loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Wyłudzenia podatku VAT na 50 milionów zł i wypranie pieniędzy na 35 milionów. Kolejne zatrzymania
Opublikowano dnia 30.01.2018 16:45
Śledztwo prowadzone przez policjantów z olsztyńskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji, a nadzorowane przez Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku dotyczy wyłudzenia podatku VAT wielkiej wartości tj.: w kwocie 50 milionów złotych oraz prania pieniędzy w wysokości około 35 milionów złotych. Według śledczych członkowie grupy poświadczali także nieprawdę w dokumentach.

policja.pl
Z ustaleń policjantów wynika, że zorganizowana grupa przestępcza o charakterze międzynarodowym działała w latach 2015 – 2016. Jej członkowie zajmowali się obrotem metalami szlachetnymi, w szczególności granulatem srebra, wykorzystując faktycznie kontrolowane spółki kapitałowe. Pracownicy firm wystawiali poświadczające nieprawdę i nierzetelne faktury VAT. Część faktur była podrobiona i dokumentowała fikcyjny zakres usług podstawionych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

W ubiegłym roku funkcjonariusze Zarządu w Olsztynie CBŚP podczas jednej z realizacji tej sprawy dokonali zatrzymania mężczyzny, który ze względu na złe samopoczucie trafił do szpitala. W szpitalu okazało się, że istnieje realne  zagrożenie życia  i zdrowia podejrzanego. W związku z tym przeprowadzono zabieg operacyjny dotyczący układu krwionośnego. Podejrzany sam przyznał, że dzięki zatrzymaniu trafił do szpitala, co być może uratowało mu życie. Po wykonaniu z nim czynności procesowych na terenie szpitala wobec tego podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego.

W styczniu 2018 roku policjanci z Zarządu w Olsztynie CBŚP przy wsparciu SPAP KWP w Olsztynie oraz „Łowców Cieni” z CBŚP przeprowadzili kolejną realizację, podczas której zatrzymali w powiecie wyszkowskim Roberta M. Mężczyzna, który jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą był bardzo zaskoczony wizytą policjantów. Nie spodziewał się, że ktoś wpadnie na jego trop. Do kolejnych dwóch zatrzymań doszło w Warszawie i w powiecie nowodworskim, ci dwaj mężczyźni podejrzani są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Wobec trzech zatrzymanych sąd zastosował środki zapobiegawcze o charakterze izolacyjnym w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

źródło: policja.pl


raw

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Przemysław
Jarasz

Akcja CBŚP: rozbito gang handlujący nielegalnym tytoniem i alkoholem. Straty idą w miliony złotych
Od ponad roku rozpracowywany był przez Centralne Biuro Śledcze Policji gang, który na terenie województw kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i mazowieckiego zajmował się nielegalnym obrotem krajanki tytoniowej, papierosów i spirytusu. W śledztwie tym zatrzymano 12 osób podejrzanych o udział w przestępczym procederze. Większość z nich usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Łączna wartość strat Skarbu Państwa przekracza 10 milionów złotych.
avatar
Waldemar
Żyszkiewicz

Waldemar Żyszkiewicz: Fejk raport o Polsce? Niekończąca się historia
To się nie zaczęło w styczniu 2018 roku, lecz lekko licząc sto lat wcześniej. Nie było jeszcze Państwa Izrael, tylko diaspora, czyli społeczność o rozgałęzionej strukturze sieciowej, rozumiejąca wagę szybkiego transferu informacji oraz pieniędzy; co więcej, społeczność dysponująca skutecznymi do tego narzędziami.
avatar
Przemysław
Jarasz

Minister Ziobro polecił prześwietlić śledztwo, w którym niezasadnie skazano człowieka na 25 lat więzienia
Na osobiste polecenie ministra sprawiedliwości – prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, do gruntu mają zostać prześwietlone działania policji i śledczych, które doprowadziły przed lat do skazania młodego człowieka za zbrodnię, której – jak wiele na to wskazuje – nie popełnił. Chodzi o głośną obecnie sprawę Tomasza K., który spędził w więzieniu 18 minionych lat po prawomocnym skazaniu za rzekome zabójstwo i zgwałcenie 15-letniej dziewczyny w sylwestra 1996 roku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.