loading
Proszę czekać...
Paweł Kukiz: Rozmawiałem z Ziobrą o sędziach pokoju
Opublikowano dnia 15.01.2018 21:27
Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz dwa dni temu napisał na Facebooku, że w piątek rozmawiał z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą o sędziach pokoju. Dziś poseł Kukiz 15 Tomasz Rzymkowski stwierdził, że pomysł spodobał się Ministrowi Sprawiedliwości.

print screen
Paweł Kukiz od jakiegoś czasu mówi  o potrzebie wprowadzenia w Polsce instytucji sędziego pokoju.

Sędziami pokoju mieliby zostawać prawnicy mający przynajmniej pięcioletnią praktykę prawniczą. Tacy sędziowie zajmowaliby się drobnymi sprawami z zakresu prawa karnego i cywilnego


- pisał pod koniec listopada. 

Zdaniem Tomasza Rzymkowskiego instytucja sędziego pokoju odciążyła by sądy powszechne. 
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
.
Rosemann

Rosemann: Ból…
Gdyby nie inicjatywa władz, mielibyśmy dziś na pierwszych stronach polskich i zagranicznych gazet prawdziwe a nie kadrowane z wielkim wysiłkiem pracowników Agory gorszące sceny z Warszawy. I mielibyśmy wielkiego kaca, że daliśmy sobie zepsuć święto, które raz tylko dane nam było przeżywać. I to tylko, że na to nie pozwolono powinno być dla nas ważne.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk wysoko zawiesza poprzeczkę
Nie odnoszę się do treści przemówień Tuska, lecz wyłącznie do retoryki i erystyki, którymi znakomicie włada.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Największa demokracja świata
Świat stał się globalną wioską, to prawda, ale interesy narodowe i państwowe wciąż są głównym drogowskazem i punktem odniesienia. Globalizacja polityki międzynarodowej nie polega na tym, że poszczególne kraje przestają mieć interesy czy że je grzecznie przekazują organizacjom międzynarodowym, tylko na tym, że owe interesy stają się przedmiotem rozgrywek globalnych.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.