loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Nowoczesna wnioskuje do KRRiT o ukaranie TVP za antysemickie treści
Opublikowano dnia 05.02.2018 15:42
Dziś zgłaszamy wniosek do KRRiT o ukaranie TVP m.in. za liczne treści noszące znamiona antysemickich wyświetlanych np. w programie StudioPolska - poinformowała posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz na Twitterze.

Kamila Gasiuk-Pihowicz, screen YT

W audycji pt. „Studio Polska” nadawanej przez należący do TVP kanał informacyjny TVP Info, w dniu 28 stycznia 2018 r., prowadzonej przez Magdalenę Ogórek i Jacka Łęskiego, w programie poświęconym relacjom polsko-niemieckim w kontekście rocznicy wyzwolenia Auschwitz, reparacji wojennych i Jugendamtów, na pasku informacyjnym wyświetlono serię komentarzy widzów o treści antysemickiej i nawołującej do nienawiści


- czytamy w uzasadnieniu skargi. Wskazane "antysemickie treści" to następujące wpisy:
 

"Wreszcie pokazują prawdziwą twarz IZRAEL i całe lobby Żydowskie", "Zasłona z Żydów opadła i pokazali swoją prawdziwą twarz - przemysł holokaustu służy im do wyłudzania nieustannie od Polski wielomiliardowych wyimaginowanych roszczeń" czy "Dajmy następne 100 milionów na żydowskie cmentarze".


Cały dokument ze skargą Nowoczesnej dostępny pod tym linkiem: klik.

źródło: twitter

raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Akcja CBŚP: rozbito gang handlujący nielegalnym tytoniem i alkoholem. Straty idą w miliony złotych
Od ponad roku rozpracowywany był przez Centralne Biuro Śledcze Policji gang, który na terenie województw kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i mazowieckiego zajmował się nielegalnym obrotem krajanki tytoniowej, papierosów i spirytusu. W śledztwie tym zatrzymano 12 osób podejrzanych o udział w przestępczym procederze. Większość z nich usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Łączna wartość strat Skarbu Państwa przekracza 10 milionów złotych.
avatar
Waldemar
Żyszkiewicz

Waldemar Żyszkiewicz: Fejk raport o Polsce? Niekończąca się historia
To się nie zaczęło w styczniu 2018 roku, lecz lekko licząc sto lat wcześniej. Nie było jeszcze Państwa Izrael, tylko diaspora, czyli społeczność o rozgałęzionej strukturze sieciowej, rozumiejąca wagę szybkiego transferu informacji oraz pieniędzy; co więcej, społeczność dysponująca skutecznymi do tego narzędziami.
avatar
Przemysław
Jarasz

Minister Ziobro polecił prześwietlić śledztwo, w którym niezasadnie skazano człowieka na 25 lat więzienia
Na osobiste polecenie ministra sprawiedliwości – prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, do gruntu mają zostać prześwietlone działania policji i śledczych, które doprowadziły przed lat do skazania młodego człowieka za zbrodnię, której – jak wiele na to wskazuje – nie popełnił. Chodzi o głośną obecnie sprawę Tomasza K., który spędził w więzieniu 18 minionych lat po prawomocnym skazaniu za rzekome zabójstwo i zgwałcenie 15-letniej dziewczyny w sylwestra 1996 roku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.