loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Andrzej Duda o konflikcie z A. Macierewiczem: Dla mnie to sytuacja dramatyczna, ale nie ustąpię
Opublikowano dnia 17.11.2017 12:52
"Ta rozmowa została nagrana bez mojej wiedzy. Traktuję to jako wypowiedź prywatną, ale ona została upubliczniona. Powiedziałem to, co myślę i nie będę ukrywał, że chodziło o sprawę gen. Kraszewskiego i odebrania mu dostępu do informacji niejawnych" - mówił Andrzej Duda w wywiadzie z TVP Info na temat swojego konfliktu z Antonim Macierewiczem. Prezydent odniósł się tym samym do nagrania, które trafiło do sieci, w którym słychać jak powiedział w prywatnej rozmowie, że Antoni Macierewicz stosuje "ubeckie metody".

screen video TVP Info

Generał Kraszewski to mój bliski współpracownik. Nie jest tajemnicą, że miał on krytyczny stosunek do szeregu działań szefa MON. Żeby mógł wykonywać swoje zadania, niezbędny jest jego dostęp do informacji niejawnych. Decyzją Antoniego Macierewicza pan generał ten dostęp utracił. Powiem tak: taką samą metodę w 2008 roku wobec ministra Macierewicza zastosowała Platforma Obywatelska. Prosze zapytać Jarosława Kaczyńskiego, co wtedy sądziliśmy jako politycy na temat tej metody. Bo pamiętam, co mówił na ten temat Lech Kaczyński - powiedział dokładnie to co ja. Próbuje się utrudnić wykonywanie mojej konstytucyjnej funkcji, jaką jest sprawowanie zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi. Pan minister może mieć swoje zdanie, ja mogę mieć swoje zdanie i nie muszę przyjmować ich opinii. Natomiast to, że mojego współpracownika pozbawia się de facto możliwości współpracy ze mną to jest coś z czym pogodzić się nie mogę


- powiedział Andrzej Duda. 
 

Bardzo szanuję ministra Macierewicza, to człowiek wielce zasłużony. I powiem szczerze, że ta sytuacja jest dla mnie niezwykle smutna. Nigdy się nie spodziewałem, że takie coś zaistnieje, że współpracownicy prezydenta będą w taki sposób traktowani. Nie mogę uwierzyć, że można tak traktować moich współpracowników. Dla mnie to sytuacja dramatyczna, ale nie pogodzę się z tym i nie ustąpię jako prezydent. Zastosowano metody, z którymi uczciwy człowiek nie może się pogodzić. Wierzę, że ten problem uda się rozwiązać i nasza współpraca wróci do normalnych torów. Bardzo bym tego chciał i bardzo mi na tym zależy


- dodał prezydent.

źródło: tvp info


Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Te pomniki muszą stanąć!
Apeluję do władz Krakowa o zrealizowanie w roku 100-lecia odzyskania niepodległości bardzo dawno temu podjętych uchwał.
avatar
Andrzej
Fajda

[kliknij], by zobaczyć całość] Andrzej Fajda: Nowa inwestycja na dnie Bałtyku...
...mądrością Nowego Etapu
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: W 2017 roku rekordowy eksport i dodatni wynik na rachunku obrotów bieżących
Jak podaje Główny Urząd Statystyczny (GUS) rok 2017 zakończył się nie tylko wysokim wzrostem gospodarczym, ale także polska gospodarka odnotowała rekordowe rozmiary eksportu, który przekroczył po raz pierwszy w historii 200 mld euro.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.