loading
Proszę czekać...
Szpital chce podjąć kroki, by odłączyć od aparatury małego Alfiego Evansa. Apel o pomoc
Opublikowano dnia 03.09.2017 19:11
Alfie Evans to kolejne po Charliem Gardzie dziecko, które brytyjski szpital chce odłączyć od aparatury podtrzymującej życie. Rodzice 14-miesięcznego chłopca poszukują szpitala, który przyjmie dziecko. W najbliższy poniedziałek placówka w Liverpoolu chce wystąpić do sądu o pozwolenie na odłączenie chłopczyka.

YT, print screen
Alfie Evans jest w śpiączce, czasem lekko otwiera oczy. Ma lekooporną padaczkę. Jednak podejrzenie choroby mitochondrialnej, która wykryta została u zmarłego niedawno po odłączeniu od aparatury podtrzymującej życie Charliego Garda u Alfiego nie jest potwierdzone. 

Obecnie rodzina Alfiego apeluje do szpitali neurologicznych o przyjęcie dziecka, któremu grozi śmierć zanim lekarze brytyjscy ustalą pełną diagnozę maluszka.

Przypadek Charliego był bardzo kontrowersyjny, rodzice walczyli o ratunek dla niego do końca. Swoją pomoc proponował papież Franciszek i prezedent USA, Donald Trump. Niestety, po długim okresie bezczynności terapeutycznej szpitala i miesiącach procesów, dziecku nie dało się już pomóc. Pytanie, które rodzi się po zapoznaniu z historią Alfiego, to czy przypadek Charliego nie stanowi obecnie precedensu do niepełnej, pobieżnej diagnozy i kierowania sprawy do sądu, w celu uzyskiwania zgody na odłączanie Alfiego?

Ktokolwiek miałby jakieś możliwości realnej pomocy temu dziecku serdecznie proszony jest o kontakt.


źródło: YT, GN
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Uprzejma motornicza i nieczuli pasażerowie
Ta historia, którą pochwaliło się na Facebooku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie ma dwa oblicza: radosne i smutne.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Nigdy po roku 1989 nie było tak dużej pomocy dla rodzin wychowujących dzieci
Już ponad 2 lata realizowany jest program Rodzina 500 plus, rusza właśnie program wyprawki szkolnej dla wszystkich uczących się dzieci w wysokości 300 zł wypłacanej corocznie przed rozpoczęciem roku szkolnego, realizowane jest także finansowanie darmowych podręczników w szkołach podstawowych i w ostatniej już klasie gimnazjum, co oznacza, że wsparcie państwa dla rodzin wychowujących dzieci jest obecnie najwyższe w naszej najnowszej historii po roku 1989.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Rosja i Zachód. Kto słabnie, kto rośnie?
W jakim stanie jest Rosja? Kwitnie, znajduje się w stagnacji, czy wręcz upada? Nie ma, co do tego zgody na świecie. Są tacy badacze, nawet bardzo znani i prominentni, jak np. Joseph Neye Jr. z Harvardu, autor i badacz kategorii soft i smart power, którzy uważają, że w XXI wieku nasz wschodni sąsiad znajduje się w zmierzchowym stadium swej potęgi, a może wręcz upada. Inni, wśród których znajdują się autorzy amerykańskiej strategii bezpieczeństwa narodowego wręcz odwrotnie, są zdania, że Rosja jest światową potęgą nr 2, która rzuca właśnie wyzwanie pozycji Stanów Zjednoczonych i w związku z tym Waszyngton winien odpowiednio zmodyfikować swoją politykę. Wreszcie nie brak i takich, jak Andrew Kuchins z Georgtown University, którzy uważają, że obydwa te poglądy są uprawnione, bo Rosja w niektórych obszarach się wzmacnia i jest silniejsza a w innych, odwrotnie, słabnie.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.