loading
Proszę czekać...
Beata Szydło o publikacji na gazeta.pl: "Bzdury, których nie warto komentować"
Opublikowano dnia 30.11.2017 19:12
Premier Beata Szydło ostro skomentowała doniesienia należącego do Agory portalu gazeta.pl. Serwis podał informacje z których wnika, że szefowa rządu miała „osobiście decydować, by nie publikować wyroków TK”.

KPRM
Gazeta.pl podała, że Marcin Szwed, prawnik z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, opublikował na Twitterze link do dokumentów z postępowania karnego w sprawie odmowy publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Wynika z nich, że dyrektor Rządowego Centrum Legislacji Jolanta Rusiniak powiedziała, że polecenie, by nie publikować wyroku TK, otrzymała bezpośrednio od premier Beaty Szydło.
 

Są to bzdury, których nie warto po prostu komentować


- powiedziała dziennikarzom Beata Szydło. Sprawę skomentował także rzecznik rządu Rafał Bochenek.
 

Kolejne kłamstwa i bzdury Gazety Wyborczej, traktuję to jako atak propagandowy oparty na nieprawdziwych informacjach (...) Czyżby ta publikacja była nieudolną próbą przykrycia skandalu związanego z molestowaniem kobiet w redakcji Gazety Wyborczej?


- powiedział Bochenek. Dodał, że wszystkie wyroki były, są i będą publikowane, a rząd zawsze działa na podstawie prawa. Wyjaśniał, że dokumenty wydawane przez Trybunał Konstytucyjny pod kierunkiem Andrzeja Rzeplińskiego wydawano bez podstawy prawnej, łamiąc przepisy, przez co nie były one wyrokami.

źródło: tvp info, niezalezna.pl


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo "Konstytucja dla obywateli, nie dla elit". Wywiad z Ewą Tomaszewską
Blogi
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Agencja Moody's podwyższa prognozę wzrostu PKB, a Polska wśród rynków rozwiniętych
W ostatnich dniach mamy do czynienia z dwoma ważnymi zdarzeniami, które pokazują, że po blisko 3 latach rządów Prawa i Sprawiedliwości, agencje ratingowe wręcz na wyścigi podwyższają prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski, a jednocześnie nasz kraj został przekwalifikowany z grupy rynków wschodzących do rynków rozwiniętych.
avatar
Jerzy
Bukowski

Wybite okno też można dobrze wykorzystać
Warto wyciągnąć odpowiednią naukę z tej lekcji.
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Ustawa dereperacyjna
Wolna ciągnęła się niedziela. Mama Łukaszka ożywiała się tylko wtedy, kiedy w którejś ze stacji radiowych nadawano nowoczesny i postępowy przebój. Przebój został oparty na znanej piosence wykonywanej przez Mieczysława Fogga i wykonywali go artyści, którzy protestowali jak szaleni przeciwko obecnej władzy występując za pieniądze w publicznej telewizji.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.