loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Andrzej Duda o konflikcie z A. Macierewiczem: Dla mnie to sytuacja dramatyczna, ale nie ustąpię
Opublikowano dnia 17.11.2017 12:52
"Ta rozmowa została nagrana bez mojej wiedzy. Traktuję to jako wypowiedź prywatną, ale ona została upubliczniona. Powiedziałem to, co myślę i nie będę ukrywał, że chodziło o sprawę gen. Kraszewskiego i odebrania mu dostępu do informacji niejawnych" - mówił Andrzej Duda w wywiadzie z TVP Info na temat swojego konfliktu z Antonim Macierewiczem. Prezydent odniósł się tym samym do nagrania, które trafiło do sieci, w którym słychać jak powiedział w prywatnej rozmowie, że Antoni Macierewicz stosuje "ubeckie metody".

screen video TVP Info

Generał Kraszewski to mój bliski współpracownik. Nie jest tajemnicą, że miał on krytyczny stosunek do szeregu działań szefa MON. Żeby mógł wykonywać swoje zadania, niezbędny jest jego dostęp do informacji niejawnych. Decyzją Antoniego Macierewicza pan generał ten dostęp utracił. Powiem tak: taką samą metodę w 2008 roku wobec ministra Macierewicza zastosowała Platforma Obywatelska. Prosze zapytać Jarosława Kaczyńskiego, co wtedy sądziliśmy jako politycy na temat tej metody. Bo pamiętam, co mówił na ten temat Lech Kaczyński - powiedział dokładnie to co ja. Próbuje się utrudnić wykonywanie mojej konstytucyjnej funkcji, jaką jest sprawowanie zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi. Pan minister może mieć swoje zdanie, ja mogę mieć swoje zdanie i nie muszę przyjmować ich opinii. Natomiast to, że mojego współpracownika pozbawia się de facto możliwości współpracy ze mną to jest coś z czym pogodzić się nie mogę


- powiedział Andrzej Duda. 
 

Bardzo szanuję ministra Macierewicza, to człowiek wielce zasłużony. I powiem szczerze, że ta sytuacja jest dla mnie niezwykle smutna. Nigdy się nie spodziewałem, że takie coś zaistnieje, że współpracownicy prezydenta będą w taki sposób traktowani. Nie mogę uwierzyć, że można tak traktować moich współpracowników. Dla mnie to sytuacja dramatyczna, ale nie pogodzę się z tym i nie ustąpię jako prezydent. Zastosowano metody, z którymi uczciwy człowiek nie może się pogodzić. Wierzę, że ten problem uda się rozwiązać i nasza współpraca wróci do normalnych torów. Bardzo bym tego chciał i bardzo mi na tym zależy


- dodał prezydent.

źródło: tvp info


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gdzie jest ojczyzna Frasyniuka?
"Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSUE."
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.