loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Antoni Macierewicz zabrał głos: Był ogromny nacisk polityczny by złamać prawo w/s gen. Kraszewskiego
Opublikowano dnia 16.01.2018 18:10
W wywiadzie dla „Gazety Polskiej” były szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz powiedział, że "był ogromny polityczny nacisk, by złamać prawo i odstąpić od badania zagrożeń związanych z osobą gen. Kraszewskiego".

fot. Tomasz Gutry, Tygodnik Solidarność
Antoni Macierewicz dodał, że osoba tak bliska prezydentowi w wymiarze bezpieczeństwa armii musi być "poza wszelkimi podejrzeniami", a dostęp do informacji niejawnych został odebrany gen. Kraszewskiemu „na podstawie bardzo szczegółowego badania”. Były szef MON nie ma wątpliwości, iż przywrócenie gen. Kraszewskiemu poświadczenia oznaczałoby złamanie prawa, gdyż do informacji ściśle tajnych nie może mieć dostępu ktoś, wobec kogo nie zostały wyjaśnione wszelkie istniejące wątpliwości.
 

Prezydent, premier, minister obrony narodowej i koordynator ds. służb specjalnych otrzymali bardzo wyczerpującą informację z pełną dokumentacją źródłową, dokładnie opisującą wszystkie zastrzeżenia, ich przyczyny oraz okoliczności, które sprawiają, że gen. Kraszewski nie powinien mieć dostępu do informacji niejawnych


- mówił Antoni Macierewicz. Wyraził także przekonanie, że katastrofa smoleńska zostanie wyjaśniona i zapowiedział, iż wiosną ukaże się raport w tej sprawie.
 

Badania naszej podkomisji jasno wskazują, że przyczyną nie był żaden wypadek ani działanie pilotów, ale eksplozja, która zniszczyła samolot i zabiła wszystkich jego pasażerów. 


- powiedział były minister. Dodał, że komisja zgromadziła dziesiątki ekspertyz i prac, analiz i rekonstrukcji wydarzeń, rekonstrukcji miejsc eksplozji zarówno w skrzydle, jak i w centropłacie.

źródło: wpolityce.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Odszedł weteran spod Tobruku i spod Monte Cassino
Na trumnie, a potem na grobie podpułkownika Mieczysława Heroda na pewno nie zabraknie czerwonych maków.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Najdłuższy protest nowoczesnej Europy
Do bloku, w którym mieszkali Hiobowscy, wprowadziło się młode małżeństwo. Nie dość, że pochodzili z maleńkiej wioski, to na dodatek ta wioska była koło Pawełkowic. Te oto podwójne kompleksy były zapewne przyczyną tego, że młoda małżonka bardzo szybko chciała zostać osobą miastową. Przypadkiem spotkała mamę Wiktymiusza, zwierzyła jej się ze swojego problemu. A mama Wiktymiusza namówiła ją aby się zapisała do kierowanego przez siebie koła Komitetu Obrony Dewiacji. W kole tym była już mama Łukaszka, która zaprosiła swoją szefową i neofitkę na sojową latte i kanapkę z salcesonem z promocji.
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: "Nowoczesna. Ugotowani"
Nowa animacja Barbary Pieli
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.