loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[transmisja online] Komisja Weryfikacyjna przesłuchała kuratora rzekomego spadkobiercy kamienicy
Opublikowano dnia 16.01.2018 16:03
Dzisiaj przed południem komisja weryfikacyjna kierowana przez Patryka Jakiego rozpoczęła przesłuchania w sprawie kamienicy przy ulicy Łochowskiej 38 na warszawskiej Pradze. 

screen video
Przesłuchano dzisiaj m.in. burmistrza Pragi-Północ Wojciecha Zabłockiego. Właśnie on zablokował decyzję reprywatyzacyjną wydaną na blisko 128-letniego właściciela, który – jak się później okazało – nie żył od ponad 60 lat. Polityk mówił, że w związku z jego decyzją wywierano na niego naciski i grożono mu pozwami. 
 
Następnie Komisja Weryfikacyjna bezskutecznie usiłowała przesłuchać wezwaną w charakterze świadka urzędniczkę warszawskiego ratusza Annę Zwierz. Radca prawny, pytana o okoliczności wydania decyzji zwrotowej kamienicy przy Łochowskiej 38, zasłaniała się tajemnicą zawodową.

Obecnie zeznaje kurator Józefa Pawlaka (128-letniego właściciela nieruchomości).
 


źródło: dorzeczy.pl, tvp info, twitter


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Odszedł weteran spod Tobruku i spod Monte Cassino
Na trumnie, a potem na grobie podpułkownika Mieczysława Heroda na pewno nie zabraknie czerwonych maków.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Najdłuższy protest nowoczesnej Europy
Do bloku, w którym mieszkali Hiobowscy, wprowadziło się młode małżeństwo. Nie dość, że pochodzili z maleńkiej wioski, to na dodatek ta wioska była koło Pawełkowic. Te oto podwójne kompleksy były zapewne przyczyną tego, że młoda małżonka bardzo szybko chciała zostać osobą miastową. Przypadkiem spotkała mamę Wiktymiusza, zwierzyła jej się ze swojego problemu. A mama Wiktymiusza namówiła ją aby się zapisała do kierowanego przez siebie koła Komitetu Obrony Dewiacji. W kole tym była już mama Łukaszka, która zaprosiła swoją szefową i neofitkę na sojową latte i kanapkę z salcesonem z promocji.
avatar
Barbara
Piela

[video] Nowa animacja Barbary Pieli: "Nowoczesna. Ugotowani"
Nowa animacja Barbary Pieli
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.