loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Andrzej Duda zwycięzcą sondażu prezydenckiego
Opublikowano dnia 21.08.2017 19:10
Premier Beata Szydło uplasowała się dopiero na 4. miejscu w najnowszym sondażu prezydenckim przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu" i NOWEJ TV. Największym poparciem (39 proc.) cieszy się urzędujący prezydent Andrzej Duda.

screen YouTube

Drugie miejsce zajmuje Donald Tusk z wynikiem 31 proc. Trzeci jest Paweł Kukiz, na którego chce głosować 7 proc. badanych. Premier Beata Szydło może liczyć na 6 proc. głosów.

Jak tłumaczy "Super Express", szefowa rządu pojawiła się w tym zestawieniu ze względu na spekulacje dotyczące jej ewentualnego startu w wyborach prezydenckich 2020 roku. Nie wiadomo także, czy za trzy lata o fotel prezydencki będzie ubiegał się Donald Tusk.

Dalsze miejsca w sondażu zajmują: Janusz Korwin-Mikke (5 proc.), Adrian Zandberg (3 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (3 proc.), Włodzimierz Czarzasty (3 proc.), Ryszard Petru (2 proc.) i Grzegorz Schetyna (1 proc.).

Prof. Kazimierz Kik uważa, że wystawienie Beaty Szydło w wyborach prezydenckich nie opłaci się PiS. – To byłaby autodestrukcja, bo jeśli coś się zbudowało, to trzeba to rozbudować. Nie sądzę, żeby PiS mogło wybrać alternatywę dla Dudy – podkreśla politolog.

Sondaż przeprowadził Instytutu Badań Pollster w dniach 16-17 sierpnia na próbie 1099 dorosłych Polaków.

/ Źródło: "Super Express", dorzeczy.pl

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Halloween – dobry obyczaj czy nadużycie obyczajowe
Jak co roku 31 października niektórzy z nas będą celebrować tzw. Halloween. Zanim przebierzemy swoje dziecko w kościotrupa, śmierć lub ducha, zastanówmy się w czym tak naprawdę pozwalamy naszym dzieciom uczestniczyć.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: "Waszyngton gra kartą atomową"
John Bolton jest w Moskwie. Wczoraj spotkał się z szefem Rady Bezpieczeństwa, generałem Patruszewem, z którym rozmawiał ostatnio w Genewie w sierpniu, a dziś (wtorek), jak podały agencje planowane jest spotkanie z prezydentem Putinem.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: "Sąsiedzi depolonizują historię..."
To, że Ukraińcy na siłę „ukrainizują” historię Kresów Wschodnich RP, przypisując ukraińskość polskim artystom, naukowcom i innym osobom naszego życia publicznego – już wiemy i stało się to niechlubną normą. Tymczasem ostatnio zabrali się za „korygowanie” życiorysu wielkiego Polaka, który co prawda nie miał nic wspólnego ze wschodnimi rubieżami Rzeczpospolitej, więc nie sposób zrobić było z niego Ukraińca (Litwina, Białorusina) – zatem dopisano mu... niemiecką tożsamość.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.