loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Antoni Macierewicz zabrał głos: Był ogromny nacisk polityczny by złamać prawo w/s gen. Kraszewskiego
Opublikowano dnia 16.01.2018 18:10
W wywiadzie dla „Gazety Polskiej” były szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz powiedział, że "był ogromny polityczny nacisk, by złamać prawo i odstąpić od badania zagrożeń związanych z osobą gen. Kraszewskiego".

fot. Tomasz Gutry, Tygodnik Solidarność
Antoni Macierewicz dodał, że osoba tak bliska prezydentowi w wymiarze bezpieczeństwa armii musi być "poza wszelkimi podejrzeniami", a dostęp do informacji niejawnych został odebrany gen. Kraszewskiemu „na podstawie bardzo szczegółowego badania”. Były szef MON nie ma wątpliwości, iż przywrócenie gen. Kraszewskiemu poświadczenia oznaczałoby złamanie prawa, gdyż do informacji ściśle tajnych nie może mieć dostępu ktoś, wobec kogo nie zostały wyjaśnione wszelkie istniejące wątpliwości.
 

Prezydent, premier, minister obrony narodowej i koordynator ds. służb specjalnych otrzymali bardzo wyczerpującą informację z pełną dokumentacją źródłową, dokładnie opisującą wszystkie zastrzeżenia, ich przyczyny oraz okoliczności, które sprawiają, że gen. Kraszewski nie powinien mieć dostępu do informacji niejawnych


- mówił Antoni Macierewicz. Wyraził także przekonanie, że katastrofa smoleńska zostanie wyjaśniona i zapowiedział, iż wiosną ukaże się raport w tej sprawie.
 

Badania naszej podkomisji jasno wskazują, że przyczyną nie był żaden wypadek ani działanie pilotów, ale eksplozja, która zniszczyła samolot i zabiła wszystkich jego pasażerów. 


- powiedział były minister. Dodał, że komisja zgromadziła dziesiątki ekspertyz i prac, analiz i rekonstrukcji wydarzeń, rekonstrukcji miejsc eksplozji zarówno w skrzydle, jak i w centropłacie.

źródło: wpolityce.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Znika pomnik generała, "który się kulom nie kłaniał"
Świerczewski był aktywnym działaczem komunistycznym, który walczył przeciwko Polsce w 1920 roku jako oficer Armii Czerwonej.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Jeśli kłamstwu dać godzinę przewagi, to prawda już go nigdy nie dogoni
Gdzieś przeczytałem (mniejsza o to gdzie), że przegrywamy, a właściwie już przegraliśmy z kretesem "bitwę o prawdę historyczną" w sieci. Na podstawie jakichś tam kryteriów i statystyk ktoś doszedł do takich właśnie bardzo ponurych i masochistycznych wniosków. 
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wzrost PKB w IV kw. 2017 roku wynoszący aż 5,1 proc., dobrym prognostykiem na rok 2018
Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał w poprzednim tygodniu wstępne szacunki wzrostu Produktu Krajowego Brutto (PKB) w IV kwartale 2017 roku, z których wynika, że wzrost ten wyniósł aż 5,1 proc. w porównaniu do IV kwartału 2016 roku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.