loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Styczniowy sondaż Kantar Public: PiS w stosunku do grudnia dwa punkt więcej, PO 3 punkty mniej
Opublikowano dnia 22.01.2018 18:17
Dziś Kantar Public opublikował sondaż poparcia dla partii politycznych. Według sondażu z osób zamierzających iść do wyborów 42 proc. zagłosowałoby na PiS, 14 proc na PO. Kandydaci na posłów z Kukiz'15 i Nowoczesnej mogliby liczyć na 7 proc głosów. 5 proc dostaliby kandydaci z ramienia SLD.

fot. M. Żegliński - Tygodnik Solidarność
W stosunku do sondażu z grudnia 2017 roku poparcie dla PiS wzrosło o 2 punkty procentowe. Poparcie dla PO zmalało o 3 punkty proc. Liczba osób chcących głosować na Nowoczesną i ruch Pawła Kukiza nie zmieniła się. Poparcie dla SLD zwiększyło się o 1 punkt.

Wśród partii, które nie weszłyby do sejmu 4 proc głosów dostałoby PSL. Partia Wolność i paria Razem mogłyby liczyć na 2 proc poparcia. 

PO nadal bez pomysłu na słabe sondaże. Ten paraliż trwa od grudniowej zadymy z 2016.

- skomentował na Twitterze Piotr Semka

  nnn
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy Trzaskowski złoży też wniosek o delegalizację KPP?
Jeśli nie podoba mu się tylko ON-R, a nie przeszkadza mu KPP to znaczy, że jest stronniczy, wybiórczo traktuje przytoczone wyżej artykuły Konstytucji i Kodeksu karnego oraz wyraźnie sympatyzuje z komunistami.
avatar
Przemysław
Jarasz

Lekarz ginekolog podejrzany o zgwałcenie pacjentki i molestowanie innych. Został zatrzymany przez policję
50-letni lekarz ginekolog z Zabrza jest podejrzany o zgwałcenie, a także doprowadzenie czterech pacjentek do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym. Został już zatrzymany przez miejscową policję prowadzącą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu. Podejrzany medyk został objęty m.in. policyjnym dozorem i absolutnym zakazem wykonywania zawodu. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Śledczy nie wykluczają, że ofiar lekarza może być więcej i apelują do kobiet, które mogły być pokrzywdzone przez zatrzymanego ginekologa, o zgłaszanie się na policję lub do prokuratury.
avatar
poseł Janusz
Szewczak

Janusz Szewczak: Jan Vincent Rostowski pluje pod wiatr
Ciekawe, kogo chciał obrazić i sprowokować Sztukmistrz z Londynu Jan Vincent Rostowski; Kornela Morawieckiego, premiera Mateusza Morawieckiego, a może śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w związku z 10-tą rocznicą jego odważnej akcji w Gruzji, swym ostatnim, głupawym i aroganckim wpisem w mediach społecznościowych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.