loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Obywatele RP demonstrowali na Pielgrzymce Kibiców. Kibice zareagowali ostro
Opublikowano dnia 14.01.2018 10:28
Wczoraj podczas X Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę doszło do nieprzyjemnych zajść. Na Błoniach pojawili się Obywatele RP i Demokratyczna RP z prowokacyjnymi transparentami w akcji protestacyjnej. Grupa kibiców podeszła do demonstrantów, wywiązała się szarpanina. Kibicie spalili racą jeden z transparentów, inny zabrali.

print screen/fb
Jak się okazało, wśród protestujących była radna PO - Jolanta Urbańska.
Przyszliśmy do miejsca, do którego każdy może przyjść. Skorzystaliśmy z obywatelskiego prawa. Stanęliśmy i robiliśmy sobie zdjęcie na tle baneru z krzyżem celtyckim. Bo takie symbole to łamanie Konstytucji i my się na to nie godzimy. Staliśmy w milczeniu, gdy zaczęto nas lżyć. Bici i popychani także nie używaliśmy siły 
- twierdzi kobieta.
 
Myślałem, że mnie już nic nie zdziwi, ale tzw. Obywatele RP poszli zakłócić Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców na Jasnej Górze. Prowokatorzy
- skometował demonstrację Obywateli RP Karol Gac.


Po wpisaniu hasła o pielgrzymce i demonstracji w Google wyświetla nam się przekaz bardzo jednostronny:Pytanie jednak, kto tu tak naprawdę został zaatakowany?

ONR skometował sprawę następująco:
No i się doigrali. Ileż można było ich tolerować? @ObywateleRP poszli dziś z dymem. Szybciej ewakuowali się spod Jasnej Góry niż przybyli. Może w końcu zmądrzeją, że nie warto drażnić lwa, szczególnie na pielgrzymce i na świętej ziemi. "Tu są granice przyzwoitości" ;)

Kolejna wątpliwość, to czy stanowisko ONR jest miarodajne dla całego środowiska kibiców, którzy brali udział w pielgrzymce i którym zakłócano modlitwę? Trudno nie zastanawiać się, jaki cel przyświecał demonstracji Obywateli RP, skoro udało się sprowokować najbardziej radykalną część pielgrzymów, a całość zajść stał się medialnym wydarzeniem?

aj

 


źródło: fb, TT, polsatnews

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: "Wyborczy" psalm
Oczywiście jest to całkowicie przypadkowy zbieg dwóch okoliczności: religijnej i politycznej.
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: On miłuje prawo i sprawiedliwość (psalm 33)
W najbliższą wyborczą niedzielę wierni kościoła katolickiego, jak co tydzień, udadzą się na Mszę Świętą. Stolica Apostolska w Rzymie wyznacza taki sam kalendarz czytań w całym Kościele Powszechnym. Obecnie mamy tzw. rok B czytań na niedziele. Najbliższe niedzielne czytanie przewiduje odśpiewanie/odmówienie psalmu 33 w którym mamy następujące słowa: " ...On miłuje prawo i sprawiedliwość...". Przypadek?
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: "Dyskutujmy zamiast się obrażać", czyli niemieckie media uczą Polaków... wolności prasy
To już któryś z rządu tekst w niemieckich mediach, gdzie niejako w roli Wergiliusza - owego przewodnika po "polskim piekle" - występuje znany z "miłości" do Polski pisarz Szczepan Twardoch. Tutaj co prawda jego rola jest dość ograniczona: kończy się na dostarczeniu pewnej głębokiej jak patelnia, choć "astronomicznej" metafory, która stała się źródłem inspiracji dla autora tekstu - niejakiego Stephana Stacha.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.