loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Nowoczesna wnioskuje do KRRiT o ukaranie TVP za antysemickie treści
Opublikowano dnia 05.02.2018 15:42
Dziś zgłaszamy wniosek do KRRiT o ukaranie TVP m.in. za liczne treści noszące znamiona antysemickich wyświetlanych np. w programie StudioPolska - poinformowała posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz na Twitterze.

Kamila Gasiuk-Pihowicz, screen YT

W audycji pt. „Studio Polska” nadawanej przez należący do TVP kanał informacyjny TVP Info, w dniu 28 stycznia 2018 r., prowadzonej przez Magdalenę Ogórek i Jacka Łęskiego, w programie poświęconym relacjom polsko-niemieckim w kontekście rocznicy wyzwolenia Auschwitz, reparacji wojennych i Jugendamtów, na pasku informacyjnym wyświetlono serię komentarzy widzów o treści antysemickiej i nawołującej do nienawiści


- czytamy w uzasadnieniu skargi. Wskazane "antysemickie treści" to następujące wpisy:
 

"Wreszcie pokazują prawdziwą twarz IZRAEL i całe lobby Żydowskie", "Zasłona z Żydów opadła i pokazali swoją prawdziwą twarz - przemysł holokaustu służy im do wyłudzania nieustannie od Polski wielomiliardowych wyimaginowanych roszczeń" czy "Dajmy następne 100 milionów na żydowskie cmentarze".


Cały dokument ze skargą Nowoczesnej dostępny pod tym linkiem: klik.

źródło: twitter

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gdzie jest ojczyzna Frasyniuka?
"Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSUE."
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.