loading
Proszę czekać...
Beata Szydło o publikacji na gazeta.pl: "Bzdury, których nie warto komentować"
Opublikowano dnia 30.11.2017 19:12
Premier Beata Szydło ostro skomentowała doniesienia należącego do Agory portalu gazeta.pl. Serwis podał informacje z których wnika, że szefowa rządu miała „osobiście decydować, by nie publikować wyroków TK”.

KPRM
Gazeta.pl podała, że Marcin Szwed, prawnik z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, opublikował na Twitterze link do dokumentów z postępowania karnego w sprawie odmowy publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Wynika z nich, że dyrektor Rządowego Centrum Legislacji Jolanta Rusiniak powiedziała, że polecenie, by nie publikować wyroku TK, otrzymała bezpośrednio od premier Beaty Szydło.
 

Są to bzdury, których nie warto po prostu komentować


- powiedziała dziennikarzom Beata Szydło. Sprawę skomentował także rzecznik rządu Rafał Bochenek.
 

Kolejne kłamstwa i bzdury Gazety Wyborczej, traktuję to jako atak propagandowy oparty na nieprawdziwych informacjach (...) Czyżby ta publikacja była nieudolną próbą przykrycia skandalu związanego z molestowaniem kobiet w redakcji Gazety Wyborczej?


- powiedział Bochenek. Dodał, że wszystkie wyroki były, są i będą publikowane, a rząd zawsze działa na podstawie prawa. Wyjaśniał, że dokumenty wydawane przez Trybunał Konstytucyjny pod kierunkiem Andrzeja Rzeplińskiego wydawano bez podstawy prawnej, łamiąc przepisy, przez co nie były one wyrokami.

źródło: tvp info, niezalezna.pl


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Źdźbło w polskim oku – belka w…
W dniu gdy niemieccy politycy zaczynają drążyć temat reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce w kontekście sporu Bruksela (czy Luksemburg) – Warszawa, jestem zmuszony przypomnieć, że właśnie jedne z liderów frakcji CDU w Bundestagu, a więc urzędujący polityk został wybrany na wiceszefa Trybunału Konstytucyjnego RFN – już wiadomo, że za rok ma zastąpić prezesa tegoż Trybunału w Karlsruhe, gdy ten przejdzie na emeryturę. Zatem akurat u naszego zachodniego sąsiada ta ingerencja polityków w wymiar sprawiedliwości jest dużo większa niż u nas.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk w roli Pytii
Od tygodnia dogłębnej analizie podlega przemówienie, które wygłosił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na Łódzkich Igrzyskach Wolności.
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.