loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Paweł Kukiz: Rozmawiałem z Ziobrą o sędziach pokoju
Opublikowano dnia 15.01.2018 21:27
Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz dwa dni temu napisał na Facebooku, że w piątek rozmawiał z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą o sędziach pokoju. Dziś poseł Kukiz 15 Tomasz Rzymkowski stwierdził, że pomysł spodobał się Ministrowi Sprawiedliwości.

print screen
Paweł Kukiz od jakiegoś czasu mówi  o potrzebie wprowadzenia w Polsce instytucji sędziego pokoju.

Sędziami pokoju mieliby zostawać prawnicy mający przynajmniej pięcioletnią praktykę prawniczą. Tacy sędziowie zajmowaliby się drobnymi sprawami z zakresu prawa karnego i cywilnego


- pisał pod koniec listopada. 

Zdaniem Tomasza Rzymkowskiego instytucja sędziego pokoju odciążyła by sądy powszechne. 
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Balli
Marzec

Bali Marzec: Debata o demokracji w Polsce w … Bundestagu.
Niemcy zaprosili osobę, którą Polska wprowadziła do systemu SIS, jako bardzo niebezpieczną i zagrażającą bezpieczeństwu Polski i Unii Europejskiej. Ale Niemcy zignorowali polskie ostrzeżenie i złamali zasady strefy Schengen.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Po zestrzeleniu rosyjskiego Ił-20. Lekki, anty-irański dryf Moskwy w Syrii.
W poniedziałek wieczorem, kiedy w Soczi kończyło się spotkanie Putin – Erdogan napłynęły informacje o ataku izraelskiego lotnictwa na cele położone w prowincji Latakia, w Syrii. Jak się później okazało z komunikatu strony izraelskiej uderzono po to, aby przeciwdziałać trwającemu przekazaniu instalacji do produkcji broni przez Irańczyków na rzecz oddziałów libańskiego Hezbollahu. Samo uderzenie izraelskiego lotnictwa na cele zlokalizowane w Syrii nie jest niczym nadzwyczajnym, nawet, jeśli weźmie się pod uwagę, że w tej samej prowincji znajduje się rosyjska baza lotnicza. Znacznie ciekawsze jest to, co się stało później. Otóż rakiety wystrzelone przez Syryjczyków zestrzeliły rosyjski samolot zwiadu elektronicznego Ił- 20 z 15 osobową ekipą na pokładzie. Choć poszukiwania nadal trwają, to raczej nikt w Rosji nie ma wątpliwości, że wszyscy zginęli.
avatar
Jerzy
Bukowski

Szafa prezesa Ochódzkiego w Nowej Hucie
Każdy - nie tylko nowohucianin - może usiąść na wygodnym krześle i nagrać propozycję urozmaicenia jubileuszu najmłodszej dzielnicy Krakowa.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.