loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Styczniowy sondaż Kantar Public: PiS w stosunku do grudnia dwa punkt więcej, PO 3 punkty mniej
Opublikowano dnia 22.01.2018 18:17
Dziś Kantar Public opublikował sondaż poparcia dla partii politycznych. Według sondażu z osób zamierzających iść do wyborów 42 proc. zagłosowałoby na PiS, 14 proc na PO. Kandydaci na posłów z Kukiz'15 i Nowoczesnej mogliby liczyć na 7 proc głosów. 5 proc dostaliby kandydaci z ramienia SLD.

fot. M. Żegliński - Tygodnik Solidarność
W stosunku do sondażu z grudnia 2017 roku poparcie dla PiS wzrosło o 2 punkty procentowe. Poparcie dla PO zmalało o 3 punkty proc. Liczba osób chcących głosować na Nowoczesną i ruch Pawła Kukiza nie zmieniła się. Poparcie dla SLD zwiększyło się o 1 punkt.

Wśród partii, które nie weszłyby do sejmu 4 proc głosów dostałoby PSL. Partia Wolność i paria Razem mogłyby liczyć na 2 proc poparcia. 

PO nadal bez pomysłu na słabe sondaże. Ten paraliż trwa od grudniowej zadymy z 2016.

- skomentował na Twitterze Piotr Semka

  nnn
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Schetyna dehumanizuje elektorat PiS i chce zostać premierem
Na każdej kolejnej konwencji wyborczej Platformy i Nowoczesnej, Grzegorz Schetyna niewiele mówi o programie, który obydwa ugrupowania chcą realizować w samorządach, a przede wszystkim atakuje Prawo i Sprawiedliwość i dehumanizuje elektorat tego ugrupowania.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Wg. wielu Polaków, niektórzy widok pięknych, polskich Tatr, winni oglądać tylko zza krat
Były minister, specjalista od wyprzedaży majątku narodowego, eurodeputowany PO J.Lewandowski w kontekście odzyskania przez Polskę i polski rząd kolejki na Kasprowy Wierch drwiąco oświadczył zdumionym Polakom, że „Naszych pięknych Tatr na szczęście nie trzeba nacjonalizować - repolonizować….”.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Taśmy, Tusk, Berlin i … pomarańcze
Najpierw ogłasza się, ze na tych taśmach jest coś o kupowaniu mieszkań na słupa, po czym następnego dnia publikuje się taśmę, na której tego wątku jakoś nie ma. Ale medialne „grzanie” było, tytuły i oskarżenia pozostały.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.