loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Obywatele RP demonstrowali na Pielgrzymce Kibiców. Kibice zareagowali ostro
Opublikowano dnia 14.01.2018 10:28
Wczoraj podczas X Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę doszło do nieprzyjemnych zajść. Na Błoniach pojawili się Obywatele RP i Demokratyczna RP z prowokacyjnymi transparentami w akcji protestacyjnej. Grupa kibiców podeszła do demonstrantów, wywiązała się szarpanina. Kibicie spalili racą jeden z transparentów, inny zabrali.

print screen/fb
Jak się okazało, wśród protestujących była radna PO - Jolanta Urbańska.
Przyszliśmy do miejsca, do którego każdy może przyjść. Skorzystaliśmy z obywatelskiego prawa. Stanęliśmy i robiliśmy sobie zdjęcie na tle baneru z krzyżem celtyckim. Bo takie symbole to łamanie Konstytucji i my się na to nie godzimy. Staliśmy w milczeniu, gdy zaczęto nas lżyć. Bici i popychani także nie używaliśmy siły 
- twierdzi kobieta.
 
Myślałem, że mnie już nic nie zdziwi, ale tzw. Obywatele RP poszli zakłócić Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców na Jasnej Górze. Prowokatorzy
- skometował demonstrację Obywateli RP Karol Gac.


Po wpisaniu hasła o pielgrzymce i demonstracji w Google wyświetla nam się przekaz bardzo jednostronny:Pytanie jednak, kto tu tak naprawdę został zaatakowany?

ONR skometował sprawę następująco:
No i się doigrali. Ileż można było ich tolerować? @ObywateleRP poszli dziś z dymem. Szybciej ewakuowali się spod Jasnej Góry niż przybyli. Może w końcu zmądrzeją, że nie warto drażnić lwa, szczególnie na pielgrzymce i na świętej ziemi. "Tu są granice przyzwoitości" ;)

Kolejna wątpliwość, to czy stanowisko ONR jest miarodajne dla całego środowiska kibiców, którzy brali udział w pielgrzymce i którym zakłócano modlitwę? Trudno nie zastanawiać się, jaki cel przyświecał demonstracji Obywateli RP, skoro udało się sprowokować najbardziej radykalną część pielgrzymów, a całość zajść stał się medialnym wydarzeniem?

aj

 


źródło: fb, TT, polsatnews

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Zdrajcy śmieją się nam w nos
Apeluję do prezydenta Andrzeja Dudy o szybkie zajęcie się tą bardzo ważną z punktu widzenia imponderabiliów narodowych oraz polityki historycznej sprawą
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: „Ulica” już się wypaliła, a porozumienie z KE odbierze opozycji także „zagranicę”
Już pod koniec 2015 roku, tuż po przegranych wyborach parlamentarnych przewodniczący Platformy Grzegorz Schetyna sformułował strategię działania tej partii po przejściu do opozycji hasłem „ulica i zagranica”.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Degradacyjna porażka prezydenta Dudy
Nie po raz pierwszy i nie ostatni bieżąca polityka wygrała z narodowymi imponderabiliami.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.