loading
Proszę czekać...
Nowoczesna wnioskuje do KRRiT o ukaranie TVP za antysemickie treści
Opublikowano dnia 05.02.2018 15:42
Dziś zgłaszamy wniosek do KRRiT o ukaranie TVP m.in. za liczne treści noszące znamiona antysemickich wyświetlanych np. w programie StudioPolska - poinformowała posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz na Twitterze.

Kamila Gasiuk-Pihowicz, screen YT

W audycji pt. „Studio Polska” nadawanej przez należący do TVP kanał informacyjny TVP Info, w dniu 28 stycznia 2018 r., prowadzonej przez Magdalenę Ogórek i Jacka Łęskiego, w programie poświęconym relacjom polsko-niemieckim w kontekście rocznicy wyzwolenia Auschwitz, reparacji wojennych i Jugendamtów, na pasku informacyjnym wyświetlono serię komentarzy widzów o treści antysemickiej i nawołującej do nienawiści


- czytamy w uzasadnieniu skargi. Wskazane "antysemickie treści" to następujące wpisy:
 

"Wreszcie pokazują prawdziwą twarz IZRAEL i całe lobby Żydowskie", "Zasłona z Żydów opadła i pokazali swoją prawdziwą twarz - przemysł holokaustu służy im do wyłudzania nieustannie od Polski wielomiliardowych wyimaginowanych roszczeń" czy "Dajmy następne 100 milionów na żydowskie cmentarze".


Cały dokument ze skargą Nowoczesnej dostępny pod tym linkiem: klik.

źródło: twitter

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Czy Poroszenko zaryzykuje pokerowe zagranie?
Choć wybory prezydenckie na Ukrainie dopiero za 9 miesięcy, a parlamentarne jeszcze później, to wszystko wskazuje na to, że zasadnicze rozstrzygnięcia polityczne mogą mieć miejsce w najbliższych tygodniach, jeśli nie dniach.
avatar
Portal
Stoczniowy

Portal Stoczniowy: US Navy - nowy niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke odebrany
Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych US Navy odebrała nowy okręt. To niszczyciel USS Thomas Hudner, wyposażony w kierowane pociski rakietowe Tomahawk. Okręt zbudowała amerykańska stocznia General Dynamics Bath Iron Works.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Trzeba wznieść w Krakowie dwa obiecane kombatantom pomniki
Okazja jest znakomita: rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.