loading
Proszę czekać...
Beata Szydło o publikacji na gazeta.pl: "Bzdury, których nie warto komentować"
Opublikowano dnia 30.11.2017 19:12
Premier Beata Szydło ostro skomentowała doniesienia należącego do Agory portalu gazeta.pl. Serwis podał informacje z których wnika, że szefowa rządu miała „osobiście decydować, by nie publikować wyroków TK”.

KPRM
Gazeta.pl podała, że Marcin Szwed, prawnik z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, opublikował na Twitterze link do dokumentów z postępowania karnego w sprawie odmowy publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Wynika z nich, że dyrektor Rządowego Centrum Legislacji Jolanta Rusiniak powiedziała, że polecenie, by nie publikować wyroku TK, otrzymała bezpośrednio od premier Beaty Szydło.
 

Są to bzdury, których nie warto po prostu komentować


- powiedziała dziennikarzom Beata Szydło. Sprawę skomentował także rzecznik rządu Rafał Bochenek.
 

Kolejne kłamstwa i bzdury Gazety Wyborczej, traktuję to jako atak propagandowy oparty na nieprawdziwych informacjach (...) Czyżby ta publikacja była nieudolną próbą przykrycia skandalu związanego z molestowaniem kobiet w redakcji Gazety Wyborczej?


- powiedział Bochenek. Dodał, że wszystkie wyroki były, są i będą publikowane, a rząd zawsze działa na podstawie prawa. Wyjaśniał, że dokumenty wydawane przez Trybunał Konstytucyjny pod kierunkiem Andrzeja Rzeplińskiego wydawano bez podstawy prawnej, łamiąc przepisy, przez co nie były one wyrokami.

źródło: tvp info, niezalezna.pl


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Uprzejma motornicza i nieczuli pasażerowie
Ta historia, którą pochwaliło się na Facebooku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma dwa oblicza: radosne i smutne.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Nigdy po roku 1989 nie było tak dużej pomocy dla rodzin wychowujących dzieci
Już ponad 2 lata realizowany jest program Rodzina 500 plus, rusza właśnie program wyprawki szkolnej dla wszystkich uczących się dzieci w wysokości 300 zł wypłacanej corocznie przed rozpoczęciem roku szkolnego, realizowane jest także finansowanie darmowych podręczników w szkołach podstawowych i w ostatniej już klasie gimnazjum, co oznacza, że wsparcie państwa dla rodzin wychowujących dzieci jest obecnie najwyższe w naszej najnowszej historii po roku 1989.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Rosja i Zachód. Kto słabnie, kto rośnie?
W jakim stanie jest Rosja? Kwitnie, znajduje się w stagnacji, czy wręcz upada? Nie ma, co do tego zgody na świecie. Są tacy badacze, nawet bardzo znani i prominentni, jak np. Joseph Neye Jr. z Harvardu, autor i badacz kategorii soft i smart power, którzy uważają, że w XXI wieku nasz wschodni sąsiad znajduje się w zmierzchowym stadium swej potęgi, a może wręcz upada. Inni, wśród których znajdują się autorzy amerykańskiej strategii bezpieczeństwa narodowego wręcz odwrotnie, są zdania, że Rosja jest światową potęgą nr 2, która rzuca właśnie wyzwanie pozycji Stanów Zjednoczonych i w związku z tym Waszyngton winien odpowiednio zmodyfikować swoją politykę. Wreszcie nie brak i takich, jak Andrew Kuchins z Georgtown University, którzy uważają, że obydwa te poglądy są uprawnione, bo Rosja w niektórych obszarach się wzmacnia i jest silniejsza a w innych, odwrotnie, słabnie.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.