loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Szpital chce podjąć kroki, by odłączyć od aparatury małego Alfiego Evansa. Apel o pomoc
Opublikowano dnia 03.09.2017 19:11
Alfie Evans to kolejne po Charliem Gardzie dziecko, które brytyjski szpital chce odłączyć od aparatury podtrzymującej życie. Rodzice 14-miesięcznego chłopca poszukują szpitala, który przyjmie dziecko. W najbliższy poniedziałek placówka w Liverpoolu chce wystąpić do sądu o pozwolenie na odłączenie chłopczyka.

YT, print screen
Alfie Evans jest w śpiączce, czasem lekko otwiera oczy. Ma lekooporną padaczkę. Jednak podejrzenie choroby mitochondrialnej, która wykryta została u zmarłego niedawno po odłączeniu od aparatury podtrzymującej życie Charliego Garda u Alfiego nie jest potwierdzone. 

Obecnie rodzina Alfiego apeluje do szpitali neurologicznych o przyjęcie dziecka, któremu grozi śmierć zanim lekarze brytyjscy ustalą pełną diagnozę maluszka.

Przypadek Charliego był bardzo kontrowersyjny, rodzice walczyli o ratunek dla niego do końca. Swoją pomoc proponował papież Franciszek i prezedent USA, Donald Trump. Niestety, po długim okresie bezczynności terapeutycznej szpitala i miesiącach procesów, dziecku nie dało się już pomóc. Pytanie, które rodzi się po zapoznaniu z historią Alfiego, to czy przypadek Charliego nie stanowi obecnie precedensu do niepełnej, pobieżnej diagnozy i kierowania sprawy do sądu, w celu uzyskiwania zgody na odłączanie Alfiego?

Ktokolwiek miałby jakieś możliwości realnej pomocy temu dziecku serdecznie proszony jest o kontakt.


źródło: YT, GN
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Marcin
Brixen

Marcin Brixen: Ustawa dereperacyjna
Wolna ciągnęła się niedziela. Mama Łukaszka ożywiała się tylko wtedy, kiedy w którejś ze stacji radiowych nadawano nowoczesny i postępowy przebój. Przebój został oparty na znanej piosence wykonywanej przez Mieczysława Fogga i wykonywali go artyści, którzy protestowali jak szaleni przeciwko obecnej władzy występując za pieniądze w publicznej telewizji.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Ławka i książka poświęcone Franciszkowi
Przy okazji ustawienia ławki zaprezentowano też książkę profesora Massimo Borghesiego pt. „Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna”.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: Tajemnice duszy i umysłu
II Wojna Światowa była przełomem nie tylko w światowej geopolityce. Można powiedzieć, że w skali niespotykanej do tej pory, dokonał się przełom we wszystkich dziedzinach życia, niezależnie od kontynentu, obyczajów, wiary , ale także i prawa.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.