loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Obywatele RP demonstrowali na Pielgrzymce Kibiców. Kibice zareagowali ostro
Opublikowano dnia 14.01.2018 10:28
Wczoraj podczas X Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę doszło do nieprzyjemnych zajść. Na Błoniach pojawili się Obywatele RP i Demokratyczna RP z prowokacyjnymi transparentami w akcji protestacyjnej. Grupa kibiców podeszła do demonstrantów, wywiązała się szarpanina. Kibicie spalili racą jeden z transparentów, inny zabrali.

print screen/fb
Jak się okazało, wśród protestujących była radna PO - Jolanta Urbańska.
Przyszliśmy do miejsca, do którego każdy może przyjść. Skorzystaliśmy z obywatelskiego prawa. Stanęliśmy i robiliśmy sobie zdjęcie na tle baneru z krzyżem celtyckim. Bo takie symbole to łamanie Konstytucji i my się na to nie godzimy. Staliśmy w milczeniu, gdy zaczęto nas lżyć. Bici i popychani także nie używaliśmy siły 
- twierdzi kobieta.
 
Myślałem, że mnie już nic nie zdziwi, ale tzw. Obywatele RP poszli zakłócić Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców na Jasnej Górze. Prowokatorzy
- skometował demonstrację Obywateli RP Karol Gac.


Po wpisaniu hasła o pielgrzymce i demonstracji w Google wyświetla nam się przekaz bardzo jednostronny:Pytanie jednak, kto tu tak naprawdę został zaatakowany?

ONR skometował sprawę następująco:
No i się doigrali. Ileż można było ich tolerować? @ObywateleRP poszli dziś z dymem. Szybciej ewakuowali się spod Jasnej Góry niż przybyli. Może w końcu zmądrzeją, że nie warto drażnić lwa, szczególnie na pielgrzymce i na świętej ziemi. "Tu są granice przyzwoitości" ;)

Kolejna wątpliwość, to czy stanowisko ONR jest miarodajne dla całego środowiska kibiców, którzy brali udział w pielgrzymce i którym zakłócano modlitwę? Trudno nie zastanawiać się, jaki cel przyświecał demonstracji Obywateli RP, skoro udało się sprowokować najbardziej radykalną część pielgrzymów, a całość zajść stał się medialnym wydarzeniem?

aj

 


źródło: fb, TT, polsatnews

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Hrvatska, ti si lijepa
- Zarabia się w klubach - krótko skwitował tę decyzję kadrowiczów trener Zlatko Daljic.
avatar
Jerzy
Bukowski

Bukowski: Apel o apolityczność ZHP
Wzywam Was do opamiętania, druhny i druhowie ze Związku, w którym spędziłem wiele lat harcerskiej oraz instruktorskiej służby.
avatar
.
Rosemann

Rosemann: „La Pasionarie” i „Pistolety” czyli jeszcze bardziej totalna
Irracjonalna jest radość polityków i zwolenników rządzącej prawicy, że obdarowani zostali przeciwnikiem.którego działania właśnie obserwujemy. To owszem, na pierwszy rzut oka jest śmieszne. Jest też mało skuteczne bo dla większości społeczeństwa a także (co widać z komentarzy w mediach społecznościowych) dla całkiem twardej opozycji wobec władzy po prostu niestrawne i nie akceptowalne. Tyle, że efektem nieskutecznego radykalizmu zazwyczaj jest jeszcze większy radykalizm.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.