loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Stanisław Januszewski: Tydzień z życia sfer totalnych, czyli dlaczego Balcerowicz nie pachnie wiosną
Opublikowano dnia 05.01.2018 17:38
Nie wiem, o co ten krzyk w naszych mediach, że europosłanka PO, że w antypolskim paszkwilu i w niemieckim kanale. Przecież te wszystkie elementy doskonale się komponują, jak nie przymierzając hasło Drang nach Osten z pojęciem Lebensraum.

screen FB
Norddeutscher Rundfunk(NDR) wyprodukował reportaż „Re: Polen vor der Zerreißprobe – Eine Frau kämpft um ihr Land”. W roli głównej wystąpiła  Roza Gräfin von Thun und Hohenstein. Nie wiem, o co ten krzyk w naszych mediach, że europosłanka PO, że w antypolskim paszkwilu i w niemieckim kanale.  Przecież  te wszystkie elementy doskonale się komponują, jak nie przymierzając hasło Drang nach Osten  z pojęciem Lebensraum.   Albo jak Donald Tusk z Amber Gold. 

Poseł Adam Szłapka już za młodu  został ekspertem w kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego,  gdyż stosowne doświadczenie zdobył jako radny w Kościanie. Natomiast bezcenne kompetencje nabyte przy boku Komorowskiego  wykorzystuje teraz do pisania interpelacji na podstawie informacji prasowych. Gdy nabierze wprawy, też  może zostać ekspertem  w jakimś niemieckim koncernie.

Człowiek z gumy chce konstytucji z gumy? – napisał Leszek Balcerowicz w odpowiedzi prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który mówił o potrzebie nowej konstytucji na nowe czasy. Balcerowicz, o którym powiadają, że beton przy nim to  masło,  chyba dobrze się czuje w starych czasach.  A na betonie kwiaty nie rosną – śpiewali Niebiesko-Czarni. Twarde bruki nie pachną wiosną...

Była minister sprawiedliwości Barbara Piwnik ma problem: „W ostatnich latach zadaję sobie pytanie, dlaczego spośród sędziów, którzy przeszli drogę od samego dołu na samą górę, nie można było znaleźć godnego, by został pierwszym prezesem Sądu Najwyższego?”. Ten problem ma cała Polska z wyjątkiem prezes Gersdorf  i skumplowanych  sędziów.

Premier Izraela powiedział, że imigranci z Afryki zagrażają żydowskiemu charakterowi państwa. Tacy właśnie są ci „imigranci”. Oni nawet w rodzimej Afryce zagrażali afrykańskiemu charakterowi całego kontynentu. Krótko mówiąc, islamscy imigranci zagrażają światowemu charakterowi świata. Praktykując morderczy fanatyzm, nie dają szans  kompromis, nie wspominając o integracji.  Akurat w tej kwestii Izraelowi można wierzyć, jak żadnemu państwu na świecie.

Janusz Palikot, zombi III RP, ogłosił, że odchodzi z polityki. Nie było go w niej od dawna, ale jeszcze wychynął z kwatery i zacharczał. Oby ostatni raz. W polityce słynął ze świńskiego ryja oraz  plastykowego penisa. I takim go zapamiętamy.

Na koniec roku w  Gazecie Wyborczej zauważyli, że stoją „pośród ruin demokracji”. Można się jedynie domyślać o co chodzi z tymi ruinami, znając skłonność  niektórych środowisk do utożsamiania demokracji z państwowymi dotacjami.  Ale co może kryć się za enigmatycznym zaklęciem , że są „silni siłą bezsilnych”? Z tej biedy na dyktę się przerzucili?!
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Prof. Romuald Szeremietiew: Polska może wrócić do pozycji mocarstwowej
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Dekalog na szkołach
Wójt tłumaczy, że zareagował na to, jak katolicy traktowani są na Zachodzie, gdzie dyskryminuje się ich, a promuje zło moralne w postaci aborcji, eutanazji, związków homoseksualnych.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Czy Poroszenko zaryzykuje pokerowe zagranie?
Choć wybory prezydenckie na Ukrainie dopiero za 9 miesięcy, a parlamentarne jeszcze później, to wszystko wskazuje na to, że zasadnicze rozstrzygnięcia polityczne mogą mieć miejsce w najbliższych tygodniach, jeśli nie dniach.
avatar
Portal
Stoczniowy

Portal Stoczniowy: US Navy - nowy niszczyciel rakietowy typu Arleigh Burke odebrany
Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych US Navy odebrała nowy okręt. To niszczyciel USS Thomas Hudner, wyposażony w kierowane pociski rakietowe Tomahawk. Okręt zbudowała amerykańska stocznia General Dynamics Bath Iron Works.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.