loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Antoni Macierewicz zabrał głos: Był ogromny nacisk polityczny by złamać prawo w/s gen. Kraszewskiego
Opublikowano dnia 16.01.2018 18:10
W wywiadzie dla „Gazety Polskiej” były szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz powiedział, że "był ogromny polityczny nacisk, by złamać prawo i odstąpić od badania zagrożeń związanych z osobą gen. Kraszewskiego".

fot. Tomasz Gutry, Tygodnik Solidarność
Antoni Macierewicz dodał, że osoba tak bliska prezydentowi w wymiarze bezpieczeństwa armii musi być "poza wszelkimi podejrzeniami", a dostęp do informacji niejawnych został odebrany gen. Kraszewskiemu „na podstawie bardzo szczegółowego badania”. Były szef MON nie ma wątpliwości, iż przywrócenie gen. Kraszewskiemu poświadczenia oznaczałoby złamanie prawa, gdyż do informacji ściśle tajnych nie może mieć dostępu ktoś, wobec kogo nie zostały wyjaśnione wszelkie istniejące wątpliwości.
 

Prezydent, premier, minister obrony narodowej i koordynator ds. służb specjalnych otrzymali bardzo wyczerpującą informację z pełną dokumentacją źródłową, dokładnie opisującą wszystkie zastrzeżenia, ich przyczyny oraz okoliczności, które sprawiają, że gen. Kraszewski nie powinien mieć dostępu do informacji niejawnych


- mówił Antoni Macierewicz. Wyraził także przekonanie, że katastrofa smoleńska zostanie wyjaśniona i zapowiedział, iż wiosną ukaże się raport w tej sprawie.
 

Badania naszej podkomisji jasno wskazują, że przyczyną nie był żaden wypadek ani działanie pilotów, ale eksplozja, która zniszczyła samolot i zabiła wszystkich jego pasażerów. 


- powiedział były minister. Dodał, że komisja zgromadziła dziesiątki ekspertyz i prac, analiz i rekonstrukcji wydarzeń, rekonstrukcji miejsc eksplozji zarówno w skrzydle, jak i w centropłacie.

źródło: wpolityce.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
ks. Marek
Radomski

Ks. Marek Radomski: Ojciec to ten, co rodzi do wartości
Kilka refleksji wokół gali wyboru Nauczyciela Roku
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Górale i prawosławie
Jan Paweł II dał najkrótszy wykład na temat hierarchii ważności spraw, jaka ma obowiązywać w Kościele rzymskokatolickim.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Kolejny przedstawiciel naszej "elyty" na skargach w niemieckich mediach...
W rozmowie ze "Spiegel Online" autor scenariuszy fimowych, Maciej Karpiński mówi o "obawach (strachach) twórców kina w swoim kraju i o próbach wpływania rządu na produkcję filmową".
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.