loading
Proszę czekać...
Styczniowy sondaż Kantar Public: PiS w stosunku do grudnia dwa punkt więcej, PO 3 punkty mniej
Opublikowano dnia 22.01.2018 18:17
Dziś Kantar Public opublikował sondaż poparcia dla partii politycznych. Według sondażu z osób zamierzających iść do wyborów 42 proc. zagłosowałoby na PiS, 14 proc na PO. Kandydaci na posłów z Kukiz'15 i Nowoczesnej mogliby liczyć na 7 proc głosów. 5 proc dostaliby kandydaci z ramienia SLD.

fot. M. Żegliński - Tygodnik Solidarność
W stosunku do sondażu z grudnia 2017 roku poparcie dla PiS wzrosło o 2 punkty procentowe. Poparcie dla PO zmalało o 3 punkty proc. Liczba osób chcących głosować na Nowoczesną i ruch Pawła Kukiza nie zmieniła się. Poparcie dla SLD zwiększyło się o 1 punkt.

Wśród partii, które nie weszłyby do sejmu 4 proc głosów dostałoby PSL. Partia Wolność i paria Razem mogłyby liczyć na 2 proc poparcia. 

PO nadal bez pomysłu na słabe sondaże. Ten paraliż trwa od grudniowej zadymy z 2016.

- skomentował na Twitterze Piotr Semka

  nnn
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Odszedł weteran spod Tobruku i spod Monte Cassino
Na trumnie, a potem na grobie podpułkownika Mieczysława Heroda na pewno nie zabraknie czerwonych maków.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Najdłuższy protest nowoczesnej Europy
Do bloku, w którym mieszkali Hiobowscy, wprowadziło się młode małżeństwo. Nie dość, że pochodzili z maleńkiej wioski, to na dodatek ta wioska była koło Pawełkowic. Te oto podwójne kompleksy były zapewne przyczyną tego, że młoda małżonka bardzo szybko chciała zostać osobą miastową. Przypadkiem spotkała mamę Wiktymiusza, zwierzyła jej się ze swojego problemu. A mama Wiktymiusza namówiła ją aby się zapisała do kierowanego przez siebie koła Komitetu Obrony Dewiacji. W kole tym była już mama Łukaszka, która zaprosiła swoją szefową i neofitkę na sojową latte i kanapkę z salcesonem z promocji.
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: "Nowoczesna. Ugotowani"
Nowa animacja Barbary Pieli
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.