektorat radykalnie prawicowy jak i umiarkowanie konserwatywny, identyfikujący się z akacja #GermanDeathCamps.

Mając na uwadze powyższą sytuację polityczną przypominam wydarzenia z lipca 2017 roku i reformę #KRS. W wypadku weta #PAD partia rządząca utrzyma nowych wyborców pozbawiając opozycję politycznego tlenu. Brak skutecznej komunikacji i strategii na ewentualne weto PAD może być bardzo kosztowne w słupkach poparcia dla wszystkich partii opozycyjnych.


- czytamy na PolitykaWSieci.pl

Całość analizy na stronie PolitykaWSieci.pl

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Schetyna dehumanizuje elektorat PiS i chce zostać premierem
Na każdej kolejnej konwencji wyborczej Platformy i Nowoczesnej, Grzegorz Schetyna niewiele mówi o programie, który obydwa ugrupowania chcą realizować w samorządach, a przede wszystkim atakuje Prawo i Sprawiedliwość i dehumanizuje elektorat tego ugrupowania.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Wg. wielu Polaków, niektórzy widok pięknych, polskich Tatr, winni oglądać tylko zza krat
Były minister, specjalista od wyprzedaży majątku narodowego, eurodeputowany PO J.Lewandowski w kontekście odzyskania przez Polskę i polski rząd kolejki na Kasprowy Wierch drwiąco oświadczył zdumionym Polakom, że „Naszych pięknych Tatr na szczęście nie trzeba nacjonalizować - repolonizować….”.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Taśmy, Tusk, Berlin i … pomarańcze
Najpierw ogłasza się, ze na tych taśmach jest coś o kupowaniu mieszkań na słupa, po czym następnego dnia publikuje się taśmę, na której tego wątku jakoś nie ma. Ale medialne „grzanie” było, tytuły i oskarżenia pozostały.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.