loading
Proszę czekać...
Szpital chce podjąć kroki, by odłączyć od aparatury małego Alfiego Evansa. Apel o pomoc
Opublikowano dnia 03.09.2017 19:11
Alfie Evans to kolejne po Charliem Gardzie dziecko, które brytyjski szpital chce odłączyć od aparatury podtrzymującej życie. Rodzice 14-miesięcznego chłopca poszukują szpitala, który przyjmie dziecko. W najbliższy poniedziałek placówka w Liverpoolu chce wystąpić do sądu o pozwolenie na odłączenie chłopczyka.

YT, print screen
Alfie Evans jest w śpiączce, czasem lekko otwiera oczy. Ma lekooporną padaczkę. Jednak podejrzenie choroby mitochondrialnej, która wykryta została u zmarłego niedawno po odłączeniu od aparatury podtrzymującej życie Charliego Garda u Alfiego nie jest potwierdzone. 

Obecnie rodzina Alfiego apeluje do szpitali neurologicznych o przyjęcie dziecka, któremu grozi śmierć zanim lekarze brytyjscy ustalą pełną diagnozę maluszka.

Przypadek Charliego był bardzo kontrowersyjny, rodzice walczyli o ratunek dla niego do końca. Swoją pomoc proponował papież Franciszek i prezedent USA, Donald Trump. Niestety, po długim okresie bezczynności terapeutycznej szpitala i miesiącach procesów, dziecku nie dało się już pomóc. Pytanie, które rodzi się po zapoznaniu z historią Alfiego, to czy przypadek Charliego nie stanowi obecnie precedensu do niepełnej, pobieżnej diagnozy i kierowania sprawy do sądu, w celu uzyskiwania zgody na odłączanie Alfiego?

Ktokolwiek miałby jakieś możliwości realnej pomocy temu dziecku serdecznie proszony jest o kontakt.


źródło: YT, GN
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Źdźbło w polskim oku – belka w…
W dniu gdy niemieccy politycy zaczynają drążyć temat reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce w kontekście sporu Bruksela (czy Luksemburg) – Warszawa, jestem zmuszony przypomnieć, że właśnie jedne z liderów frakcji CDU w Bundestagu, a więc urzędujący polityk został wybrany na wiceszefa Trybunału Konstytucyjnego RFN – już wiadomo, że za rok ma zastąpić prezesa tegoż Trybunału w Karlsruhe, gdy ten przejdzie na emeryturę. Zatem akurat u naszego zachodniego sąsiada ta ingerencja polityków w wymiar sprawiedliwości jest dużo większa niż u nas.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Tusk w roli Pytii
Od tygodnia dogłębnej analizie podlega przemówienie, które wygłosił przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk na Łódzkich Igrzyskach Wolności.
avatar
Ryszard
Czarnecki

„Pójdź, Henning-Kloska, ja Cię uczyć każę"....
Wartością z punktu widzenia polskiego bezpieczeństwa jest NATO, jest Pakt Północnoatlantycki i żadne propozycje czy nowe formuły, które się pojawiają, nie mogą wylać dziecka z kąpielą. Nie mogą zaszkodzić, ograniczyć możliwości działania NATO czy zmniejszyć jego aktywność. Dlatego też z pewnym dystansem patrzę na głoszoną i przez prezydenta Macrona, i przez kanclerz Merkel koncepcję wspólnej armii, ponieważ jak znam życie, a w polityce międzynarodowej jednak siedzę od dłuższego czasu, to wiem, że w praktyce politycznej ta koncepcja będzie oznaczała olbrzymią ilość zamówień dla francuskich czy niemieckich firm zbrojeniowych
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.