loading
Proszę czekać...
Styczniowy sondaż Kantar Public: PiS w stosunku do grudnia dwa punkt więcej, PO 3 punkty mniej
Opublikowano dnia 22.01.2018 18:17
Dziś Kantar Public opublikował sondaż poparcia dla partii politycznych. Według sondażu z osób zamierzających iść do wyborów 42 proc. zagłosowałoby na PiS, 14 proc na PO. Kandydaci na posłów z Kukiz'15 i Nowoczesnej mogliby liczyć na 7 proc głosów. 5 proc dostaliby kandydaci z ramienia SLD.

fot. M. Żegliński - Tygodnik Solidarność
W stosunku do sondażu z grudnia 2017 roku poparcie dla PiS wzrosło o 2 punkty procentowe. Poparcie dla PO zmalało o 3 punkty proc. Liczba osób chcących głosować na Nowoczesną i ruch Pawła Kukiza nie zmieniła się. Poparcie dla SLD zwiększyło się o 1 punkt.

Wśród partii, które nie weszłyby do sejmu 4 proc głosów dostałoby PSL. Partia Wolność i paria Razem mogłyby liczyć na 2 proc poparcia. 

PO nadal bez pomysłu na słabe sondaże. Ten paraliż trwa od grudniowej zadymy z 2016.

- skomentował na Twitterze Piotr Semka

  nnn
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: przeznaczenie
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Marian
Panic

Apel Karczewskiego do Polonii o obronę imienia Polski niemieckie media naz. "wezwaniem do denuncjowania"
- "Denunziationsaufruf aus Warschau. Berlin setzt auf Vernunft der Polen in Deutschland" - Co oni mają z tym "denuncjowaniem"? Apel marszałka senatu do Polaków na świecie, aby angażować się na rzecz obrony dobrego imienia Polski, wszystkie niemieckie gazety nazywają "wezwaniem do denuncjowania". Ktoś kiedyś słusznie zauważył, że to nie RFN przyłączyło NRD, tylko odwrotnie.
avatar
Adrian
Wachowiak

Tolerancjonizm to pałka politycznej poprawności, ale premier Morawiecki nie może się dać przestraszyć
Któż nie chce być tolerancyjny? Za sprawą terroru politycznej poprawności w dzisiejszym świecie określenie “jesteś nietolerancyjny” urosło do rangi jednej z najcięższych obelg. Każdy komu skutecznie uda się przypiąć łatkę osoby nietolerancyjnej nie ma czego szukać na światowych salonach, dzięki mediom musi się liczyć z ostracyzmem, kariera zawodowa zazwyczaj staje pod dużym znakiem zapytania, a bajońskie sumy na odszkodowania są codziennością.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.