loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
[transmisja online] Komisja Weryfikacyjna przesłuchała kuratora rzekomego spadkobiercy kamienicy
Opublikowano dnia 16.01.2018 16:03
Dzisiaj przed południem komisja weryfikacyjna kierowana przez Patryka Jakiego rozpoczęła przesłuchania w sprawie kamienicy przy ulicy Łochowskiej 38 na warszawskiej Pradze. 

screen video
Przesłuchano dzisiaj m.in. burmistrza Pragi-Północ Wojciecha Zabłockiego. Właśnie on zablokował decyzję reprywatyzacyjną wydaną na blisko 128-letniego właściciela, który – jak się później okazało – nie żył od ponad 60 lat. Polityk mówił, że w związku z jego decyzją wywierano na niego naciski i grożono mu pozwami. 
 
Następnie Komisja Weryfikacyjna bezskutecznie usiłowała przesłuchać wezwaną w charakterze świadka urzędniczkę warszawskiego ratusza Annę Zwierz. Radca prawny, pytana o okoliczności wydania decyzji zwrotowej kamienicy przy Łochowskiej 38, zasłaniała się tajemnicą zawodową.

Obecnie zeznaje kurator Józefa Pawlaka (128-letniego właściciela nieruchomości).
 


źródło: dorzeczy.pl, tvp info, twitter


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Znika pomnik generała, "który się kulom nie kłaniał"
Świerczewski był aktywnym działaczem komunistycznym, który walczył przeciwko Polsce w 1920 roku jako oficer Armii Czerwonej.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Jeśli kłamstwu dać godzinę przewagi, to prawda już go nigdy nie dogoni
Gdzieś przeczytałem (mniejsza o to gdzie), że przegrywamy, a właściwie już przegraliśmy z kretesem "bitwę o prawdę historyczną" w sieci. Na podstawie jakichś tam kryteriów i statystyk ktoś doszedł do takich właśnie bardzo ponurych i masochistycznych wniosków. 
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Wzrost PKB w IV kw. 2017 roku wynoszący aż 5,1 proc., dobrym prognostykiem na rok 2018
Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał w poprzednim tygodniu wstępne szacunki wzrostu Produktu Krajowego Brutto (PKB) w IV kwartale 2017 roku, z których wynika, że wzrost ten wyniósł aż 5,1 proc. w porównaniu do IV kwartału 2016 roku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.